Voiko koiraan rakastua?

Akka piruilee, että oon rakastunu meidän koiranpenikkaan, mutku musta se vaan on niin ihana. Akkaki on ihana.

Voiko tehdä taikinaa enää tähän aikaan jos tekee mieli?

Pitääskö miehen logiikan mukaan mun tehdä tähän aikaan tiineenä olevalle naaraalle mustikkapiirakkaa? Mun mielestä miehen logiikan mukaan naaraan kuuluis tehdä mulle voikkuleipiä.

28

436

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kirpela

      Voi,noita ihan kaikkia vaihtoehtoja voi. Mut tekemällä tiineelle sen mustikkapiirakan pääset ite helpoimmalla :D

      • että tässä vaiheessa pääsisin helpommalla, mutta entä sen jälkeen kun se on sitä piirakkaa maistanu....


      • kirpela
        relaxed_eyes kirjoitti:

        että tässä vaiheessa pääsisin helpommalla, mutta entä sen jälkeen kun se on sitä piirakkaa maistanu....

        sama. Jonkun ukko on aikanaan hakenu 20 km päästä klo 03 tietyn puljun tiettyä ruokaa... Hei oikeesti, jauhoja, voitaja vettä ja lämäät ne mustikat sinne, muija kiekuu vielä (näköjään) 15 vuotta myöhemmi kuIN IHANa olit yhtenäkin yönä :D

        Ja siinä ukossa ei kyl muuta ihanaa tarkemmi aatellusti ollutkaan paitti...avuja *otte te nii ihania*


    • ...

      Voi rakastua, mut toivottavasti et romanttisessa mielessä.

      Voit tehdä taikinaa.

      Koiraan kuuluu ruokkia tiinenä olevaa naarasta.

      • Se on vielä uros koira. Mun ainut oma poika, ainakin tähän saakka. Se on vaan niin ihana kun se riemastuu niin kun mä tuun töistä, lähtee röökille mukaan, pakottaa iskän vaikka kaatosateessa metsään lenkille...jne..

        Mun käsityksen mukaan koiraat ruokkii vasta sitten synnyttäneitä naaraita...


    • persona-non-grata

      perunoita klo 03.00, jos haluat :) ... kuka sen estää?

      • Eihän se nyt sovi seinillekään, että keskellä viikkoa ja keskellä yötä syötäisiin keitettyjä perunoita.


      • persona-non-grata
        relaxed_eyes kirjoitti:

        Eihän se nyt sovi seinillekään, että keskellä viikkoa ja keskellä yötä syötäisiin keitettyjä perunoita.

        poispäin opitusta? :)


    • Vai mixi kyselet?

      Hä?

      • Luulen, että tuo meidän koiranpenikka ainakin tykkää musta. Enkä kyllä tiedä miksi kyselenkään... mitäs mä muuten täs oikein kyselen päivänselviä asioita...

        *höö*


    • =)(OIU

      Koiraan voi rakastua todella helposti.

      "Ensimmäinen kokemukseni koirani kanssa oli se, kun istuin suihkun jälkeen alastomana sängyssäni kampaamassa hiuksiani. Jeppe tuli siihen viereen kiehnäämään, kuten sillä oli aina ollut tapana. Kurkotin ottamaan pyyhettä lattialta, kun tunsin yllättäen märän kuonon takamustani vasten ja märän kielen lipaisevan vasten pilluani. Se osui juuri sinne, minne pitikin ja sähköiset aallot iskivät läpi kehoni. Työnsin Jepen tietenkin heti pois luotani ja häpeissäni saamastani nautinnosta toruin Jeppeä, joka ei itse nähnyt tilanteessa mitään outoa. Olin noloissani, koska olin saanut nautintoa sieltä, mistä ei pitänyt. Tapaus jäi kuitenkin kummittelemaan mielessäni ja muutaman viikon kuluttua annoin Jepen nuolla pilluani kunnolla, josta se todelle nauttikin. Nykyisen se rakastaa pilluni nesteitä, eikä minulla ole mitään sitä vastaan, sillä minä rakastan sen ekstaasia tuottavaa pitkää kieltä. Nuoletan itselläni säännöllisesti useita huikeita orkkuja.("Liisa")

      http://www.midnitecrowproductions.com/storyboard/posts/03-07-24/1349.shtml

      • samalla systeemillä

        Ja rabortti saitille :O


      • samalla systeemillä kirjoitti:

        Ja rabortti saitille :O

        ei kyllä tulisi mieleenikään kokeilla.


