haluan rikkaan miehen rikkaan rikkaan ei enää köyhiä miehiä
mistä löytäis rikkaan miehen
kertokaa-
24240
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 24
Vanhimmat
..syytä miettiä sitä että millä mittareilla mitattuna sen miehen pitäis olla rikas. Henkiseltä vai fyysiseltä pääomaltaan rikas? Missä menee rikkaan ja köyhän raja?
Eipäs saivarrella köyhimys!
hieno talo ja hieno auto ja olis varaa välillä lähteä etelänmatkalle, haluaisin sellaisen joka kokoajan pyrkii eteenpäin on viisas ja kekseliäs, osaa tehdä mitä vain vaikka rakentaa talon yksin tai korjata kaikki nuo autot ja muut laitteet itse, mutta ei sellaisia taida olla olemassakaan...
samankaltaiset ihmiset löytävät toisensa. Mut ei rikas ja eteenpäinpyrkivä mies todennäköisesti ehdi autojaan korjaamaan (nykyään se ei edes ole mahdollista ilman erityislaitteita). Mut se ei ole ongelma, koska hänen kiirehtiessään uusiin menestyksiin, sä voit rakentaa talon ja korjata ne autot ja kaikki muut laitteet itse.
...ne joita itse tunnen ovat naimisissa ja yrittäjiä...joten sun kannattaa keskittyä varattuihin yrittäjiin. Mistäkö niitä löytäis hmm... Kaikista helvetin kalliista elämysjutuista. Vaikka Mika Kallion moottoripyöräkursseilta tai F1 formuloiden "koeajopäiviltä"... Tuollaisissa tapahtumissa ei ainakaan persaukiset talonrakentajat pyöri.
[email protected]
sen pitää osata rakentaa talo ja korjata auto ja kodinkoneet?
Eiks sillä pitäny olla rahaa niin paljon, että voi teettää sen muilla tai ostaa uusi kun vanha menee rikki?
rikas ole, kun se joutuu eroomaan ja antaan puolet exälleen ja maksaan hirveitä elareita.
Jos sillä on avioehto ja ne muut systeemit hoidettu niin, et se on vielä eronkin jälkeen rikas, ei se uusikaan nainen mitään siitä kostu, eli ei kannata.
uusi nainen mitään kostu? Senhän piti olla viisas mies. Tarkoitatko, että uusi nainen ei rikastu miehestä suunnittelemansa eron jälkeen? Oliko tarkoitus siis vain etsiä joku, jolta voisi varastaa puolet omaisuudesta?
Eihän niitä edes saa korjata ilman sähkömiehen papereita. Miksei se ostaisi laadukkaita koneita, joita ei tarvitsis korjailla. Kaikissa on takuut muutenkin. Jos se mies on viisas ja eteenpäinpyrkivä, miksi se käyttäisi aikansa näperrellen joidenkin kodinkoneiden kimpussa kun voisi tuonkin ajan käyttää rikastuakseen
haluan sellaisen niin kekseliään ja viisaan että se pystyy tuollaiset korjaukset hoitamaan toisella kädellä mutta tietenkin se vois viedä ne huoltoon, mutta jos haluais pystyis korjaamaan. Mutta tähän asti oon kyllä seurustellut luettelenko millaisten kanssa, sellaisen jolla 15000 euroa opintovelkaa eikä se jaksa maksaa sitä pois siirtelee vaan ja on olevinaan vieläkin opiskelija vaikka jo töissä, ei osaa edes mun pyörän kumia paikata tai venttiiliä vaihtaa... melkein itse olen kätevämpi kuin se sehän on aika ahdistavaa.toinet mies sellaisen joka jäi työttömäksi ja laskeskelee ettei kannata tehdä mitään töitä kun ei saa tarpeeksi palkkaa mutta kuitenkin ei ole kovin koulutettu tai taitava että saisi sitä tuntipalkkaa jota havittelee, sellaisen jolle pitää mun lainata autoani kun sillä ei ole omaa autoa, sellaisten jotka ei osaa tehdä mitään käsillään tai tajua miten joku korjataan kiva viedä omalle vanhalle isälle kaikki korjattavaksi...
