Fauber-keskiö

Miten saan fauber-keskiön avatuksi Nopsa-merkkisestä pyörästä. Oon yrittänyt vasaralla ja piikillä ja laittanut öljyä väliin mut ei tunnu irtoavan. Mistä kiikastaa?
21673
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Helpoo kun heinänteko! Ensin vasemmaan kammen juuresta naputtelet sen mutterin auki( siinä on tavallisesti kaksi reikää johon käy siihen tarkoitettu avain ,mutta piikillä ja vasaralla aukee varmasti, huom. vasenkätinen kierre).Laakerikuppia on kierteellä olevia ja prässättyjä, prässätyt lähtee lyömällä ja kierteellä olevat haka-avaimella tai varovasti naputtelemalla. Putkipihtejä en suosiittele!

Täällä lisäohjeita:http://www.fillarifoorumi.fi/forum/showthread.php?t=20450

Äänestä

ne on tiukassa. luovuttanu oon monta kertaa muttei se auta. lyö, älä kovaa kun et osu kumminkiaan, napakoita naputksia

Äänestä

Kommentoi aloitusta


auki kirjoitti:

Miten saan fauber-keskiön avatuksi Nopsa-merkkisestä pyörästä. Oon yrittänyt vasaralla ja piikillä ja laittanut öljyä väliin mut ei tunnu irtoavan. Mistä kiikastaa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu