mutta tahtoisit tehdä
niin?
niin?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 15 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 78
Vanhimmat
asioista on tuo laskuvarjohyppy. Luultavimmin en tule kylläkään sitä tekemäänkään.
tyhjensi pajatson
kone sökönä pian:D))
tulee oleen tää sama, laskuvarjohyppy.
ei ole koskaan lentänyt koneella?
..koklaa dragsteria..=O)
MULLA TULIS IKÄVÄ SUA SHIT
siinäpä se
turhan vaatimaton etkä suurpiirteinen?
Sukeltamista, laskuvarjoa, beniä, pienkonetta, helikopteria ja ties mitä on jo tullut kokeiltua. Ensimmäisenä tulee mieleen ralliauton ja rata-auton kyytiin pääseminen. Pelottaisi varmaan hyvän kuskin kyydissä enemmän kuin itse himmaillessa. Ensi kesänä sitten.
zyskowiczia?
Heh hee.. Toi oli aika paha :D
Euro vetoa, että tarkastit oikeinkirjoituksen netistä. Vai oletko intomielinen kokoomus-nuori? ;-)
komppaaja
sulle euron velkaa
Tarjoan silti tuopin mahdollisesti tavatessamme reilusta tunnustuksesta. ;-)
Mut jos pistät koko hallituksen benjiin niin, että se köysi katkeaa niin, dyykkaisin vaikka pulloja kustannuksiin....JEEEEEEEEEEEEEEEEE
Yritähän virkistäytyä.
juttuja mitä en ole tehnyt ja mitä haluaisin tehdä.
Yksi ehkä olisi että kirjoittaisin kirjan. Pöytälaatikko kirjailijoiden ikuisuus projekti on saada se kunnon idea ja osata myös toteuttaa se. Moni osaa kirjoittaa pieniä kivoja tarinoita, novelleja, runoja, satuja jne. Mutta romaanin kirjoittaminen onkin sitten eri juttu.
tulee jymy menestys tai sitten ei.
.
ajaa Zwickau -merkkisellä autolla
Se on kuulemma "kokemus"
edeltäjä?
Mä en tykkää extreme-jutuista. Mulle riittäisi jos saisin ajaa Zastavalla.
Sitten mä haluaisin joskus matkailla paikoissa
- Aasia
- Amerikka
- Australia
- Irlanti
- Islanti
.
taisi olla tuollainen 50-luvun DDR teknologian vientituote, olikohan siinä lattia tehty puusta ja muut korinosat pahvin ja jonkin kuidun sekoituksesta
Saattoi alkaa kasvaa sieniä jos ei huolehtinut tuuletuksesta
soittamaan kitaraa.
tekoihin...
ukko-nooa biisit------sekin jopa tienaa rahaa sillään
Yx mun tuttava opetteli yli kuuskymppisenä nopeasti
Ei hän saa kitaraans edes viritetetyksi ja soitto on järkyttävää kuunnella....
Mutta hän on itse onnellinen-------sehan on tärkeintä:D))
osaavia kitaristeja? Kysy vinkkejä
ne perusjutut; benji-hyppy ja laskuvarjo ja sitte haluaisin hirrrveesti ajaa rallia ja vesiskootteria jajaja! :P sitte on pari muutaki mutta niistä ei passaa ääneen puhua.
kysyy, on parempi olla vastaamatta...
mutta salaisuudet on hyviä ;)
ne kuuluu niinsanottuna semmoseen kategoriaan joita ihmiset ei yleensä halua tehä mutta piti silti välttämättä mainita vaikken sanonukkaan. ;)
sitte tuosta koppiksen listasta tuli mieleen myös se että tosiaan hyvällä porukalla ku lähtis johonki mökille vaikka silloin juhannuksenaki tai muulloinki niin voi että olisin varmasti taivaassa.
puheella, varataan kaikki ensi jussi kalenterista, hep :)
ja eiku innolla sitä oottelemaan, pitkä on odotus! :P
mutta haluaisin näitä:
- uida avannossa
- polttaa marihuanaa tai hashista (en kyllä oikeastaan haluaisi... haluaisin tietää miltä se tuntuu ilman itse tekoa)
- kyykätä kunnolla
- ajaa pääni kaljuksi
- käydä okinawalla
- työskennellä lentoemäntänä
- omata pitkät aidot kynnet
- valvoa koko yön
- nukkua yli 12 tuntia putkeen
- vallata laiva Greenpeacen riveissä :)
- olla ehdolla eduskuntavaaleissa
- julkaista kirjan
- kasvattaa omat punajuureni
- neuloa villapaidan
- kutoa maton kangaspuilla
- valmistua yliopistolta... kjäh
- kyllästyä auringonottoon
- kieriskellä alasti ruispellossa (mieluiten kesällä)
- viettää juhannuksen mökillä ystäväporukassa
- osallistunut fitnesskisaan
- ajanut kunnolla moottoripyörällä
- ....
