Voiko pää mennä aivan sekaisin..?

..viettää liian paljon päivittäistä aikaansa tietokoneella?!
179
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

En usko tuohon. Niskasärkyä se enemminkin aiheuttaa, jos liikaa nettiin kirjoittelee.:)

Kysymys lienee enemmänkin siitä, että onko muita ihmiskontakteja, joiden kanssa on tekemisissä päivittäin ja että onko tekemistä elämässä riittävästi.:) Varmaan sitä siinä leviäis, jos kuvittelisi merkityksellisiksi joitakin internet-ihmisiä liiaksi. Kyllä sen huomaa, että onko joku vähän dilleriduu...Jos joku rekattu tulee vaikkapa uhkailemaan ja pilkkaamaan mua hänelle tuntematonta ihan puun takaa ja ilman omaa aloitettani keskusteluun hänen kanssaan, katson kyllä niin, että pikkusen ouuuuuuto juu taitsii sellainen olla...Ja sitten jos joku dunaa julkiselle keskustelupalstalle jatkuvasti joitakin lärvi- tai torsokuvia itsestään, niin juu kyllä katson, että vahvasti intterineetti-tyyppejä lienee...*repsistä*

Joo. Mä en ymmärrä tällasista virtuaaleista mitään erityistä. Piä on varmaasti kuitenkin pikkusen sekkaasin sellaisella, joka koko ajan ajattelee, että jonkun toisen piä olis sekkaasin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


jos.. kirjoitti:

..viettää liian paljon päivittäistä aikaansa tietokoneella?!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu