mitä siellä voisi tapahtua ja kieltäytyisikö eräs heistä tulemasta saunaan...
Hähä! ;D
Hähä! ;D
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 39
Vanhimmat
HÄN EI VOISI TULLA SAUNAAN!
MUUTEN ILTA SUJUISI NORMAALIIN NAISTEN TAPAAN ELI JUORUILUN JA SELKÄÄNPUUKOTUKSEN MERKEISSÄ!
TIETYSTI HE MYÖS RYYPISKELISIVÄT JA SÖISIVÄT RASVAISTA PITSAA!
NIIN!
HAHA! :D
ei menkat estä naisten saunaanmenoa. Tamponit ja laudeliinat on keksitty.
MUTTA HERÄTTÄÄ VÄHÄN HÄMMENNYSTÄ JOS YHDELLÄ NAISELLA ON PENIS!
HAHA! :D
silloin kutsuta naiseksi. - Vähemmästäkin epäilystä on laitettu sukupuolitesteihin. - Mutta ei yleensä kirjallisten tuotosten perusteella, vai onko sinulla toista tietoa ?
NAISENA HUOMAAVAN, ETTÄ KUKA TÄÄLLÄ ON OIKEA NAINEN JA KUKA VAIN ESITTÄÄ SELLAISTA!
DAZU = ZISEL JA PERSONA-NON-GRATA
EN KIRJOITTAISI TÄLLÄISTÄ ELLEN OLI AIVAN VARMA...
väärää todistusta jne... - Kunnon suomalaisena en usko ennen kuin näen. - Taitavia kirjoittajia he kuitenkin ovat kaikki kolme. - Ehkä se tekee sinullekin tuollaisen mielleyhtymän ? - Mutta joka tapauksessa asia ei kuulu minulle vähimmässäkään määrin, enkä sinunakaan jaksaisi tuollaista murehtia. - Olen oikeasti iloinen siitä, ettei sinulla ole tuon harmillisempia asioita elämässäsi juuri nyt ! Mukavaa illan jatkoa :)
...
kerran et mistä sä voit olla niin varma heidän sukupuolistaan..??..mä en ole..eikä mua ees oikeesti kiinnosta..mut ootko sä nähny heiät jossain..??..=o)
minkään kirjoituste perusteella tommosta ei mitenkää pysty tietämään..tääl on monenlaisia kirjottelijoita..copyjä..imitaattoreita..pellejä..vauhkoja..mielikuvitus hessuja..etc..
mistä sä oot semmosta saanu päähäsi..mämmi..et noi henkilöt olis jotakin muuta kun he ovat...voisikko sä joskus perustella ees..ja voisitteko te vaikka sopia noien kanssa jonku ryhmä tapaamisen et tuo selviäis..eikä tarttis jauhaa siitä sen enempää..??
taikka sitte ihan vaan lyödä tiskiin mistä tiedät..??
MITÄÄN NEGATIIVISTA TOISISTA ELLEN OLISI IHAN VARMA ASIASTANI!
NIIN!
HAHA! :D
vainiin..tässä nyt kaikki keskenään väittää vastaan...jotta paree ko kattelen vierestä..=o)
..pikkasen rupee tuntumaan, et täs on jotakin semmosta mihin mä en tahdo sekaantua..
yymm semmoi sisäinen ääneni sanoo..jotta ..*käet ylös*...ja kauemmas..kohta ropisee..
=o/
ny sitte viimoin meen maate..
http://www.youtube.com/watch?v=ucYliZtumwI
koha nytte jokanen oikeesti tietäsitte mitäkä touhuutte..=o)
luulen tosin että saisin yksinäni sielä kököttää, sitte ryypiskellä ja syödä rasvaista pitsaa jonka jälkeen yksinäiselle ravintolareissulle. ei nämä muut niin tunnu sellasesta välittävän. :)
muuten hyvä!
ollaanko lähdössä jatkoille. - Tukka menee huonosti. - Kait minä muuten. - ... Niin jaa, että mitä siellä vois tapahtua...? No mitä nyt naisten saunailloissa yleensä tapahtuu. - Kauheeta kälätystä ja niistä puhutaan, jotka ei nytkään tulleet mukaan. - Joku voi jopa kutoa sukkaa; se on taas muotia. - Hyvää iltapalaa ja kahvia ja sit meikkaus- ja hiustenlaittotauko ja sit jos joku on vielä sen verran virkeä, että haluaa lähteä jatkoille, niin tilaa taksin. - Jotain sellaista muistaakseni ?
ei siis mitään erikoista...