Eli oishan näitä. "To do before i die" on sentään lyhkäisempi. Siinä on vain kolme kohtaa.
TOSIAAN ole koskaan valvonut koko yötä?
kokeile ihmeessä
montakin kertaa. Mutta kun mä olen väsynyt niin mä olen väsynyt ja sitten mä nukahdan.
saattaapi käydä, mutta ettet KOSKAAN? hä?
oon nukahtanut viimeistään aamuviideltä.
Nyt alkaa, neiti Koppis, olla kiire! Minä olin aivan varma, että sinulla on paljon enemmän kokeilunhalua. ;-)
Suosittelen erityisesti avantoa, maria (kokeilu riittää), Okinawaa, yön valvomista, mökkijuhannusta ja moottoripyörällä ajamista.
ja pitäis oikein ponnistella, sää luovut leikistä. höhlä. nyt vaan kokeilemaan... ensi kesäkuussa ootappa miten upeaa se voikaan olla.
En uskalla avantoon, koska vihaan kylmää. En uskalla maria, koska olen nähnyt mitä se tekee muille. En ole käynyt Okinawalla, koska ei ole ollut rahaa. Olen yrittänyt yön valvomista, muttei ole onnistunut. Moottoripyöräkortti on inssiä vaille plakkarissa ja minähän en lakia riko! Olen vähän tyypannut jossakin parkkiksella, mutta haluaisin ajaa _kunnolla_. Amen.
Eiku ei vielä aamenta. Mökkijuhannusta olen halunnut ja siitä haaveillut, mutta niin kauan kuin en itse omista mökkiä niin voin vain toivoa, että minut kutsuttaisiin. Vielä ei ole kutsuttu, ei edes paras ystäväni, joka viettää kaikki jussit vanhempiensa mökillä.
Ensi kesänä voisin vuokrata mökin, mutta en tiedä... Myöhästyn kuitenkin.
No ystäväsi ovat varmaan jo vastanneet, eli lynkataanko minut(?), jos julkisella keskustelupalstalla minäkin kerron mielipiteeni? Saanko mahdollisesti verbaalista haulia persauksiini? Oliko tähän keskusteluun osaa ottamisessani jotakin väärää -kerro nopeasti?
Ok. No mä haluaisin kirjoittaa romaanin. Ja joskus vielä sen teenkin, mutta siihen menee aikaa.
itsetuntoa kehiin!! hyvä...
No wow hei: ei tullut itseni tappamiskehoituksia, eikä myöskään sairasta valhetta mustasukkaisuudesta tämän k*pä palstan kirjoittajia kohtaan...Eli tavanomaista ilmaisua siis:) Olen varautunut aivan kaikkeen! Kiitos asiallisesta ilmaisusta.
Kyllä joo mä kirjoitan vielä joskus jotakin populaariakin.
Haluaisin rakastella naisen kanssa.
olet mies, uskoisin sen onnistuvankin pienellä yrittämisellä. Rakastella on hyvin laaja asia...ja mielikuvitus rajaton. Jos olet nainen niin tarvitset kanssasisarten apua :)
.
extremet harrastukset on omalla palstalla :)
Tässä jotain..
-avantouinti (tuntuuko olo oikeasti hyvältä sen uinnin jälkeen??)
-moottoripyörän kyydissä olo (ajamisesta en edes haaveile)
-pienlentokoneen kyydissä matkustaminen (isä on pyytänyt monta kertaa mutta en ole uskaltanut mennä...)
Ei nyt juuri tule muuta mieleen.
avanto oikeasti toimii ja hyvälle tuntuu. Vähän liiankin hyvälle...
se voi liian hyvälle tuntua? :)
väristys... :)
ja samanaikainen painontunne, se on kokeiltavissa, uskotkos... ei montaa kuukautta enää ensijäihin :) /:(
eroottiselta ;)
Selittääkin paljon..hmm..joidenkin tuttavien käytöstä...
Painontunne? Ei kai se tule siellä vedessä ollessa...hrr...
Luulen että uskaltaisin ehkä uittaa varvasta siellä vedessä...mutta että kokonaan sinne..kauhistuttaa :/
uittamaan koko kehoa, kyllä on sen arvoista :)
varmaan ottaa pari avantoonheittäjää mukaan... saattaa muuten tehdä aika tiukkaa se avantoon meno... Ehtii avanto jäätyä umpeen ennen kuin olen päässyt niitä varpaita pidemmälle... :)
...ois kiva käydä joskus helsingin eteläpuolella. :)
olishan se kiva :)
...josko sitä jonain päivänä vaikka ihan Viroon asti lähtis etelänmatkalle =D
siinä alapuolella muitakin kohteita, jos nälkä kasvaa...
...jos vaikka joskus tulisi poikettua Unkarissa tai Puolassa.
hyvässä seurassa, syksyllä siellä olis vielä lämmintäkin
parisuhde sen yhden ihanuuden kanssa.
