"Ruokakirjailija, herkkusuu ja mainosmies Visa Nurmi on kuollut 53-vuotiaana. Hän menehtyi sairaskohtaukseen työmatkallaan."
Näin me pistämme kauhan ja veitsen naulaan yksi toisensa jälkeen. Turkulaisina menetimme paljon.
Näin me pistämme kauhan ja veitsen naulaan yksi toisensa jälkeen. Turkulaisina menetimme paljon.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Sanavalmis ja nokkela sanojen käytössä, kuten Timo Koivusalo. Ilmeisesti porilaista perua, nimittäin Visahan oli alunperin myös porilainen.
Visa Nurmelta ja Antti Vahteralta täydennettynä Iiro Rantalla tuli juuri ulos uusi kirja - Mojo - jolla on myös hauskat nettisivut http://www.mojo.fi/
Käykääpä vilkaisemassa!
Erittäin ikäväksi asian tekee vielä häneltä jäänyt pieni lapsi, jaksamista ja voimia perheelle.
On edessä jossain vaiheessa, mutta Visalla se oli aivan liian aikaisin,
Jaa. Ajattelitko ehkä syödä hänet vai mitä tämä threadi tekee täällä?
?????
Mitä kieltä edustaa sana "threadi"? Mikä on sen funktio?
Nurmi ei ollut selvinnyt elämästään helpolla, niin huumorintajuinen ja ystävällinen heppu kuin hän olikin. Ensimmäinen vaimo kuoli pitkäaikaiseen sairauteen. Kuten joku totesi, että jäi vaimo ja pieni lapsi, mutta toinenkin oli tuloillaan - vaimolle voimia. Mieheltä tietolähteeni mukaan hajosi auto Helsingin reissulla ja hän meni vilkaisemaan konepellin alle. Se oli sitten siinä.