Eli oon koittanu sheivata pois, mutta jonkun 2h päästä alkaa kutittaa ja kirvelemään ihan tajuttomasti. Niin olen tässä mietiskellyt että tuleeko sama efekti jos vahaa karvat pois? Sitten kun olen vähän ujon puoleinen niin en tahtoisi mennä minnekkään vahattavaksi, eli onko mahdollista itse vahata? Ja jos on niin mikä on paras vaha? Ja ikuisuus kysymys, sattuuko vahaaminen paljoa?
millä karvat pois parhaitan?
fibo
2336
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Sinulla on nopea karvankasvu, joten kannattaa tosiaan valita vaikka vahaaminen tai epilointi sheivauksen sijaan. Silloin karvat lähtevät juurineen ja pysyvät poissa keskimäärin 1-4 viikkoa. Voit ostaa vahaa vaikka ihan normaalikaupoista. Kaappaa testiksi mukaan esimerkiksi Veetin tai The Body Shopin vahoja, löytyy kylmä- ja lämminvahaa. Lisäksi vahaa voit sekoitella myös itse kotona, netistä kyllä löytyy siihen ohjeita.
Ei se satu, ellet ole kovin herkkä. Vähän voi tuntua ainakin ensimmäisillä kerroilla, mutta parin kerran jälkeen et edes huomaa että olet vahaamassa sääriäsi :D
kiitoksia :) pitänee uskaltautua kokeilla