Ekä ettit itelles äijän, meet sen kanssa naimisiin. Sitten tienaat ihan vitusti rahaa ja voilà, sulla on rikas äijä.
ja harrasta sellaisia juttuja, joista henkii rento urheilullisuus.
..muutki käy vaanimassa..???..kattele ny semmoi passelin äveriään näköi mies..ja sitte hilaudut kupeeseen kii..käytät vaa naisellisuuttasi hyväks nii se olis valmis..jollei se sitte ole kauhian nuuka..rikkaat monesti on saitoja antamaa omastaan muille..=o))))
..eteki ko on rahasta kyse..;o)
MOROOOOOOOOOOOOOOOO
..ookka rikasta miestä vailla..tommoi yks rakas mul piisaa..semmoi onki tosnoi..iha likellä..=o))
alottajan näöstä en tiivä mittään..
=o7
..*järki lähti näkemiin*..
ei saa haluta sellasta naista,joka olis hyvännäkönen, tekis kotityöt vinkumatta ja hoitais ukkonsa siinä samalla, kaikin tavoin? Sellanen äijä teurastetaan täällä välittömästi!
Mut naiset saa hakee rikasta elättäjää, eikä kukaan noteeraa sitä mihkään, hyviä neuvoja annetaan vaan!
Mikä estää, jos omat rahkeet vain riittävät? Yleinen paheksuntako? Hui hai!
Vaan minun alkoi kiinnostamaan, mitä tuolla aloittajalla on tarjota unelmiensa miehelle? Seksi- ja kotityöpalveluita? Sellainen vaihdannaistaloushyötyliittoko, jota laillistetuksi huoraamikseksikin vääräleuat tapaavat kutsua?
jossain Sedun vippi-aitiossa saattaa olla aika kova kilpailu jtn. mä ainakin satsaisin laadukkaisiin ravintoloihin ja hotelleihin. Niissä vois pyörii sellaista hiukan varttuneempaa varakasta miestä. Ei muuta kuin kämpin aulaan tissutteleen valkkaria niin eiköhän se siitä.
Mistähän vitusta meikä sais rikkaan akan. Miehellä se on vielä 4 kertaa epätoivoisempaa löytää rahakas nainen :-(
Vaikutat hieman simppeliltä ajattelijalta ja tässä nyt ei ole mitään negatiivista ajatusta, sanomassani tarkoitan.:)
No sä voit vaikka tehdä silleen, että lähdet work& travel-reissulle ulkomaille. Kun ja jos toki olet(?) ainakin keskimääräisen sievä, voit kenties vakuuttaa jonkun rolex-kellon sieltä.:)) Eiks? Kai sulla sitten kuitenkin suorat hampaat, ei potaattinokkaa(?), kohtuullisen 'servattu' kampaus ja siedettävä vartalo on? Et sä muuten mitään öljykeitaan omistajan katsetta välttämättä sekunnissa tavoita.;) Tsemiä. Vähän sun varmaan kuitenkin kannattaa hioa noita tapojasi(?). Ilmaisusi nimittäin on äärimmäisen tylsää.
sinunkin itseäsi. Yrittää itse eteenpäin, hoitaa itse asiansa hyvin...kyllä siihen rinnallesi joku hyvä tyyppi hakeutuu. Etkä sitten tyydy mihinkään puolikuntoiseen kuten olet nyt tehnyt.
Mut lopulta ei se rikkaus ole mikään sen kummosempi juttu ku en mä lahjoja enkä muutakaan semmosta kaipaa.. Se mitä mä kaipaan on jotain mitä kuka tahansa pystyy antaa, oli rikas tai köyhä :)
dazu vaikuttaa rikkaalta professorismieheltä.
...mut tahtooko sit jokasen rakkautta onki sitte asia iha eriksee..eiks vain.. =o)
..oisi täälki näit jokka kaipaisi rakkautta..jotta luulisi osuvan..=o)))