ELI YRITTÄÄ SYYLLISTÄÄ MIEHIÄ SILLÄ, ETTÄ ON OLLUT KELVOTON NAINEN JA SAANUT SELKÄÄNSÄ!
IHMISTEN KIEROUDELLE EI OLE RAJOJA, MUTTA JUMALA TIETÄÄ TOTUUDEN!
NIIN!
IHMISTEN KIEROUDELLE EI OLE RAJOJA, MUTTA JUMALA TIETÄÄ TOTUUDEN!
NIIN!
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 19
Vanhimmat
Hähä! :D
Kuinka alas sä voit vajota? Haista nyt jo vittu ja usko, että mä tiedän kuka sä olet. Mä kyllä olen valmis sietämään tuon sun Mmies-perversion ja halusi provoilla, koska et omassa elämässäsi voi purkaa turhautuneisuuttasi vapaasti, mut älä mene rajan yli.
Täällä palstalla on ollut liikaa mun henkilökohtaiseen elämään ja asioihin liittyviä provoja. Mun pinna ei veny enään kovin paljoa.
Lopeta siis nyt tai ainakin keksi aiheet jostain muualta, kuin mun elämästä.
PERKELEEN LEHMÄ!
Eihän MMiehen aloituksessa mainittu kenenkään nimiä.
SAMAISTI ITSENSÄ ALOITUKSENI AIHEESEEN!
Nikitön paska, ei löydy sinun sairaudelle diagnoosia.
ET MITÄÄN MUUTA!
Siivoa kämppäs ja pese perseesi.
ÄLÄ TULE TIELLENI PERKELEEN MOUKKA!
joku yyhoo ämmä joka elää veronmaksajien rahoilla ja huoraa vaan... Hohhoijaa, mitäs sitten keksittäis? Mites ois homo-jutut vaihteeks? :D
HOMO-JUTUISTA EN TIEDÄ MITÄÄN ENKÄ HALUA TIETÄÄKKÄÄN!
...
HALUAISITKO JUODA METTÄNI?
Joo, no mulla on tullut pari sellaista naista, jotka ovat aikalailla värittäneet historiaansa. Juuri näitä hakkausjuttuja. Yksi tapaus, joka pani about kaikkien vastaantulevien kanssa, alkoi kertoa, että hänen miehensä on tyyliin pitäny vankina ja fileerannut kehonsa ihan täysin, kun totuus oli, että muutaman kerran oli naista lyönyt.
Onhan se aika perseestä, että joku juntti hakkaa naistaan, mutta ei todellakaan tunnu kivalta, jos nainen joka ilta itkee valheellista ja väritettyä historiaansa pienen huomion kaipuussa.
Kuinka monta naista kuolee joka viikonloppu väkivallan seurauksena?
http://www.dvdnet.fi/catalog/images/kahdet kasvot.jpg
Olemme häpeäpilkku yksittäistapaukset ovat eri asia, ei yleistystä.
Naisiin kohdistuva väkivalta Suomessa
Suomessa kuolee vuosittain yli 20 naista puolisonsa, miesystävänsä tai entisen puolisonsa surmaamina, kirjoittaa Helsingin Sanomat 3.8.2009. Artikkelin tiedot perustuvat Oikeuspoliittisen tutkimuslaitoksen julkaisuun mutta samanlaista tietoa on saatavilla myös Tilastokeskuksen sivuilta. Esimerkiksi vuonna 2007 kuoli 17 naista ja yksi mies puolisonsa surmaamana. Samana vuonna henkirikoksista syyllisiksi epäiltyjä oli yhteensä 121, joista 111 miehiä.
Perheväkivaltaan ei osata Suomessa puuttua kunnolla, eikä kaikissa kunnissa ole tarjolla asianmukaisia palveluja. YK:n naisiin kohdistuvan syrjinnän vastainen komitea onkin moittinut Suomea siitä, että koko maan kattava auttamisjärjestelmä perheväkivallan uhreille puuttuu. Osa ongelmaa on myös se, että Suomessa ei uskalleta tuoda esille omia, perheensisäisiä ongelmia eikä vastavuoroisesti haluta tai uskalleta puuttua toisten ongelmiin. Mielummin suljetaan silmät ja korvat vaikka tiedetään, että naapurissa tapahtuu ikäviä.
Yksikin on liikaa!
on sitten vähemmän mitä koiran purempasta saatavaan myrkkyyn kuolee vuosittain. Se oli muistaakseni jotain 100/vuosi. Eli muistakaas käydä tohtorilla jos hauva haukkasee.
Sanotaan nyt heti ensimmäiseksi, että tuomitsen kaikenlaisen perheväkivallan jyrkästi.
Mutta on hiljaiseksi vetävää tyhmyyttä on femakoilta väittää, että naisiin kohdistuva väkivalta olisi Suomessa erityisen yleistä. Suomesta tekee tilastollisesti väkivaltaisen maan vain se, että täällä naiset uskaltavat ilmoittaa väkivallasta viranomaisille ja ne totuudenmukaisesti vielä tilastoidaankin. Vai tosissasiko uskot, ettei muissa, vähemmän tasa-arvoisissa kulttuureissa naisia hakattaisi tai että niistä kirjaakin pidettäisiin?
.