Uusi muoti-ilmiö?

http://keskustelu.suomi24.fi/listmessage/8486828/40081215

Tunnistaako joku itsensä tuosta nimestä?
471
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

En

Äänestä

myyräntyötä saadakseen miehet kohtelemaan naisia epäkunnioittavasti.

Olisiko anteeksipyynnön paikka?

Rikulle ja muille miehille! Haukkukaa vänksyä, älkääkä muita naisia.

Äänestä
  • Joka kerta, kun hän ujona tyttönä on haaveillut jostain pojasta/miehestä, on hänen systerinsä tai paras ystävättärensä mennyt nussimaan tuon ihastuksen kanssa.
    Nyt vänksy kostaa kaikille naisille tuota hänen "selkäänpuukottamistaan".

    Äänestä

  • hgvghgvhgv kirjoitti:

    Joka kerta, kun hän ujona tyttönä on haaveillut jostain pojasta/miehestä, on hänen systerinsä tai paras ystävättärensä mennyt nussimaan tuon ihastuksen kanssa.
    Nyt vänksy kostaa kaikille naisille tuota hänen "selkäänpuukottamistaan".

    voisko dazu analysoida tuota. Liittyyköhän se sisaruskateuteen?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Etsintäkuulutus kirjoitti:

http://keskustelu.suomi24.fi/listmessage/8486828/40081215

Tunnistaako joku itsensä tuosta nimestä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu