Kitaran kielet

Minkälaisia kieliä te käytätte kitaroissa?
Itse vaihdoin just
009-011-016-024-(032-042)
ja vaihdoin vielä bassokielet 038ja-049
2184
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Parissa sähkiksessä on 009 alkavaa settiä
Yhdessä sähkiksessä on 010 alkavaa settiä
Akustisessa teräkielisessä on 011 alkavaa settiä

Jokainen sitten soittelee sillä mistä tykkää on se sitten paksumpaa tai ohkaisempaa kielisettiä.

Äänestä

Ite kun tykkään soittaa kaikkia metalli/Rock Riffejä ja sooloja niin käytän 0.9 settiä, koska pitää välillä päästä vähän korkeammille soundeille

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ezzer kirjoitti:

Minkälaisia kieliä te käytätte kitaroissa?
Itse vaihdoin just
009-011-016-024-(032-042)
ja vaihdoin vielä bassokielet 038ja-049

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu