Miten joku voi diggata tuota Brehmsiä. Kimmakaveri soitti mulle jotain figelikonserttoa, olipa viheliäistä kitkutusta. Vaihdetaan biisi ja pannaan Linda remmiin niin vot, jo parani.
Johannes Brehms, kamalaa
Aulis Ankka
5147
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
yksi suurimmista. Älykäs ja monipuolinen säveltäjä.
Älykäs? Se hörhö? Sitten meitsi on Einstein.
tehdä sen tasoista soitinnusta kuin Brahms neljänteen sinfoniaansa. Harva muukaan osaa. Nero mikä nero tuo Johannes - about Beethovenin tasoa. Sulle kait katkeraa on oma osaamattomuutesi. Pysy siis Ankkalinnan maailmassa. ;)
Jaa se Beethovem, siinä toinen tylsimys siellä sinun ankkalinnassasi.
musta Brahmsin parasta musiikkia sinfonioitten ja konserttojen vierellä. Useitten kamarimestariteosten johdosta Brahms kuuluu myös parhaiden kamarimusiikkisäveltäjien (joita hänen lisäkseen esimerkiksi Beethoven, Schubert ja Mozart) joukkoon. Nero mikä nero, mutta on sillä tylsää ja masentavaa vetelehtivää romanttista roskaakin, ja Beethovenilla yhdentekeviä teoksia, Mozartilla liirunlaarunhovimusiikkia jne.