Muil samanlaista?

Jotenki ain ollu et ei seurustel tahtois, liian sitovaa.. Sinkkun saa kattel muitaki iha vapaasti ja jos niin tahtoo antaa vaan mennä. Mut silti välil tarttis jonku semmosen kelle kertoo kaikki ilot ja surut ja muute vaan käpertyy kainaloon sohvan nurkkaan esim. leffaa kattomaan, mut ei kuiteskaa suhtees ois. Saa molemmat tehä mit lystää ja kenen kans lystää.
Ei muil sattus olee tommost ajatuksen juoksua, vai onks nyh muute vaan päähän pinttyny joku oma kuva joistai iha muust.
51004
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

mulla on aika samanlaisia tuntemuksia... Haluaisin vain sillointällöin jonku kainaloo mutta ettei siitä tule mitään vakavempaa..
Mulla itseasiassa oli yksi sellanen kunnes sen kaverit sano sille että pidän sitä pelkkänä hoitona, mut ei se ollu mulle pelkkä hoito itseasiassa ei hoito ollenkaan..

Äänestä

Oikein hyvin toimivaa, kun sen vain kumpikin osapuoli tietää ja hyväksyy. Itse olen tässä onnistunut sikäli, että en tähän mennessä ole halunnutkaan muualle mennä. Toisesta en tiedä, en kysele, eikä hän kerro. Mutta vapaus on.. Kainaloonkin oon päässy iloineni ja suruineni ihan hienosti!
Arkeni saan elää ihan kuin lystää ja ne yhteiset hetket onkin sitten yhtä "juhlaa" ilman juhlintaa.
Ehkä se vaatii kaksi ihmistä, joilla on jo elämänkokemusta, ja niitä elämänkokemuksia joita haluaa vältellä.
Mutta kyllä se mahdollista on :)

Äänestä
  • kuulostaa loistavalta!!!

    Äänestä

  • säätäminen ja sählääminen liittyy avoimeen suhteeseen? Aloittajan tilanne ja sinun tilanne ei ole avoin suhde, vaan säätö.

    Äänestä

Tuollaisesta omanikin suhde alkoi, ei ollu ainakaan omalta osaltani tarkotus mitenkään sitoutua tms. Asiat sujuivat huolettomasti yhdessä hyvin, hauskaa oli ja kaverisuhde lopulta syventyi johonkin niin ihanaan että sitoutuminen ei sitten lopulta enää ollutkaan niin mahdoton ajatus eikä mitenkään pelottavaa. Kaikki sujui kuin itsestään, tunteet syvenivät ja siihen malliin. Enää ei ole yhtään ikävä tuota sinkkuuden huumaa, suhde pelittää niin loistavasti! :)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Diididyy kirjoitti:

Jotenki ain ollu et ei seurustel tahtois, liian sitovaa.. Sinkkun saa kattel muitaki iha vapaasti ja jos niin tahtoo antaa vaan mennä. Mut silti välil tarttis jonku semmosen kelle kertoo kaikki ilot ja surut ja muute vaan käpertyy kainaloon sohvan nurkkaan esim. leffaa kattomaan, mut ei kuiteskaa suhtees ois. Saa molemmat tehä mit lystää ja kenen kans lystää.
Ei muil sattus olee tommost ajatuksen juoksua, vai onks nyh muute vaan päähän pinttyny joku oma kuva joistai iha muust.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu