miksi telkkari ja julkisuus on täynnä julkihomoja ja julkihomopareja, mutta lesboja ei näy missään.
Vittu. Ei voi mitää mutta alkaa toi julkihomostelu jo vähä vituttamaan.
Käsittämätöntä,
9
134
Vastaukset
- jjjjjjjjjjjqcvnl asxmz,
hanuriin ja ei enää vituta. Tulet tuntemaan jopa yhteenkuuluvuutta homojen kans.
- sykiatrii-dazzuu
kohdehenkilö samaistuu enemmän naisiin kuin miehiin.
Silloin 5-10-vuotta sitten kaikki nuoret tytöt olivat lesboja ja poikia vitutti se niin perkeleesti. Nykyään kaikki nuoret pojat ovat homoja. Tää on kai sitten joku miesten tasa-arvo tempaus, että koitetaan päästä naisten tasolle ja nykyään jopa voittaa naiset homoudessa!
- tosivaitaru
on se, että yleensä - jos ei joistakin tolkun dokkareista puhuta - julkisuuteen pällisteltäväksi päästetään lähinnä homoja, joilla on suuria ongelmia elämänsä kanssa. Mikäs sen kätevämpää, kuin ruokkia suuren yleisön mielikuvia homoista noin yleensä. Grr.
ei ne julkisuuteen päästetyt heterotkaan ihan ongelmattomia ole. Joten se on ihan fifti-sixti.
- tosivaitaru
relaxed_eyes kirjoitti:
ei ne julkisuuteen päästetyt heterotkaan ihan ongelmattomia ole. Joten se on ihan fifti-sixti.
että ei ihan mene vertaukset yksiin. Jokainen nimittäin tuntee normaaleja heteroja omassa elämässään joten se on se ja sama mielikuvien muokkaamisessa, millaisia heteroja julkisuudessa esitellään. Kaikilla ei sitä vastoin ole tuttavapiirissään normaalin elämän omaavia homoja, joten heidän mielikuvansa homoista yleensä muokkautuvat kätevästi median voimin. Nousen kohta barrikadeille.
;) tosivaitaru kirjoitti:
että ei ihan mene vertaukset yksiin. Jokainen nimittäin tuntee normaaleja heteroja omassa elämässään joten se on se ja sama mielikuvien muokkaamisessa, millaisia heteroja julkisuudessa esitellään. Kaikilla ei sitä vastoin ole tuttavapiirissään normaalin elämän omaavia homoja, joten heidän mielikuvansa homoista yleensä muokkautuvat kätevästi median voimin. Nousen kohta barrikadeille.
;)no mun puolesta sais kaikki homot mennä takaisin kaappiin, heterotkin on kaapissa. Pelkkä ilmotus siitä, että on homo pitäis riittää, eikä siitä sen kummempaa numeroa tarvis kenenkään tehdä.
- tosivaitaru
relaxed_eyes kirjoitti:
no mun puolesta sais kaikki homot mennä takaisin kaappiin, heterotkin on kaapissa. Pelkkä ilmotus siitä, että on homo pitäis riittää, eikä siitä sen kummempaa numeroa tarvis kenenkään tehdä.
BB:ssäkin heterot on kaapissa...
;)
Tuntemani homot eivät erikseen ilmoittele seksuaalista suuntautuneisuuttaan, kuten ei yleensä heterotkaan. Seksillä myydään ja markkinoidaan nykyään niin paljon asioita, että tuntuu täällä kaapissa olevan kohta väljää :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Taitaa jäädä kotimaiset mansikat ostamatta
Kotimainen mansikka on niin kallista, että en ole vielä ainuttakana maistanut. Jos hinta pysyy näin korkealla niin tästä692050- 1291396
Sinkkumiehet hukkaavat tärkeän ässän hihastaan kun
...eivät suostu kavereiksi naisten kanssa. Mikä voi olla heillä syynä? Hyväksyvät vain naisen, joka suorastaan anelee sa1321373- 1431092
- 103942
"Kaikkien miesten asia" - kampanja on alkanut
Miehillä on naisiin kohdistuvan väkivallan lopettamisessa merkittävä rooli. Ei riitä, ettei itse tee väkivaltaa. Miesten354880Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä
Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait82754Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla:
Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla: "Aina valinta ei mene nap55694Kun kohtaatte rakkauden, tarttukaa siihen
Toimisinko jälkiviisaana toisin? Varmasti. Vaikka silloin kuvittelin tekeväni, niin kuin on oikein. Mahdollisimman siist50673Lienee aika luopua siitä kaikesta
mitä meillä ikinä olikaan. Hassua, koska juuri mitään ei ole edes ollutkaan. En vaan jaksa tätä mahdotonta juttua enää j67664
