MISSä on

Kauden paras

Missä on suomalaisten yleisurheilijoiden venymiskyky?
Kun katsoo lajien kuin lajien karsintoja tai alkueriä, niin todella monet urheilijat tekevät kauden parhaan tuloksen tai parantaa omaa ennätystään.
Missä on suomalaisten ennätykset? Missä on suomalaisten kauden parhaat tulokset?
O-P Karjalainen hyvä esimerkki. Koko kauden lähtee hyviä heittoja, mutta kun pitäisi oikeasti heittää kunnon tulos niin...
Vähän hirvittää Keskitalonkin kunto. Koko kesä ollaan paranneltu ennätyksiä tai sivuttu niitä, mutta entä nyt?

Onko suomalaisilla urhelijoilla liikaa paineta menestyä ja sitten kun pitäisi tehdä oma normaali suoritus ei saada mitään irti?

Pelkäämpa pahoin, että pari suomalaista keihäsmiestäkin jää ilman loppukilpailupaikkaa.. Kun ei lähde ni ei lähde.. Puristaa liikaa joka paikasta. VAI missä on vika?

3

206

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kisaturistit

      Kyllä esim. Mikaela Ingberg on todellinen negatiivinen esimerkki näistä alisuorittajista ja urheilujärjestelmässä roikkujista joiden suurin tavoite on vain päästä kisakoneeseen, mukavaan ilmaiseen reissuun ja valmennustukirahoille ja ollaan vain liiton elätteinä vuodesta toiseen sillä korppi ei korpin silmää noki.

      • askarearttu

        Evilä on toinen, saa nähdä miten onnistuu.


    • ...tai ovat ylikunnossa

      Kyllähän suomen heittäjiltä ja hyppääjiltä venymiskykyä löytyy. Sitten kun menisi pitkälle, niin jalka venyy viivan yli ja tulee yliastuttu. Heh.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Varmaan olen odotellut ihan turhaan

      Kutsua luoksesi kylään Superman?
      Ikävä
      40
      1643
    2. Suojeluvaisto

      Mikä herättää miehessä suojeluvaiston naista kohtaan?
      Ikävä
      151
      1034
    3. Mitä tekee Rebelwerks?

      Rebelwerks myy melkein kaiken tavaransa. Onko Rebelwerks menettänyt järkensä? Vai onko hän lopultakin tullut järkiinsä
      Taivalkoski
      9
      1007
    4. Jos meillä ei olisi

      Ikäeroa, niin oltais aikoja sitten oltu aito pari! Me kuulutaan yhteen🥰
      Ikävä
      120
      1002
    5. **** mies anna jokin vinkki

      Mistä tiedän, että vielä toivot että kuulet minusta. Aikaa on kulunut...
      Ikävä
      66
      999
    6. Ei se yhteys

      Niin vain poistu ja lakkaa olemasta. Muista tämä nainen.
      Ikävä
      61
      921
    7. P-karjalassa juorutaan ihan kaikki.Pitäisikö muuttaa Etelä-karjalaan?

      Täällä Pohjois-karjalassa juorutaan ihan kaikki. Ei voi luottaa edes viranomasiin joita sitoo vaitiolovelvollisuus. Ka
      Imatra
      15
      907
    8. Kolme sanaa jotka kuvaa naista jota kaipaat

      Kerro jotain hyvää. Hyvä kiertämään.
      Ikävä
      57
      904
    9. Eli sä nainen

      Siis halusit pitää jonkinlaisen kontaktin ja ylläpitää yhteyttä. Etsitkö jotain mysteeristä ja kiehtovaa vai halusitko t
      Ikävä
      49
      891
    10. Raastaa sydämestä tämä stanan rakkaus

      Ikinä kokenut mitään tämmöstä. Käsittämätön homma 🤔
      Ikävä
      46
      813
    Aihe