Todellista Suomi Areenaa Porista.
N. 210 LUKIJAA 7.10.2007 MENNESSÄ. (SENSUROITU)
TODELLISTA SUOMI AREENAA PORISTA!
Kiusaaja nauttii vallan tunteesta… HENKISESTÄ VÄKIVALLASTA! (uusin versio, sekä ties jo kuinka mones sensuurin palautus!!)
Henkisen väkivallan käyttäjä saa aikaan kiusatulle ”teknisen” sairasloman jossa lääkäri esim. F41.3 (muu sekamuotoinen ahdistuneisuus häiriö) perusteella voi kirjoittaa pitkäänkin lomaa.
Ongelmana on yleensä se, että itse ongelma eli kiusaaja on yhä siellä työmaalla ivallisen voitonvarmana. Näennäisiä sovitteluja, tyhjiä lupauksia etc. saattaa olla, mutta tosiasiassa kiusaaja nauttii tekosistaan ja vallan tunteesta. Ei tarvittaisi ”teknisiä” lomia, pillereitä, psykiatreja, psykolokeja, vaan oikeudenmukaista oikeutta. ”Lääkäriä” yhteiskuntamme moraalisiin arvoihin työpaikoille asti.
Minun tapauksessa vihdoin ylilääkäri 5.5.2009 oli ymmärtäväinen ja kirjoitti em. diagnoosin lisäksi näin;
Olli Hakala on työkyvytön nykyiseen työtehtäväänsä nykyisessä työympäristössään. Jos työ jatkuu tässä työpisteessä, sairaus tulee todennäköisesti jatkumaan, suosittelen uuden työympäristön etsimistä.
HUOM! Yli 100.000 Suomessa kärsii siitä, että ongelma, eli kiusaaja pääsee kuin koira veräjästä ja vieläpä uhrinsa useimmiten onnistunut leimaamaan negatiivisesti työyhteisössä. http://www.iltalehti.fi/uutiset/200803077356811_uu.shtml
Minua ennen kyseisessä työyhteisössä on savusteltu porukkaa pois, mutta minä nostin ”kissan pöydälle” rohkeasti koska niin monin tavoin minua oli loukattu. Tällaiset henkisen väkivallan käyttäjät voisi laittaa esim. ulkotöihin siivoamaan puistoja ja rantoja jossa kiusattavaa vähemmän.
Kiusatulla (vaikeimmat tapaukset) ei ole oikein muita mahdollisuuksia kuin julkisuus tai oikeuden mukainen tuomari pelastuksena… (jälkimmäisiä vähänlaisesti)
Uskon silti että sisimmässään kumpikin katuu tekojaan sydämen salaisissa sopukoissa julkisuuden lisääntyessä…
Minua neuvottiin, että minun olisi pitänyt heti viedä asia poliisille törkeänä kunnianloukkauksena. En sitä syksyllä 2008 halunnut tehdä kunnallispoliittisen makkaramiehen vaalien takia… Olisi ehkä pitänyt.
Irvokkainta tapaustani (henkinen väkivalta) ajatellen on vielä se, että Satakunnan TYÖTERVEYSPALVELUIDEN, liikelaitoksen johtokunnan puheenjohtajana on nykyään makkaramies!! Ja lempisiivojansakin on luottamusmies nykyään!! Luottamustoimia ikään kuin vieläpä ”palkkioksi” pahanteosta! Näin asian näkee valitettavasti monet normi Porin kansalaiset!
Odotan Porin kaupungilta ja/tai henkisen väkivallan harjoittajilta oikeutta, suhteettoman pitkään venyneessä uudelleen sijoituksessa/rahallista korvausta henkisestä väkivallasta etc./julkista anteeksipyyntöä Porin kaupungilta ja/tai kiusaajilta mm. henkisen väkivallan johdosta suomi24:sella Pori ja työpaikkakiusaamis palstalla ja esim. Satakunnan Kansassa!
T: Olli Hakala Pori, rohkeasti puskien edestä! En takaa ”laukoja”, kuten ovat useimmat velijärjestelmän viattomien mustamaalaaja ilvehtijät! Toistaiseksi Porin kaupungin työntekijä, en henkisen väkivallan kohde. Sekä yli 3000,- € nettopalkkoina jo menettänyt…n. 15 kk kestäneessä ”farssissa”!
[email protected]
Infoa lisää!!
http://keskustelu.suomi24.fi/debate/3707
------------------------
Sensuurin määrä tosiasioissa jo törkeää luokkaa! Promedaanikin aikoinaan lopetettiin kun alkoi olla liian kuumaa "isokenkäisillä". Kunnallispoliitikko makkaramiehen ja lempisiivoojansa henkinenväkivalta julkiseksi Porin kaupungin työmaalla…
Porissa poliittisten suojatyöpaikkojen aikojen soisi olevan jo vihdoin ohi, varsinkin henkisenväkivallan harjoittajilta. Porissa on joku ihmeen muinaisjäänne hyvävelijärjestelmän toiminnasta tällä tasolla…
Tämä asia kuuluu Porin alueen asioihin jos mikä! Tässä tarvitaan nyt julkisuutta että joku erittäin vakavaan asiaan puuttuisi. En ole ainoa vallantunteesta nauttivan kohde Porissa. Meitä on tosiaan yli 100.000 Suomessa! http://www.iltalehti.fi/uutiset/200803077356811_uu.shtml
Tämä Porin palsta on jonkun ihmeen wicca tyttö sheriffin oma temmellyskenttä näköjään, oikeudesta, Porin tilanteesta hänellä ei ole hajuakaan. Kuvittelee että palsta on hänen suodattamana ok?! Palstasta on sensuurin jälkeen tullut irvikuva asiallisesta palstasta. Säännöt tosiaan eivät estä suuren ongelman esille tuomista Porin palstalla jossa myös Porilaisia lukijoita on eniten.
Kerään todella myötätuntoa, oikeutta, armoa, empatiaa, ymmärrystä 15 kk helvetin jälkeen! Moni irvailia roikkuisi jo oma kätisesti narunjatkona jos olisi kaiken saman kokenut!
Pelin pelaan loppuun asti ja katsotaan miten käy, löytyykö Porista vielä oikeutta ilman euroja, joita minulla ei enää ole...
------------------
Taltioitu (sensuroitu 11.7.09) hyvä keskustelu
Pori-Sheriffi kiusaajien puolella, häpeä!
Kirjoittanut: Puolueeton meinaan / 11.7.09 / klo 13:09
Tämän palstan sheriffi toimii kuin kiinalainen nettiliikenteenvalvojapolitrukki. Hän poistaa keskusteluja, joissa kyseenalaistetaan valtaapitävien oikeutta jyrätä ihmisiä henkisellä väkivallalla.
Puhutaan työpaikkakiusaamisesta, mutta sheriffi tukahduttaa tämän ahdistuneen ihmisen ainoan kommunikointikanavan. Tämä aihe on kiinnostava, koska niin moni tuntee olevansa kiusattu. Keskustelu on kaikille hedelmällistä ja voi vaikuttaa kiusaajien ajatusmaailmaankin, kun näkevät, että nykyään kiusaaminen tulee ilmi näiden rohkeiden ihmisten ansiosta.
Olli Hakala ei ammu puskista ja on nostanut yhteiskunnallisesti erittäin tärkeän asian esille.
Tällä palstalla on paljon kirjoituksia, jotka saavat olla vaikka niillä ei ole mitään erityistä yhteyttä Poriin, kuten esim. "Lehdistö yhteiskunnan selkärankana", "Galluppia kesähelteellä", "Varokaa sähköhuijausta", "Demokratiassa ei tarvita tukiaisia", "Mihail Jacksonin kuolema itkettää".
