paljonko silmälääkäri tienaa??

kateellinen

tuli tossa ykspäivä lamborghini murcielago vastaan kotimatkalla no rekkarista selvis että "omistaja" on jyväskylän medilaserin lääkäri. paljonko silmälääkäri oikein tienaa? lambon lyhennyksetkin taitaa olla keskiverto ihmisen vuospalkka luokkaa. kauanko silmälääkäriks pitää lukea?

5

9655

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • silmälekuri

      tekee leikkauksia voi tienata n.15.oooe kk osinkoina. Opiskelut kestää n.10v.

    • 5+18=23
    • gaouenrgaåogiaåi

      Voi vittu...

      Menkää itse opiskelemaan ja ottakaa sama vastuu: Yksikin pieni töpeksyntä niin potilas on lopun ikäänsä sokea!

      Sillä vastuulla voi puolestani ajaa vaikka omalla suihkarilla.

      Piti sitten oikein kuva laittaa nettiin autosta. Varmasti on lääkärillä hauskaa lukea tätä keskustelua, jos hän sen sattuu huomaamaan.

    • opiskele itse!

      No lue ittes silmälääkäriksi ja vielä silmäkirirgiksi, kun noin vituttaa.

      helppo on olla kateellinen jos itse ei tee mitään itsensä eteen. Luuletko että lääkiksen suorittaminen ja erikoistuminen ovat läpihuutojuttuja? Kokeile.

      Omat silmäni leikkasi (silmän sisäiset linssit joilla kova likinäkö korjattiin) huippukirurgi jonka vuositulot on 300.000 euroa. Tuo on kuule hommasta, sen tarkkuudesta ja vastuusta vielä pikkuraha. Paremmin hankkii tyhmät saneeraajajohtaja pörssifirmoissa rosvoten muilta rahat ja työpaikat. Ja entäs jääkiekkoilijat, vaikkapa Teemu Selänteet?

      En ole lainkaan kateellinen silmälääkäreille, ajakoot Ferrarilla tai Ladalla.

    • Lalsusmäm

      Nii vitu tyhmä mopage

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Elikkä Riikka Purra ei kannusta Suomea edes euroviisuissa

      Sellaista on persujen "isänmaallisuus", oma kansa viimeiseksi ja ulkomaalaiset ensimmäisiksi. https://www.iltalehti.fi/
      Maailman menoa
      153
      2520
    2. Mitä kirjainta haluaisit

      rakastella juuri nyt?
      Ikävä
      157
      2311
    3. Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin

      Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee
      Maailman menoa
      55
      1983
    4. Victoria-tytär, 16, vertaa Martina Aitolehteä ja Esko Eerikäistä: "Iskä on enemmän..."

      Martina Aitolehti ja Esko Eerikäinen ovat ex-pari ja heillä on yksi yhteinen tytär, Victoria. Eerikäinen oli Huomenta Su
      Kotimaiset julkkisjuorut
      118
      1907
    5. "UKRAINA HYÖKKÄÄ LATVIAN ÖLJYVARASTOON JA JUNAAN"!!!

      "MATKUSTAJAJUNA SAI UKRAINALAISLENNOKEISTA VAKAVIA VAURIOITA"!!!
      Maailman menoa
      59
      1374
    6. Hilma Hallo-ahon kuvat julki - kiistää SSK ryhmän nimen merkityksen

      Eduskunnan puhemies Jussi Halla-ahon tyttären ympärille on noussut skandaali. Lehdistö sai selville Hilma Hallo-ahon kuu
      Perussuomalaiset
      194
      1237
    7. Sofia Belorf rehellisenä suhteen alusta Jeff-miljonäärirakkaaseen: "Hän ei..."

      Sofia Belórfin elämä on tapetilla Sofia Bling Bling Dubai -realityssä. Näyttävien puitteiden rinnalla Belórf avaa elämää
      Kotimaiset julkkisjuorut
      76
      1036
    8. Miten kestätte tyhmiä?

      Miten usein turhaudutte tai suututte ihmisiin, joilla on matala älykkyys? Minulla tätä tapahtuu useita kertoja viikossa
      Sinkut
      198
      956
    9. Äänestän seuraavissa eduskuntavaaleissa persuja.

      Persut on ainoa puolue, joka aidosti vastustaa islamisaatiota Suomessa.
      Maailman menoa
      326
      940
    10. Kaupungin yt

      Honkolan tai hietaman koulu suljetaan. Säästölistalle on nostettu muun muassa Honkolan tai Hietaman koulun toiminnan l
      Äänekoski
      24
      694
    Aihe