Täällä törmää paljon keskusteluihin missä naiset kertovat millainen itse on. Tähän keskusteluun toivoisin, että miehet sekä naiset kertoisivat juuri sen oman ihannenaisensa!
Ja toivon, että naiset eivät tule tänne kertoilemaan, että: "voi vitsi mä oon just tollai ku sä sanoit!!"
Ja toivon, että naiset eivät tule tänne kertoilemaan, että: "voi vitsi mä oon just tollai ku sä sanoit!!"
Vastaukset 7
Vanhimmat
-Tavallisen pituinen, 160 - 168 cm *
-Hyvässä lihassa, normaali tai vähän pyöreä, paino 60 - 80 kg
-Iso pyöreä takapuoli, paksut reidet *
-Rinnat joko suuret tai keskikokoa*
-Kauniit suurehkot siniset silmät *
-Kasvoissa pyöreyttä ja hyvä iho *
-On kulmakarvat, mutta ei muuten karvainen esi. jaloista tai käsistä
-Mieluiten ei silmälaseja
-Vahva hiusten kasvu, mielellään pitkät vaaleat tai ruskeat *
-Ei tatuointeja tai ylim. lävistyksiä ja ei nypittyjä kulmakarvoja
-Meikkaa hillitysti tai vain vähän ja on luonnollisen näköinen ja värinen
-Ei grillaa itseänstä auringossa, vain normaali rusketus kesällä
-Söpö ja kiltti ja siistin näköinen *
-Ei pukeudu huomiota herättävästi, yliseksikkäästi, nuhruisesti, hikisesti tai nukkaisesti
-Osaa ehkä hiukan laulaakin
-Kaunis ääni, ei kova eikä kailattova *
-Osaa hoitaa kotia, omaa kauneuden tajua
-Työssä säädyllisellä naisten alalla
-Ei ole paskan tärkeä itsestään, hörsköttämässä tai muuten aina äänessä *
-Terve ja pirteän oloinen*
* = aika oleellinen ominaisuus jonka huomaa helposti
Että eipä muuta kuin yrittäkää sitten olla tämmöisiä
Nainen voi tietty olla nätti monella tavalla. Harmittavinta nykykulttuurissa on mielestäni se, että naisten omat ihanteet ovat kovin miesmäisiä. Siis se luontainen naisellisuus tuhotaan ja raiskataan ja purkista laitetaan muka jotain tilalle. Nainen on erilainen kuin mies eikä naisen tarvitse kilpailla samoilla asioilla miesten kanssa. Järkyttämimpiä juttuja näkee naisten meikeissä. Tieten tahtoen ja tarkoituksella laittaudutaan oikein rumaksi ja pahaksi. Miksi ihmeessä? Osaa laulaa, olisihan se hertaista, jos vaimokulta osaisi ainakin lapsille laulaa. Ehkä ihanin olisi sellainen oma maatuskan mallinen .... joka osaisi laittaa ruokaa ja kotiakin edes hengenpitimiksi. Niitä vain näkee niin kovin harvoin vapaana.
Kaikki varmasti hyviä ominaisuuksia, mutta sellainen toive olisi ylitse muiden, että nainen olisi nuorempi kuin minä ja vielä jotenkin lapsentekoiässä ja ehkä kiinnostunut siis sellaisista asioista.
Tässä tärkeimmät kriteerit:
-samanikäinen tai vähän nuorempi
-osaa puhua suomea (puhuttu englanti minulla niin huonoa)
-asuu samalla paikkakunnalla (ei jaksa kaukosuhteita)
Pidemmässä suhteessa muunlaiset naiset alkavat ennenpitkää tuntua aina houkuttavammilta, ihanteet aina vaihtuvat. Naisia pitää olla vaihtelevasti, eri kokoisia, luoneisia, värisiä/rotuisia jne. Myös haaveissa ja unelmissa se unelmien nainen on aina erilainen koska ei sitä jaksa unelmoidakaan aina samanlaisesta naisesta. Tai kahdesta samanlaisesta (mieluummin vaikka aasialainen ja afrikkalainen niihin unelmiin, kuin 2 perusblondia).
VAALEAHIUKSINEN.VIHREÄSILMÄINEN.ELÄINRAKAS
ELÄINRAKAS.KOIRARAKAS.KISSARAKAS.SELLAINEN NAINEN JOKA OLISI MIESTÄÄN VASTASSA KUN TÄMÄ TULISI TÖISTÄ
- 150-175cm
- Laiha, normaalivartaloinen tai hieman ylipainoinen
- Pidän isoista takapuolista ja pienistä rinnoista, tosin siitäkin voi aika pitkälti joustaa, jos joskus löytää muuten todella sopivan tytön :D
- Mieluiten sellainen, jota aidosta kiinnostaa asiat, eikä esim. harrasta tai tee erinäisiä asioita vaan niiden eksoottisuuden vuoksi. Sellainen siis, joka tekisi ammatikseen tai opiskelisi taidetta, musiikkia, kirjoittamista, tanssia, tähäisi tutkijan uraan, tai tekisi jotain sellaista, mitä tehdään intohimon vuoksi, ei statuksen tai rahan.
- Pukeutuminen mieluiten jotain klassista tai hipihtävää. Ei missään nimessä mitään korkkareita, selvästi värjättyjä hiuksia, valkosia trikoita jne. pissistelyjä :D. Sellaiset luontotytöt, jotka eivät juurikaan meikkaa, ja pukeutuvat hieman hipihtävästi on jollain tapaa hyvän näköisiä.
- Ei juo järjettömän humala hakuisesti.