Teen koulua varten tehtävää miesten kauneudenhoidosta/ komeudenhoidosta :) Lueskelin aikaisempia kirjoituksia ja kysymyksiä ja sain käsityksen että monet miehet (ainakin jotka tänne palstalle ovat kirjoittaneet) pitävät kauneushoitolassa käyntiä naisten tai homojen hommana. Joten ajattelin kysäistä täällä mielipidettänne muutamiin kysymyksiin. Arvostaisin todella paljon jos jaksaisitte/ viitsisitte vastata. :)
1. Kuinka paljon rahaa käytät vuodessa kauneudenhoitoon?
(Arvioi vain ostamasi tuotteiden arvo, ÄLÄ ammattilaisen tekemää hoitoa)
2. Mikä on mielestäsi paras kotikäyttöön tarkoitettu kauneudenhoitotuote?
3. Kuinka suhtaudut meikkaaviin miehiin? Ja käytätkö itse meikkiä, jos käytät niin mitä?
4. Olisiko SINULLE helpompaa käydä vain miehille tarkoitetussa kauneushoitolassa?
(Onhan niitä kuntosalejakin joihin vain naisilla on asiaa elikkäs miksei!!! :D)
Kiitos kaikille jotka vastasivat tähän kyselyyn... Tästä on iso apu tehtävääni ajatellen! :)
Kysely miehille! :)
3
917
Vastaukset
- Reima-86
1. n.120€
2. samppoo
3. kauniita, itsellä puuteria... siellä täällä.
4. Ei, tykkään naisista myös kavereina:) - jos sitä vastais
1. Kuinka paljon rahaa käytät vuodessa kauneudenhoitoon? 300€ en tiiä sitten onko tuo joidenkin mielestä vähän liikaa, mutta jos nyt ostan tuotteita jotka on laadukkaita eikä niitä tarvi pistää ½ purkkia käyttökerralla.
2. Mikä on mielestäsi paras kotikäyttöön tarkoitettu kauneudenhoitotuote?
Paskanen iho joten naamalle jotaki puhistusainetta
3. Kuinka suhtaudut meikkaaviin miehiin? Ja käytätkö itse meikkiä, jos käytät niin mitä?
Ymmärrän naaman pesemisen hyvin, mutta meikkaus menee vähän liiaksi. :s Joiltaki rockjulkimoilta ymmärrän ehkä mutta ei siitä sen enempää.
4. Olisiko SINULLE helpompaa käydä vain miehille tarkoitetussa kauneushoitolassa?
Niin miksköhän naisillekki on omat kuntosalit?!? Mikä miehissä on vikana. njoo jos on tullu jotaki epäpuhtauksia iholle niin ois kiva saada ne pois ilman että leimattais homoksi - jepajeejeeee
1. 100e
2. vahat, lakat, ihonpuhdistustuotteet
3. ihan ok, tosin mulle iha sama. käytän ite meikkiä, mut harvoin
4. kyllä
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1802167
Kompostointitarkastaja tuli tarkastukselle!
En ole ikinä kompostoinnut ja eilen kävi kompostointitarkastaja kylässä. Tosi hianoa byrokratiaa taas: "Laki edellyttää,871550Varattais lähihotellista
🥰 huone viikoksi. Oltais vaan ja tilattais huonepalvelusta herkkuja! Viikonloppukin käy jos et viikoksi ehdi ❤ Hyvää1821444Nyt jäi velat perimättä
Mikä idea se talo oli polttaa ja velalliset sisällä nyt jäi rahat saamatta141254Ellen Jokikunnas muistelee Reino-koiraa - Ralph-poika koskettavalla tavalla esiin: "Kiitos, että..."
RIP Reino. Lämmin osanotto suureen suruunne Ellen, Jari ja Ralph. Reino tuli tutuksi monelle suomalaiselle Unelmia Ita401086Martinan aussikulta, missä?
Mihin katosi Martina Aitolehden aussikulta kyselee Seiska!2111049- 44965
- 97895
- 85835
Meneekö eläinpuiston johto vaihtoon vaalien jälkeen?
Ähtärissä kuhistaan ja kuiskitaan, että perussuomalaiset esittävät vaalien jälkeen, että eläinpuiston hallitus uusitaan49805