Onko se miehekästä

kiusata ja ahdistella työntekijää joka on nainen ja palkata ulkopuolista tekemään sitä.
3207
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Hiljattain luin jostakin että miehet ovat tietävinään joidenkin naisten viehättyvän väkivaltaan taipuvaisista miehistä. Minua häirittiin sekä töissä että kotona. Uskonkin että kotirauhani häirintä johdettiin työpaikalta koska asuin silloin työsuhdeasunnossa. Jouduin muuttamaan. Väkivaltaiset muka miehet jaksavat kostaa naisen 'vääriä' viestejä loputtomasti. En arvosta tuollaista jengiä millimetrin vertaa.

Äänestä
  • ne ole monestikin sellaisia epätoivoisia "miehiä", jotka eivät onnistu naissuhteissaan. Ihan tasapainottomia, heillä on huono itsekuva (vaikkeivät sitä tietysti tunnusta), ja he tietävätkin pilanneensa elämänsä. Nyt on sitten kiinnitettävä esim. naisten huomio johonkin muuhun, saatava naiset tuntemaan itsensä ihan mitättömiksi, jotta heitä ei huomattaisi halveksia. He eivät ymmärrä, mitä heidän pitäisi hävetä ja mitä ei. Ei siis esim. arkuuttaan ja epäonnistumistaan, vaan juuri tuota ilkeyttään. Luulevat valinneensa sen vähemmän huonon vaihtoehdon. Se on tyhmyyttä, se. Vaan onpa naisissakin paljon ilkiöitä, ja sellaisiahan he juuri koettavat miellyttää. Loputon kierre, ei voi mitään.

    Äänestä

  • ..... kirjoitti:

    ne ole monestikin sellaisia epätoivoisia "miehiä", jotka eivät onnistu naissuhteissaan. Ihan tasapainottomia, heillä on huono itsekuva (vaikkeivät sitä tietysti tunnusta), ja he tietävätkin pilanneensa elämänsä. Nyt on sitten kiinnitettävä esim. naisten huomio johonkin muuhun, saatava naiset tuntemaan itsensä ihan mitättömiksi, jotta heitä ei huomattaisi halveksia. He eivät ymmärrä, mitä heidän pitäisi hävetä ja mitä ei. Ei siis esim. arkuuttaan ja epäonnistumistaan, vaan juuri tuota ilkeyttään. Luulevat valinneensa sen vähemmän huonon vaihtoehdon. Se on tyhmyyttä, se. Vaan onpa naisissakin paljon ilkiöitä, ja sellaisiahan he juuri koettavat miellyttää. Loputon kierre, ei voi mitään.

    joskus nuorena saman huomasi seurustelusuhteissa, ensin mies oli niin mukava ja kehui. Anna olla jos vaikka pärjäsit jossain paremmin niin v--uilu ja alas painaminen alkoi kyllä. Tämä sama näkyy työpaikoilla. Syy kaivetaan aivan mistä tahansa ja tilanteesta tulee sellainen, että kaikki mitä tuo kurja naiseläjä tekee on väärin.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


pelkäätkö naista? kirjoitti:

kiusata ja ahdistella työntekijää joka on nainen ja palkata ulkopuolista tekemään sitä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu