Mikäli olet yhteiskunnan ulkopuolelta yksinäinen kiireetön veltostelija eikä ole muuta pään pistävää tekemistä ja että haluat kokea yhdessä erinomaisen musiikillisen projektin ja että sinulla olisi soittaja kykyä ilmaista tummanpuhuvaa omaperäistä soundia hulluuden neroudella höystettynä jytää taattua olevaa laatua olet (HUOM) olet etsimäni..
Kaikilta Jäseniltä pitää löytyä tärkeät yhtenäiset ominaispiirteet jotta Orkesterin sisällä intiimin saumaton yhteistyö ja luovuuden hedelmällisyys olisi taattu ja että voidaan kunnianhimoisesti himoita henkevää eli bändin sisällä sitä yhtä yhtenäistä juttua..
Motivoitunut -
Kiireetön -
Kärsivällinen -
Halu paneutua täysillä -
Erittäin yhteistyökykyinen -
Sydämellistä raivoa ja taiteilija sielun vikaa -
Ei Päihde/rikostaustaa
Etsin Peruskokoonpanoon
Kitaristin ja Basistin ja Rumpujen takojan..
Kitaristi ja basisti vastaa pää säv työstä ja tuo siihen oman tärkeän panoksen Rumpali täydentää energistä rumpujen takomista ja mä taas sielukkaasta tulkitsen valmiista tummanpuhuvista yhteiskunnallisista synkistä sanotuksista jossa pääasiallinen piirre on totuus ja olen Orkesterin vastuullinen visionääri mutta kaikki osallistuu omalla tavalla sovituspuoleen josta yritetään saada kokonaisvaltaisesti toimivan paketin ja että säv puoli täydentää sanotuksia pitää olla ehjät toimivat kamat ja jostain treeni tilat missä on aikaa treenailla..
Vaihtoehto Rockin vaikute lähteet
- SOUNDGARDEN
- BLACK SABBATH
- FAIHT NO MORE
- SMASHING PUMKINS
- PIXIES
- SCREAMING TREES
- HASSISEN KONE
- SIELUN VELJET
- CMX
Tarkoituksena olisi hiljaa kovaa hiljaa dynamiikalla eli rauhalliset säkeet ja äänekkäät kertosäkeet ja tietosesti noilta kyseisiltä yhtyeiltä plagioidaan rouheaa soundi tyyliä ja tuoden jotain omaa mikä palvelee koko hienona pakettina..
Tarkotus olisi parin vuoden sisällä saada ainakin 2 koko täyspitkää julkaisua -
Saada levy diili pienelle indie levy yhtiölle
2 musiikki videota/Promo kuvat
[email protected]. < - -
Laulaja etsii tulevaan vaihtoehto Rock Orkesteriin Kokoonpanoa
3
425
Vastaukset
- Hitto123
No täs olis 17v kitaristi Järvenpäästä. Jos kiinostaa niin ota yhteyttä [email protected]
- BÄNDI
TERE!!!
täällä kitaristi(laulan myös jotain= jotenkin!?)ja kyl toi bassokin nyt jollain tapaa soi!!! tällä erää soittelen yksikseni! omia biisejä on. sellasta melodista metallia. ja jotain blues vivahteisia nopeita piisejä on! olen soitellut nyt vuoden päivät! aikaisempaa kokemusta on yhdestä pändistä ja muutamasta projektista! en ole töissä. joten aikaa on!? asun kuopiossa tällä erää. itse kuuntelen zeppeliniä, ccr, purplea, dylania, black sabbathia, rokkia yms... hyvää musaa!! musa videoita olis kiva kokeilla vaika kuvata jotenkin! kokemusta mul tosin niiden tekemisestä ei ole? musa mulle tärkeä ja iso asia tällä hetkellä! ei vain PELKKÄ harrastus! niin kuin se monelle ikävä kyllä näyttää olevan !? ota yhteyttä jos kinnostuit! rane 046 6596185 [email protected] - Von De Martini
Mistä päin Suomea olet? Minkä ikäinen? Mies, nainen? Täällä valmis rock bändi joka joutui luopumaan laulajastaan. Bändiin kuuluu 2 kitaristia, basisti ja rumpali.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 213600
Olit ihan
Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu303413Miksiköhän vasemmistossa on niin paljon ns. tapatyöttömiä ja muita köyhiä?
Tokihan Minja Koskela oli sitä mieltä, että ei terveenkään ihmisen ole pakko tehdä töitä, sitä neuvoa moni vassu noudatt503371Oletko keskustellut kaivatustasi muiden
Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka513045Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?
"Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu1222849Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue
se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod212608Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.1142332MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa
TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,142145Yleveron tuotto siirrettävä S-ryhmälle
Yleisradio on mukana kansanmurhassa. Tuollaista ei voi tukea verovaroin. S-ryhmä on ainoa selkärankainen iso toimija S281737IL- KELA:n pääjohtaja, lääke- ja oikeustieteen tohtori Lasse Lehtonen sekavassa tilassa Brysselissä!
"Iltalehden tietojen mukaan Lehtosen käytös Brysselin lentokentällä on herättänyt huomiota, ja hänen olemuksensa on tulk1341370