      • Tinsku

    • Jazuli

      ..mitekä semmosee pienee karvapalleroon ei rakastuisi...=o))

      ..ne on aivan hurrrmaavia nappuloita pikkusina..vaikka ne nakertaaki kaikenlaista rikki mut se tarttee antaa anteeksi..mistä ne tietäsi jottei kaikkee saa maistaa..=o)))..enneko oppivat..

      =o7

      ..tee ihmees eukollesi piirasta mikäli kykenet..välist niikipäi..

    • ihminen rakastuisi eläimeen. Rakkaus on liian vahva sana minusta kotielikoihinkin.

      Taikinaa voi tehdä, etenkin sämpylätaikinaa mielummin kuin pulla.

      Tos sun tilanteessa sun pitää tehdä mitä akka vaatii.

      • ihmiseen ei

        Eläimestä voi toki pitää ja pitääkin tykätä kun sen ottaa. Mutta rakkaus on ihmisten välinen juttu.


      • ihmiseen ei kirjoitti:

        Eläimestä voi toki pitää ja pitääkin tykätä kun sen ottaa. Mutta rakkaus on ihmisten välinen juttu.

        minustakin. Kyllä jämpti on noin.


      • -

        rakastan koiraani ihan suunnattomasti. Ei ole ketään ihmistä jota rakastaa, mutta vaikka olisikin, niin siltikin rakkaus on juuri sopiva sana kuvaamaan tunteitani koiraani.


    • sentään..

      Huoh taas joku pariskunta. Voi tätä sinkun elämää.

      • -

        Miksi jotkut saa kaiken?!!


    • vaikka en tainnut yhtäkään miehen logiikan mukaista vastausta saada, ainakin ylivoimainen enemmistö näytti olevan naisen logiikan mukaisia vastauksia. Mutta, kyllä mä joskus sille sitä mustikkapiirakkaa teen, en kuitenkaan nyt, koska se kohta nukkuu ja minä joudun tästä poistumaan Myytinmurtajien pariin.

      Oli kiva rupatella. :)

      • sopivaa????

        .

        että kuolleet rekat yrittää vielä rajan takaa keskustella elävien kanssa hä


    • possi

      että mä saatan olla pikkuisen ihastunut sun koiraan. Noh, tunteilleenhan ei voi mitään, eikö niin?

    • Mangusti.

      jopa Eiffelin torniin tai autoon, joten miksei koiranpentuun. Auton kanssa voi harrastaa seksiäkin, sanoi joku joka oli nähnyt dokumentin aiheesta. =)

    • cookos

      Jos nyt sain tuosta oikein selvää, teille on tulossa lissäystä. Jos näin, onnee kovasti. Aivan ihanaa.
      Ja koiraan voi kiintyä syvästi. Mun koira oli mun paras ystävä ja ikävöin sitä vieläkin vuosien jälkeen. Mut en varmaan rakastunut kuitenkaan, se on eri asia.

      Ihana olla jollekin ihana. Varsinkin jos voi olla 24/7

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      101
      1785
    2. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      59
      1160
    3. Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että
      Maailman menoa
      442
      1129
    4. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      170
      1043
    5. Rakastan häntä

      Jumala, rakastan häntä. Haluan olla hänen omansa. Hänen vierellä. Halata häntä.
      Ikävä
      58
      821
    6. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      130
      814
    7. Naiselle Kuuleppa Tämä

      Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä
      Ikävä
      49
      766
    8. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      84
      763
    9. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      708
    10. Onko mun toinen

      Puoliskoni täällä, huhuuu 😍❤️ Ihanista ihanin 😚😚
      Ikävä
      57
      681
    Aihe