Mut unelmia ja haaveitahan on hyvä olla.:)
tosissasi? onhan elo ihmeiden muutakin, kuin sitä yhtä vailla...
muita suuria vielä toteutumattomia intohimoja ei oikeastaan ole. Olishan sitä tietty kaikkee kiva tehdä, mutta eipä tuo nyt niin haittaa vaikken jotain juttua joskus sais kokeilla, ihan riittävästi saanut jo tyhmyyksiä tehdä ja extremet on vähä niinku kersojen juttu.
Niin, et ainakin aion olla tukena jos/kun omat kersat haluaa jotain uutta juttua ja rajojaan kokeilla. Se on vielä auki, että miten sen tuen sitten annan...
purkissakin, laitapa perunat toukokuussa isoon ämpäriin, saatat saada kokemuksen ihan itse kasvatetuista uusista potuista kesähelteiden evääksi :)
Mä voisin järjestää sulle sellasen elämysloman. Jos vaikka seuraavan rehun teon aikaan tulisit paalamaan viikoksi. Ihan normiviikon tekisit 60 tuntia paalaamista :)
Joskus nuorena sällinä sitä piti tehdä muka jonkinlaista vaikutusta appivanhempiin osallistumalla noihin maataloustöihin normityöpäivän jälkeen....ei oo herkkua.
olen mä silleen viljellyt(maatalon poika), mutta en oo koskaan viljellyt itselleni. Mutta, ens keväänä korjaan asian ainakin osittain, tuli maatilalle muuttamisen ansiosta siihen mahdollisuus...
EN TYKKÄÄ SONNAN HAJUSTA
maajussit käyttää nykyään apulantaa. Nii-in, maanviljelys on nykyään aivan erilaista kuin silloin kun sinä olit kierokoulussa.
...jaa. Miellä päin ajetaan käsittääkseni enimmäkseen lietettä.
Sontaakin taas nykyään jonkin verran, kun on noi pihattonavetat yleistyneet...
Kun perunat maistuivat siltä apupaskalta
Maajussin kakara, jonka jutut on niin rajua paskaa. että heinätkin kasvais, kuin Oregonin männyt
olis melkoista bisnestä jos sais paskapuheilla parin metrin halkaisijalla olevaa heinänrankaa kasvatettua. Olis sellaset energia-arvot, että öljysheikit olis keppikerjäläisiä pöndepaukkuihin verrattuna.
Mies kestäisis niitä kipuja ja mua miälestä anatomisista syistä miehellä olisi vielä kovemmat kivut.
Saisin kerranki todistaa, että anoppi on väärässä
Miehen kun ei ole tarkoittaman synnytellä vauveleita. Se olisikin hiton rankkaa. Mutta leikisti, jos olisin kätilö ja olisit mulla valmennuksessa, sanoisin että älä sitä anopin vuoksi tee, vaan lapsen ja itsesi. Syntymän ihmettä ei mikään voita.
anoppi onnex kuoli jo
ollut/tehnyt, ja joihin voisin mennä/tehdä:
-ollut sukellusveneen kyydissä
-ollut pienlentokoneen kyydissä
-ollut hävittäjän kyydissä
-kiivennyt vuorilla
-rakastellut kuumailmapallon kyydissä (saatika juuri missään muuallakaan)
-solminut avioliiton
-unohtunut Intiaan mietiskelemään
-kävellyt punaista päin vaikka autoja ei näy missään
-nukkua viikon vaikka putkeen ja olla tekemättä vaikka yhtään mitään
-olla niin niin rakastunut ettei älyäkään enää yhtään mitään
-hypätä sieltä hitsin Tikkurilan uimahallin hyppytornin kympistä alas veteen
-vaeltanut talvella
-pumpannut itse pyöränkumeja
-tankannut autoa tai prätkää huoltsikalla (aina joku muu tekee sen puolestani, vois luulla etten kamalan usein käy huoltsikalla tankkaamassa)
-spreijaa niillä maaleilla johonkin seinää jotain nasevaa
Noi nyt tuli ekaksi mieleen.
ole koskaan
-tukkinut Kampissa/rautatieasemalla tai muuallakaan metroportaita ruuhkassa, kun muilla on kiirre
-en ole dösään mentäessä kiilannut ketään, enkä muissakaan jonoissa
-enkä junassa jäänyt eteisaukkoon oven suuhun tukkeeksi
-en ole sanonut sitä viimeistä sanaa
-en lyönyt ketään otsaa tai muuallekaan
-olla tietyissä tilanteissa panikoimatta/pelkäämättä
-en ole yhtään huonekasvia onnistunut säilyttämään hengissä
-en ole koskaan saanut kotia yli viikkoa pidettyä tiptop kondiksessa
-en ole koskaan sanonut äidille tai isälle "nyt olet jo hiljaa"
ole saanut tuulihattuja onnistumaan.
etten koskaan ole muistanut ihan itse muiden syntymäpäiviä/saatika nimipäiviä, kuin omani ja lasten.