Lapuan Virkiä

"taas askel paremmin"

Ensiksi onnittelut hopeasta, se oli sitten vielä vähän paremmin niinkuin mainoksissa on pyörinyt...mutta mutta onko teema edelleen sama ja ensi vuonnakin vielä vähän paremmin eli tähtäin KULTAAN!! Mutta huolettaa kun Virkiässä ollaan niin hiljaa pelaajasopimuksien suhteen! Kai nyt jotain sopimuksia on jo tehty? Miksi niitä ei voi julkaista? Useimmat muut kärkijoukkueet ilmoittavat aina heti, kun sopimuksia syntyy, eikö se olisi myös aivan kohtelaista sitä maksavaa yleisöä kohtaan ettei pyöritä koko ajan arvailujen ja HUHUJEN varassa! Sillä niinhän siellä peleissäkin kesällä kuulutettiin, että "teillä on oikeus kannustaa, kun olette maksaneet lipun" eli kai yleisöllä on myös OIKEUS tietää! Hohoi.. Kapa Hiltunen tai Vesa Puutonen tietoa janoaa yleisö.

3

1289

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • vesselissi

      todella huonoa tiedottamista! HERÄTKÄÄ jo siellä. Oikeasti teidän kannattajat janoavat tietoa sopimuksista. Vai neuvotteleeko siellä kukaan niistä?

      Ja pistäkää nettisivutkin kuntoon. Kesäkin meni aina päivityksiä päivätolkulla odottaessa? Kuka niitä hoitaa? Tai siis täytyy varmaankin sanoa ettei hoida?

    • kannattaja(ko)?

      Onnittelut tosiaan hopeasta. Hieno kausi! Mutta hienot taisivat olla myös taloudelliset tappiot, tai ainakin niin olen antanut itseni huhuista ymmärtää? Ja mistä olen eniten huolissani on se, kuinka Lapuan Virkiä on viime kaudella kohdellut yhteistyökumppaneitaan. Ei tainnut yksi tai kaksi yhteistyökumppania kuka ei saanut rahoilleen ja satsauksilleen sitä vastinetta mitä oli luvattu. Tämä on minusta todella törkeää.

      • "paremmin"

        Virkiäkin saanut sitten niitä sopimuksia aikaiseksi, mutta ei ilmoitettua niitä omilla sivuillaan! Perin kummallista!
        Tx tv.ssä muutama päivä sitten Salorannan, Huhtasen, Kerolan ja oman Kortesojan sopimukset.
        Lähtijänä Komssi Lappeenrantaan!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      70
      4505
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      105
      3759
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      127
      3426
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      35
      1958
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      69
      1911
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      89
      1209
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      94
      979
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      125
      922
    9. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      55
      905
    10. Mikä homma?

      https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä
      Saarijärvi
      25
      827
    Aihe