Mitä yhteiskunnallista painoarvoa on huu-haa-palstalle kuuluvalla paskakirjoituksella "Keskustelua porilaisnaisen kanssa"? Onko tällä joku sanoma?
Nämä saavat olla palstalla,...miten liittyvät Poriin?
Kaikki klikkeihin sitoutumattomat porilaiset haluavat keskustelun kiusaamisesta pysyvän tällä palstalla, mutta on nähty, että poliittisesti sitoutunut hyvävelijärjestelmä toimii kuin Venäjällä, sen lonkerot sensuroivat kaiken mikä voisi vaikeuttaa valtaapitävien "työvälineiden" käyttöä.
Kiusaaminen, suiden tukkiminen ja pelonallapitäminen ovat dominanttien vallankäytön välineitä, - työkaluja.
Tämän palstan sheriffikin linjattomalla toiminnallaan toimii kiusaajien aisankannattajana, tietoisesti tai tiedostamattomasti.
Vapaan, arvostetun lehdistön toiminnan pitäisi olla juuri päinvastaista.
Todellista Suomi Areenaa Porista.
5
616
Vastaukset
- Toivotaan...
Ratkaisu 2009 puolella?
- Olli Hakala Pori
Tutkinta ainakin on nyt käynnissä. Katsotaan jos tämän vuoden aikana saadaan jotain uutta tietoa!
- uppia...
Olli Hakala Pori kirjoitti:
Tutkinta ainakin on nyt käynnissä. Katsotaan jos tämän vuoden aikana saadaan jotain uutta tietoa!
Kiusattujen tuki ryhmä ry.
- xyzxyz
uppia... kirjoitti:
Kiusattujen tuki ryhmä ry.
Taas tämä kiusaaja Olli Hakala Pori kiusaa täällä. Hyi häpeä kiusaaja!!
- Anonyymi
xyzxyz kirjoitti:
Taas tämä kiusaaja Olli Hakala Pori kiusaa täällä. Hyi häpeä kiusaaja!!
Tiesittekö tuo samainen Olly Halaka lähettää nykyisin striimejä joissa kiistää kaiken kirjoittelunsa Suomi24 palstoilla. Hän on kuin Juudas. Ja kertoo Suoli24 olevan paha paikka jossa kaikki tieto on väärää.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalainen perheenisä vaatii Suvivirren esittämisestä hyvityksiä
Itse lapsena uskonnonopetuksesta vissiin traumoja saanut ihka suomalainen (!) perheenisä vaatii Espoon kaupungilta korva5252514Vesikin maksaa, miksei hengitysilma?
Jatkuvasti itketään ettei ole rahaa mihinkään, mutta tilastojen mukaan rahaa on enemmän kuin koskaan, joten miksei asial512207Satuolennoista tarinointi ei kuulu peruskoulun tehtäviin
Opetustunteja on muutenkin käytössä vain rajallinen määrä. Eli nämä satuhommat koulun ulkopuolelle vapaaehtoisiin harras2032158Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle
Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle101463Mies profiloin sinut
Etsit täysin hallittavaa mutta samalla poikkeuksellista ihmistä. Etsit jotain mitä et koskaan tule saamaan.2191450Kiantama kartelli
Onko alhaisempaa kuin toimia ensin kartellissa ja lopuksi koittaa pelastaa nahkasa vasikoimalla muut kun jää kiinni? Eip491343- 971318
Oletko nainen alkanut kammoamaan minua
Sinua ei näy eikä kuulu, ja ilmeisesti kiertelet tilanteita. Oletko huomannut, että olet vieläkin ajatuksissani luvattom621131Saako 60 v vielä töitä? Arto Nyberg puhuu suoraan elämästä ilman töitä
Arto Nyberg täyttää tänään 60 v. Onnea! Nyberg totuttiin näkemään suoran haastatteluohjelman kapteenina vuodesta toise911096Unohdettu parannuksen kaste
Kuinka kauan kestää helluntailaisten kastekoulutus ja onko se tosiaan parannuksenkaste koulutusta ?6931035