Onko koku joskus sannut töitä kyseisestä(Lahtelaisesta) yrityksestä?
Samat työpaiikailmoitukset pyörivät kuukaudesta toiseen firman omilla ja osa MOL-sivuilla-tuntuu että niitä ei kuitenkaan täytetä -vaikka työttömiä pilvin pimein.
Haamutyöpaikkojako?
Kilta-henkilöstöpalvelu
12
4024
Vastaukset
- Nykyinen vakiduunari
Ei ole haamu työpaikkoja, itse työskentelin killan kautta n.2v yhtäjaksoisesti. Työmaat/työpaikat vaihtuvat aina tarpeen mukaan. Iso plussa yritykselle. Palkanmaksu aina ajallaan eikä muitakaan ongelmia ole ollut.
- hgtyhujk
työllistää lahessa smat heebot vaan
- suhteillapääsee
Jep. Selityksiä antavat joka lähtöön, mutta tietyt ihmiset pääsevät hyviin hommiin tekemättä oikeastaan mitään tai olematta muita ahkerampia.
- Mohammad2300
Turvapaikanhakija moradi Irakista sai heidän kauttaan vakipestin :)...suosittelen!
- Anonyymi
Aromipesän rikastusta.
- Anonyymi
Luotettavin lahtelainen vuokratyöfirma mun mielestä. Heimo kans hyvä! Muista ei oo ainakaan hyvää kokemusta. Molemmissa päässyt haastatteluprosessissa eteenpäin.
- Anonyymi
Huijausta koko pulju
- Anonyymi
No varmaan aika vaikea löytää valmiita kokeneita tekijöitä jotka suostuu lähes ilmaiseksi tekemään töitä. Sen takia kai nuo samat ilmoitukset pyörii koko ajan.
- Anonyymi
Ihan huijari ja paska pulju..
- Anonyymi
Hurjaa kusetusta ja asiatonta käytöstä.
- Anonyymi
pääsin nopeesti haastatteluun ja nopeesti työpaikan.. kaikki toimi niinkuin piti
- Anonyymi
Harri Vaittinen valehtelee ja huijaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra haluaa muuttaa
maahanmuuttopolitiikkaa. Me suomalaiset halutaan, että Riikka Purra muuttaa pois suomesta eikä tuu ikinä takas....1099074Maataloustuet pois
Jokainen maksakoon harrastuksensa itse. Eihän golfin peluutakaan maksa yhteiskunta.3156897Australia, Britannia ja Kanada tunnustivat Palestiinan
Aikooko Petteri Lapanen pysytellä persujen ja uskovaisten panttivankina ja jättää Suomen historian väärälle puolelle?1005970- 1523880
Joulukinkku NYT
Sian kankuista tulee vielä pula. Nyt on oikea aika hankkia joulukinkku.303261Maahanmuuton vastustajat ovat vajakkeja
Jokainen täysijärkinen suomalainen tietää, että Suomi ei pärjää ilman ulkomaalaisvahvistuksia.783250- 1782530
On asioita joita kadun
Yksi niistä on eräs J mies. Olen vasta hiljattain tajunnut. Kuinka väärin tein. Tulit sydän tarjottimella.. mutta tässä171836- 321488
Mitä sä pelkäät?
Että paljastan sut ja touhusi? Elät jotain ihan omaa fantasiaasi ja ainoa virhees oli sekoittaa mut näihin sairaisiin le191286