Onko jokaiselle joku?
QuinOn
8324
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
tai jopa vähemmän: http://evoandproud.blogspot.com/2009/08/where-are-women.html
Nuorien ihmisten parinvalinnassa vain tietty osa miehistä pääsee edes kilpailemaan naisista markkinoille. Osa miehistä karsiutuu siis jo alkuaan ulos tästä sisäpiiristä ja eikä heillä juurikaan ole mahdollisuuksia päästä siihen enää mukaan. Valinta tapahtuu lähinnä ulkonäon perusteella, koska nuorilla miehillä ei juurikaan ole sosiaaliseen statukseen ja vaurauteen perustuvia "avuja". Nämä miehet "joutuvat" tanssimaan hyvin suuressa määrin naisten pillun mukaan (sanaleikki: 'tanssia pillin mukaan', jotta kaikki tajuaisivat viittauksen) koska kysyntä toimii miehet > naiset. Tämä taas näkyy lisääntyneenä naismaisuutena miesten käyttäytymisessä (ns. metroseksuaalisuutena), jota naisten asettamat kriteerit tukevat. Naisten koppavuus ja kunnioituksen puute miehiä kohtaan on tietenkin puhtaasti suurella kysynnällä selitettävissä, ja koska miesten yliedustus laskee ikää myöten, myös naisten käytöksessä (yllättäen) alkaa näkymään nöyrtymisen merkkejä. Toki siihen 35-45 vuoteen asti naisettomana elämään joutuneen mieshen ei kannata huokaista ihan helpotuksesta, koska useimmat näistä häntä kohtaan vasta nyt kiinnostusta osoittavista naisista on puhkinussittuja lutkia, osa yh-äitejä. Tuliko tämä lopetus muuten yllätyksenä kenellekään?
Kas kun pelimiehet tarvii useamman.
Että kyseiset naiset ovat äkkiä taas vapailla markkinoilla :)
Jos ei muuta, vähintään yksinhuoltaja. Tuntuvat olevan "sinkuista" enemmistönä...
Mitä sinä oikein kuvittelet? Että elämä olisi kuin jokin hattarainen rakkaustarina jossa hyvät lopulta voittavat ja kaikki elävät onnellisena elämänsä loppuun asti? Ihan vain sen takia kun satut olemaan olemassa ja äiti oli sitä mieltä että olet hienoin ihminen koskaan?
Herätys! Meno on raakaa sekä ihmissuhde- että talousrintamalla. Jos omaat röyhkeyttä, hyödynnä sitä tai jäät ikuiseksi ajoiksi pienituloiseksi kaveripojaksi jolle annetaan kaikki korvauksettomat ylityöt koska se on niin kiltti eikä uskalla kieltäytyä, ja naiset kävelevät ylitsesi. Tai parhaassa tapauksessa pääset elättämään toisen miehen lapsia.
Se huomio vaan että monet kaveripojat yltää koviin tuloihin kun kompensaatiota haetaan työssä menestymisestä. Sexual transmutation ;)
Täysin väärässä. Talousrintama on toki sairas ja siksi raaka. Samoin suhderintamalla liberalistinen hedonismi tuottaa näitä orja-orjuuttaja suhteita "kilvoittelua".
My ass. Molemmat kaatuvat - niin moderni talousjärjestelmä kuin myös (nopeammassa) tahdissa ne suhteet jotka rakennetaan noista aineksista. Juuri siksi tästä kilpailu-parisuhdemaailmasta ei oikeasti löydy ainuttakaan tervettä suhdetta vaan kaikki panee kaikkia eikä kenelläkään ole mitään oikeaa tarjottavaa ihmisenä.
Elämä on herttainen rakkaushöttö kunhan siitä rakentaa sellaisen oman kumppaninsa kanssa. Oma valinta miten elämänsä elää katsos.