Arabain kielinen tatuointi

Mistä netistä sais jonkun sivun missä olis arabian kielellä ja suomen/enkun kielellä niitä merkkejä? (: Oon löytäny merkkejä vaikka kui paljo mutten sitä et mitä ne tarkottaa.. Vai pitääkö mun lopsia kirjastoon kattelee :D
2335
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Jos haluat jonkun tietyn sanan tai minkä tahansa nimen / numeron arabiaksi niin kerro, voin kirjottaa sen sinulle ja lähettää vaikka s-postiin tai meseessä. Olen Irakilainen tyttö ja osaan arabiaa tietty täydellisesti :)

Jos jollain on kysyttävää jostain arabinakielestä tai kirjaimista niin kysykää ihmeessä :)


[email protected]

Äänestä

opettelisit ensin suomee ja sitte vasta siirryt arabAIaan...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


snoowe kirjoitti:

Mistä netistä sais jonkun sivun missä olis arabian kielellä ja suomen/enkun kielellä niitä merkkejä? (: Oon löytäny merkkejä vaikka kui paljo mutten sitä et mitä ne tarkottaa.. Vai pitääkö mun lopsia kirjastoon kattelee :D

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu