Kertokaahan, mistä Lontoosta löytyisi nuorekkaita, kohtuuhintaisia vaatteita naiselle, joka kokoa 58-60.
Onko erikseen vaateketjuja ? Löytyykö tavarataloista erikseen osasto, jossa isoja kokoja ?
Kaikki vinkit tervetulleita :)
Onko erikseen vaateketjuja ? Löytyykö tavarataloista erikseen osasto, jossa isoja kokoja ?
Kaikki vinkit tervetulleita :)
Vastaukset 4
Vanhimmat
jollet ole vielä löytänyt, niin nyt on aika tutustua! suomalainen nettisivu, jolla listattuna xl-vaateputiikkeja ja nettikauppoja suomesta ja muualta. mm. englannista on käyty keskustelua ko. sivustolla ja putiikkeja ja lontoon kokemuksia varmaan löytyy.
ja se nettiosoite siis on isotkoot.com :)
Eli sun koko UK:ssa on noin 26-30. Ainakin tulee mieleen se Evans, josta tällä palstalla on puhuttu aikaisemminkin. Yks Evansin liike on heti ostoskatu Oxford streetin alussa, muistaakseni metroasema Marble Arch.
Sitten on sellainen kuin Beige, Bond street tubeaseman lähellä.
Monissa tavarataloissa on isojen kokojen osastoja. Marks&Spencerilla on jotain, tosin tyyli voi olla aika konservatiivista.
Sitten on box2, en tiedä missä kauppa on.
Sitten on kalliimpaa designertyyppistä, koko vaan max 52?
www.base-fashions.co.uk
Sun kannattaa etsiä netistä tarkat tiedot, aukioloajat ja tarkistaa osoitteet valmiiksi, lähin metroasema, sekä että heillä on sun kokoa ja tyyliä.
etsi hakusanalla "plus size clothing london" tms..
Hei! Mä oon samankokoinen immeinen kun sä ja olen nyt 2 krt tilannut Evans:lta englannista vaatteita (lähinnä puseroita) ja olen ollut SUPER tyytyväinen. Mä olen tilannut kokoa 30-32 ja mulle ovat ihan sopivan kokoisia, tosin mä en tykkää liian vartalonmyötäsistä lainkaan mut siis noissa on ollut mukavasti väljyyttä mulle. Toimitus on tullut molemmilla kerroilla 6pv:ssä ja maksanut olen visalla.