Suomalainen naislaulaja

Laulussa lauletaan jotain mansikkaisista sormista, kissanpennut on korissa ja mennään omenavarkaisiin. Ja jatkuu että minä olin se tyttö pallo/kukkamekossa. Muuta en pysty muistamaan, mutta jos joku tästä jo tietäisi niin olisi todella hienoa. Kiitos.
1371
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Ja laulu nimeltä Salaisuuksia.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


hä? kirjoitti:

Laulussa lauletaan jotain mansikkaisista sormista, kissanpennut on korissa ja mennään omenavarkaisiin. Ja jatkuu että minä olin se tyttö pallo/kukkamekossa. Muuta en pysty muistamaan, mutta jos joku tästä jo tietäisi niin olisi todella hienoa. Kiitos.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu