tästä jampasta:
http://www.bigbrother.fi/asukkaat.shtml/Esa A
- voisiko hän olla.. todella hyvä kaverisi, poikaystäväsi/puolisosi, työkaverisi...muu mikä?!
..?
http://www.bigbrother.fi/asukkaat.shtml/Esa A
- voisiko hän olla.. todella hyvä kaverisi, poikaystäväsi/puolisosi, työkaverisi...muu mikä?!
..?
Vastaukset 22
Vanhimmat
...mitä oon BB-taloa seuraillut telkkarista niin ei tuo olis ainakaan mun tyyppinen.. Fiksu hän on, mutta kuivahko..?
Mä muutenkin tykkään siitä Ninosta ihan hemmetisti, siinä on sitä potkua kunnolla :D
nuoruus, punaisia päin käveleminen...
...
Joo. Tykkään. Olen katsonut tänä vuonna B.B.tä, kehtaan myöntää. Voisi olla kaverini, työkaverini ja tuosta porukasta ehdottomasti sopivin poikakaveriksi:D Onhan se tylsä, mutta niin olen minäkin. En osaa oikein perustella, miksi tykkään. Mitään huonoja puolia ei ole ilmennyt ja pidän vain jotenkin jutuista ja rauhallisesta olemuksesta. Voisin kuvitella, että olisin samalla aaltopituudella. Vaikka inssit ei yleensä kolahda ollenkaan.
Jaa no tänä vuonna mä olen ensimmäisen kerran katsonut kyseistä BB:ta, joskin satunnaisesti. Aiempina vuosina en ole tiennyt edes kilpailijoiden nimiä (muutoin kuin joitakin, joista lehdistä on saanut lukea). Toisaalta inhoan sitä sosiaalipornosaastaa, mutta kieltämättä formaatti vaikuttais hyvin koukuttavalta, jos sitä alkaisi seurata.
En tiedä Esa A:n viimeisimmistä käänteistä. Ihan ok. kaveri sikäli, että saattaapi vähän kärsiä älyllisemmän tekemisen puutteesta studiossa, mutta toisaalta on mietyttänyt, että miks tollanen kaveri sellaiseen ohjelmaan edes on hakenut. Sekin kävi mielessä, että hakisko kenties nostetta ja huomiota myös väikkärilleen (jne.) ohjelmasta(?), mutta toisaalta sitten taas ainakaan tietyissä piireissä joku BB ei todellakaan ole mikään meriitti. Ihan rohkea sälli ja sitä rataa on varmasti (mikäs siinä)... Ei ole vetänyt housuja kinttuihin ( ainakaan tähän mennessä). Miesystäväksi en osaisi ajatella BB-talosta ketään.
Mitä taas muihin kilpailijoihin tulee, niin esim. sitä Jelenaa en menisi edes kilometrin päähän... Just sellasen oloinen ihmistyyppi siinä, että niskavillat nousee pystyyn ( jollei sitten vedä jotakin feikki-showta?). Sitä ennakoin jo alussa, että sitä kuitenkin herttaisen oloista tyttöä Kätliniä jotkut yksiviivaisemmat naisluonteet alkais tökkiä ( ainakin ekassa osassa Kätlin vaikutti heti kivan sosiaaliselta) ja se Minnakin on just niin kamalan oloinen, kuin jo ohjelman ensimmäisessä osassa hänestä kuvan sain. Nauroin hysteerisesti, kun katsoin sitä peiton nytkytystä sen Esa J:n kanssa tai sitä, kun nainen oli heti vetämässä bikinien ylä-ja alaosaa porealtaassa pois. En haluais olla suvaitsematon, mutta pikkusen mietityttää, jos nainen on kuitenkin jo kolmikymppinen ja käyttäytyy heti niin huomiohakuisesti... Mutta ehkäpä jotkut sitten kuvittelevat, että peiton nytkätys ja aikuisviihdemäinen intiimiruumiinosien vilauttelu on muka "räväkkää" käytöstä tai jotakin(?).
Tietysti onhan niillä varmaan stressi siellä, että sikäli.
Miten e.W pärjäisi BB-talossa?
Hän on diplomaattinen persoona ja tulisi varmasti toimeen erilaisten ihmisten kanssa :D
haastavaa nimetä häätöäänestykseen kilpailijaa joka ei ole koskaan kilpaillut BB-talossa millään nimellä.
Mistä syystä en saa käydä keskusteluja ilman viittailua e.W: hen? Ja joku vielä törkeästi muistaakseni eilen väitti, että mua muka tällä palstalla puhuteltaisiin aina sen perusteella, mitä sanon... Katit!
