Logikin mp3 sekoilua

pataatti

Minulla on Logikin 1 gigan mp3-soitin. Kun siirrän musiikia kovalevyltäni soittimeeni niin biisit ovat eri järjestyksessä mitä ne olivat kovalevyllä. Eli siis Logik siirtää ne aakkosjärjestykseen.

Minulla oli ennen Logikin 512mb-soitin eikä siinä ollut vastaavaa ongelmaa vaan biisit olivat samassa järjestyksessä kuin koneellakin.

Osa levyistäni on sellaisia että yksi pitempi biisi on jaettu esim. kolmeen osaan eli musiikki jatkuu samana mutta biisin numero vaihtuu.

Olen yrittänyt etsiä netistä Logikin yhteystietoja josta voisi kysyä asiasta lisää tai saada vaikkapa päivityksiä mutta en ole löytänyt. Eli siis lyhyesti...APUA.

1

169

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • mutta...

      eihän ne biisit siellä kovalevyllä ole missään järjestyksessä, ne on ihan sikin sokin ja pirstallaan siellä täällä. Ne vaan sitten käyttöjärjestelmässä esitetään ihmiselle jossain halutussa järjestyksessä (nimi, pvm, koko jne...). Mutta tuohon ongelmaan, jos eri levyt ovat omissa kansioissaan soittimen sisällä niin luulisi että soitin soittaa ainakin ne kansiot järjestyksessä eikä pomppaa yhtäkkiä toiseen kansioon. Kansion sisällä ne saa soimaan järjestyksessä ainakin siten kun nimeää ne tiedostot siten että niiden alku menee numerojärjestyksessä, esim. 01Biisi.mp3, 02ToinenBiisi.mp3, 03VähänköHyväBiisi.mp3 jne.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Marinin hallituskaudella Suomen BKT sentään kasvoi

      Tämä ns. kauhukabinetti ei ole saanut aikaan kuin vahinkoa. Otti ennätysvelat rikkaiden veroalennuksiin ja sai työttömyy
      Maailman menoa
      8
      2092
    2. Huulitäytteet ja tekotisssit

      Kylillä kulkiissa olen huomannut että tässäkin tuppukylässä on hameväki alkanut muokkaamaan ulkonäköään huulitäytteillä
      Suomussalmi
      116
      1528
    3. Drone-epäily Uudellamaalla

      Ihmisiä kehotetaan siirtymään sisätiloihin. https://www.is.fi/kotimaa/art-2000012008358.html
      Maailman menoa
      120
      1205
    4. Nuorille miehille ei kelpaa enää paljon käytetty nainen

      "En ikinä huolisi mitään kyläpyörää", Tomi täräyttää TikTokissa https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/27182b8f-7759-49d0-8
      Sinkut
      209
      1105
    5. Sait mut mies heikoksi

      Yllätti tämä asia nyt kyllä. Olet ollut mielessä koko ajan. Ei riitä pelkkä kevät nyt syyksi. Veit jalat alta. Pannaan m
      Ikävä
      86
      1094
    6. Vauvat syntyvöät vihan lapsina?

      Kyllä on pimeä oppi, ja olen ollut täydessä pimeydessä opillisesti, että pienet lapset syntyisivät paholaisen lapsina. O
      Luterilaisuus
      66
      1035
    7. Unelma tilanne

      Miten haluaisit, että tilanteenne etenisi tai miten toivoisit hänen lähestyvän sinua? Vai toimitko mielummin itse, jos j
      Ikävä
      67
      815
    8. Itsensä pidättely

      Pidätteletkö tunteitasi tai itseäsi hänen aikanaan ja jos niin miksi?
      Ikävä
      77
      783
    9. Stefan Therman. Vakava syyte ja vankila uhkaa.

      Nyt ei taida mies selvitä enää selityksillä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      81
      740
    10. Iivarilla johtopäätösten aika

      Kun veteraanipolitikko ja pumppuvoimalavastustaja Pikkarainen aloittaa eilen nähdyn ulosmarssin on Iivarilla johtopäätös
      Kemijärvi
      37
      637
    Aihe