kemin kaupunki pieni on, sakki vouhottajia täynnä tottakai on. akkunuksen kuohuissa mielummin ois, jos ruottalainen pykälän tuntumaan mulkun tois. voita ja sokeria haaparannalta haetaan, perseestä kemin suunnalla vaietaan. rahat näin leivästä säästetään, jo tiedetään mihin valuuttaa käytetään. veljeskansa venäjänmaan, tuonut on naiset tänne asumaan. joko tyhmät vaimot tajuavat, mihin vouhottavat miehet rahojansa raijaavat.
kemille runo
maketheoriginal
6244
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
myy "käsidesiä" tiskin alta 5 e plo.
Takuu varma humala ja näin vältät myös sikaflunssan ja sikotaudin.
Lappalaiset on umpityhymiä. Täälä pösilöt haukkuu toisijhan ku etelän isännät lyöpii Lappia lihoiksi. Kyllä on vähä-älystä porukkaa, niin Kemisä ku Torniosaki. Voi helevettiläinen, En paremmin sano.
Koskahan Lapin kansa tajuaa lyödä lihoiksi?
minun on valitettavasti aivan pakko todeta, että tekeleesi on sekä sisällöltään, kieleltään että kirjoitusasultaan kehno.
Harjoittelua, ystäväiseni, harjoittelua!
tässä tärkein
kävelykatu kemiin tulossa on, ei ole kävelijää, tallaajaa eikä montaa muutakaan. kenkävarkaat kaupungin, nyt astuvat teinitytöt laitakaupungin. totuus kun valkenee, kaupunki vaikenee.
Asutko keskuspuistokadulla?