Tiedätkö, kuinka moni tuotakin nimimerkkiä on palstalla postauksissaan käyttänyt? Moni. Minä en ainakaan ole mikään e.W.
kukka ei tuntis sitä ko seehä olis tuntemato bb-taloilija.
sää ole. Kauniiks en voi sanno ko mää en tiätääksen ol ikin sunt nähny.
Miten koskaan rekisteröimätön anonyymi palstakirjoittaja pärjäisi BB-talossa?
Voin vaa kuvitella minkälaisen "purkauksen" se aiheuttais kun se kuulis "e.W":n joutuneen häätöäänestykseen.
"Täällä talossa ei ole ketään "e.W":tä........koskaan en ole osallistunut mihinkään "BigBrother"-formaatin ohjelmaan millään mantereella "e.W"-nimellä.....""
Ihmeellinen kysymys sulla. Mitä tarkoitat ja miten toi liittyy keskustelun aiheeseen?
Sinänsä anonyymilla ja _yhteisöön rekisteröityä nimimerkkiä omaamattomalla_ ( en muuten koskaan aiemminkaan ole omannut sellaista) sitten kyllä voitaisiin periaatteessa loogisesti ja järkevästi viitata minuunkin...Mä jos BB-taloon joutuisin ( joskaan en koskaan joudu), luultavasti joko jotenkin sosiaalisuuttani höynähtäisin siellä tai sitten ottaisin täysin ulkopuolisen tarkkailijan roolin ja lentäisin "studiosta" ensimmäisessä äänestyksessä.;) Tollasissa ohjelmissa ei paljoa mun tyyppisiäni ihmisiä käy, joten luultavasti antaisin itsestäni melko ylimielisen kuvan (vaikken oikeasti ylimielinen olekaan). En varmaan voisi olla viisastelematta ihmisille, joiden mielestä esim. Turku ja Lappeenranta sijaitsevat ( tyyliin...) vierekkäin ja just sellaset ns. kahvipannulla päähän- tyylilajin ihmiset eivät yleensä siedä sellaista.;) Toisaalta aika monet sanoo mua hauskaksi ihmiseksi, joten ehkä pärjäisin jonkin aikaa siedettävästikin. Persettäni en kyllä näyttelisi, enkä rynkyttelisi jossakin peittojen alla, eli ylimielinen olisi todennäköisesti tuomio persoonastani...Alkoholista pysyisin erossa tai jos hajoaisin ankeaan studioon ja jos muut kilpailijat sattuisivat olemaan todella kamalia persoonallisuuksia, eli = jos tilapäisesti höynähtäisin BB-sosiaalisuuteen, luultavasti siinä tapauksessa joisin kuin sieni koko ajan.
En halua edes kuvitella, miten hirveällä tavalla siinä varmaan itsensä nolaisi.
Toivottavasti vastaus tyydytti, toivottavasti ymmärsin kysymyksesi oikein ja toivottavasti tarkoituksesi ei ollut vttuilla minulle.
täl vastauksel kaik bb jutut. En seurra sitä. Enkä muitaka mitä niit on kaike laissi realityi tai salatui. Mun tule sama tavara vessas perseest.
No sano mää se verra et mää ajattele et kaik (lue: KAIKKI) jokka tollatteihi ohjelmii menevä ova jollai tappa pääs vial ja ikävä kyl nyky-yhteiskunna tuattei.
Enne oli kaik nii helveti paljo paremmi. Homot homosteli kaapeissans ja hullu oliva kylärraitil pappatunskans kans kuala rintamuksil. Ny homo aroptoiva kakaroi ja hullu ova tähtti törkytoosas.
!!!MENSA VOITTOON!!!
Ihan mitä vaan, se on PRO sälli :D
Sähän oot samoilla linjoilla:)
Se muuttuu vaan päivä päivältä ihanemmaksi :D
juu:) Meneeköhän tää jo hieman överiks..:D Viime BB:ssä meillä olikin ihan eri suosikit. Mä tykkäsin siitä sisäänpäinkääntyneestä mutisija-Terosta ja sä Johanista. Jos oikein muistan..
Viimeksi oli noin. Voihan tääkin vielä vaihtua, eihän sitä tiedä mitä tapahtuu matkan jatkuessa. Sinnehän voi tulla vaika uusiakin, mutta nyt on näin. Ei siellä oikein ole edes muita selkeitä joista pitäisin enemmän kuin Mensasta.
Katotaan sitten vasta finaalissa, että millä puolilla ollaan :)
voisi hyvinkin olla.
Kuivempiakin tyyppejä on töissä nähty, eiköhän tuo sekaan mahtuis.