vain silloin kun toinen ei ole liian hyvän näköinen. Esim. Janina F on hyvä esimerkki. Hän ei ole tyrmäävän kaunis, vaan hänessä on sellaista lapsellisuutta, joka vetoaa kyllä miehiin, mutta ei ole uhka samalla toisille naisille.
Anna abreuta kehutaan, koska hän on pikkutyttömäinen eikä mikään todellinen kaunotar. Missit ja todella upeat kaunottaret haukutaan aina pystyyn silloin kuin vain siihen tarjoutuu mahdollisuus. Todella kaunis nainen nostaa kateuden pintaan, ja heistä tuodaan mahdollisimman negatiivisia asioita esiin.
Naiset ei kykene kehumaan toisia naisia kuin siinä tapauksessa, etteivät he koe kateutta.
Anna abreuta kehutaan, koska hän on pikkutyttömäinen eikä mikään todellinen kaunotar. Missit ja todella upeat kaunottaret haukutaan aina pystyyn silloin kuin vain siihen tarjoutuu mahdollisuus. Todella kaunis nainen nostaa kateuden pintaan, ja heistä tuodaan mahdollisimman negatiivisia asioita esiin.
Naiset ei kykene kehumaan toisia naisia kuin siinä tapauksessa, etteivät he koe kateutta.
Vastaukset 9
Vanhimmat
just niiin !!! oikeessa oot tullu huomattua. ja arvaatka onko niillä todella kauniilla naisilla sit helppoo ku kaikki niit disssaa ja kokee oikeudeksee haukkua. Sit luullaan et on huono itse tunto ku esim joku tod kaunis nainen meikkaa ja laittaa koko aika itteensä oisko siks just ku on epävarma siit upeasta ulkonöstään jota kaikki haukkuu jatkuvasti kateudesta!!!!! Keskivertonaisilla helpompaa kaikki on kehumassa.
Sen takia todella kauniit naiset ei välttämättä ole kovin itsevarmoja edes ihan kun heillä ei olisi oikeutta olla olmemassa
on, mutta kun en tunne kateutta yhtäkään naista kohtaan. Siksi voin kehua ketä vain.
Sinänsä olen pannut merkille,että nämä kateelliset kommentoijat ovat usein itsekin "kadehdittavan" kauniita.Piiri pyörii pienuuttaan ts.Luku sinänsä on jo valmiit formaatit eli kateuden symboliikkaan nostatetut henkilöt.Sellaiset,joilla on avustajia huolehtimassa että maine on kadehdittu.
Janinaa arvostan luonnollisten rintojen esiintuomisesta: ei koskaan ilman silikonia saada aikaiseksi mitkään pystyt pallot,vaan kyllähän isommatkin rinnat ovat luonnossa aika veltot ilman kaaritukia.Kiitos hänelle siitä.Samaa työtä tehnyt myös Helena Christensen,ja jos kehun Helenaa maailmanluokan kaunottareksi,kenen mielestä olen väärässä,muistuttaako Helena harmaahiirulaista?? Ei varmaankaan.
Tiedoksi vaan.
Janina F on kyllä ihan aikuisten aikeasti paljon kauniimpi kuin suurin osa misseistä...
Itse NAISENA (hetero!)
, huomaan kyllä kun vastaa tulee kaunis hyvin pukeutuva nainen... Kaunis on kaunis.. Eikä se ole multa pois.
Mutta ne hyvännäköiset ja hyvin pukeutuvat miehet...nam. Olispa niitä enemmän framilla !!
Ei pidä paikkaansa. Itse kehun ystävieni ulkonäköä, jos heillä on mieli maassa. Ja kehun myös erittäin kauniita naisia. Kerran näin todella kauniin naisen ja sanoin, että jestas, olet kyllä niin kaunis, että silmiä häikäisee. Nainen hymyili ja sanoi, että kiitos kiitos. Että näin täällä :) Ai niin, ja ihan hetero olen. Mielestäni jokainen on kaunis omalla tavallaan enkä jaksa kadehtia todella kauniita naisia. Ei siitä ole minulle mitään hyötyä :D
jos kerran tykkäät kehua naisia muttet koskaan miehiä. Parempi vaan tulla kaapista ulos. :)
Minä kyllä pystyn kehumaan toisten naiten ulkonäköä, mutta enpä pahemmin tunne koskaan kateuttakaan...