Hähä! :D
niikus noihi naisten saunailtoihin..muuteski kauhee nihkeesti mihkää naisten iltoihin..(siis musta puhuttais)=o(
mut johoki päiväs ajan dayspahan saattasin lähteäkkin..jatkoille voisin liittyä sitten kun naiset suuntaa kaupunkiin..mikäli olsi joku tanssimesta..=o)
tietty ihan kysynnän mukaan ;) Joo, ehdottomasti jatkoilla tanssia ja, mikäli mahdollista, karaokea :D
benjihyppyä..=o)
karaokessa ois ihan kiva taas käydä vuosien tauon jälkeen..ja tanssimassa..ei vaan ole seuraa missä lähtis..miestä ei kiinnosta kumpikaan huvitusmuoto, eikä muutenkaa kotoota poistumine yöelämään..=oI
kaikenlaisii naisteniltamii olis ollu tarjolla mu mä oon vissiinki yhen käen sormien verra niis käyny..ja todennu ettei ne oo laisinkaa mua varten..etekää mitä isompi sakki sitäki vähemmän..=o)
oon mä siitä joskus kuullu murinaaki..mutta mä en ole kovin "laumasielu"..taikka mitekä sen ilmasis..hmm joteki nuin..
on toisenlaisiakin naisten saunailtoja, xena on käynyt tuollaisissa.
juteltua, kun on pienempi porukka. - Ne massatapahtumat onkin tosiaan asia erikseen. - Olishan se kiva joskus lähteä tuulettumaan, kun aika harvakseltaan nykyään tulee missään käytyä ;)
Ja olen täysin samaa mieltä siitä benjihypystä ! Nainen saa onneksi muuttaa mielensä... :D
..tuo dayspa idea on oikea kuningasajatus, tai oikeastaan kuningatarajatus. :)
Kyllä olisi mukavaa käydä kaikissa hoidoissa ja vaikka hierojalla. Rentouttava musiikki soisi taustalla.
..juuu...kyllä mulle passais.. =)
voitas sopia joskus treffit sä..mä..ja tää meiän yks yhteinen kaveri..joka ei tosin ole nainen..=o/
..mutta jospa ei mentäiskään saunaan vaan syömään ja kahville ja juteltais kerrankin nenäkkäin..täällä tää oikea juttelu tuppaa jäämään vähiin ja menee pelleilyksi..kun joka suunnasta tulvii kaikkea..=o)
se ois kivaa..=o)
kyllä me pistetään siellä elämä aina risaseks. - Viimeksikin työpaikan saunailtaan tilattiin oikein kaksi pulloa sidukkaa naamaa kohti. - Kyllä siinä jo ilo irtosi ! - Vaikka ei me sit ihan joka vuosi noin rajuja juhlia pidetä; tästäkin taitaa olla aikaa jo viitisen vuotta ;)
- Että ei me sentään mitään rappioalkoholisteja olla, älä luule !
lähet sitten meidän matkaan jos me joskus päädytään vaikka tuon xenan kanssa menemään dayspahan..kolmistaankin olis mukavaa mennä..=o)
mäkin nauttisin siitä hieromisesta en ikinä poistä hantiin jos pääsen hierottavaksi..kunpa vaan joku jaksaisi hieroa mut päästä varpaisiin..vaikka koko päivän..!!! =o)
mimmosiakohaa ne lämpimät kivet...kivihoidot mahtasi olla..?? ootko käynny niissä..??
Sit sen näkee, jos kauan elää, sanotaan... Pistetään harkintaan ! Tai oikeesti... harkittemalla se kyllä jää toteuttamatta, että ei siinä muu auta kuin kaivaa kalenterit esille :D
Hieronta olis kova sana ainakin niskoihin just nyt... - Enkä muutenkaan panis hanttiin. - Että jatkakaa vaan asian kehittelyä tuohon suuntaan :D
kun lumet tulee..eipä täältä korvesta kamalassa kelissä mihinkään pääse..=o(
..sitte tarttetaan kysyy siltäkin..u know..=o)
..siihen meinaa väkisinkin nukahtaa, on niin uskomattoman rento ja hyvä olla.
Muistan, että sen hoidon jälkeen mulla oli kova jano ja raikasta vettä join useamman lasillisen.
Tottakai mä tulen teidän mukaan, kiitos kutsusta jo etukäteen. :D
hienoa nytte olis kiva likkaporukka kasassa..=o)
kait me voitasi sitte ne kahvitkin juoda..??..
=o)
nii ja MONTA lasillista sitä raikasta kylmää vettä..
paljon mieluummin miesten saunailtaan! HÄHÄ!
*he keskustelisivat palstan miehistä*
palstan miehissä on..???..=o)
*tiedät meistä monenlaista, koska olet tavannut minutkin*
missä ja millon me on tavattu..???..=o)
kukkonen.
*siitä on vuoden päivät ja voit uskoa etten unohda mitä teit minulle...*
..ai mitä mä tein..???..emmä ole tehny kellee mitää ainakaa 5,5 vuotee..=o)
no kuka sä sitte oot..??
olipa taas hulvaton huuli kukkoskalla..=o)..
empä oo vuoden päivät sitte tavannu juur ketää tuttavapiirini ulkopuolelta..paitsi töissä..=o)
puhut puppua..jotta antipa olla sitte..
olkoo vaikka mussoliini..mut en tunne..=o)
ellei se ole mun eksäni.. xo)
mielelläni riisuudu vieraiden ihmisten aikana.
mitään ihmeellistä. Varmaan monikin kieltäytyisi tulemasta.