Mitä järkeä on maalata kattopelti mustaksi?

Se väri imee kuumuutta itseensä ja näyttääkin rumalta.
893
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

huonompi homma tuo musta väri.

Äänestä

kiihdyttää kasvihuoneilmiötä.

Äänestä

oli jotain juttua, että katon kannattaisi olla valkoisen värinen. Juttu liittyi ilmastonmuutokseen tms.

Hähä! ;D

Äänestä
  • Valkoinen katto heijastaa suuremman osan Auringon lämmöstä takaisin avaruuteen.

    Äänestä

Onhan monessa autossa katto musta? Pitäskö olla eri värinen kuin muu auto.

Pitääkö peltikatto maalata sitten?

Äänestä
  • imee itseensä kuumuutta. Mustat vaattetkaan eivät ole järkeviä kesähelteellä.

    Äänestä

..onks se järkevän värii...??

=o)

Äänestä
  • pitäsi tehdä tieteellinen tutkimus aiheesta...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


teme. kirjoitti:

Se väri imee kuumuutta itseensä ja näyttääkin rumalta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu