Viimeinen mahdollisuutenne saada talvikarpalot kerätyksi Kallun karpalosuolta. Kokoonnumme venevalkamassa klo 9.00 Kallu toimii opaananne ja vie teidät iskemättömille apajille. Pitkämatkalaisilla mahdollisuus majoittua mökilläni. Saunan lämmitän ja ruoan/saunaoluset tarjoan. Sitovat ilmoittautumiset enakkojärjestelyjen takia tähän ketjuun. Kiitos.
Kuka lähtee karpaloon huomenna?
Mr.Kalluppi
30151
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 30
Vanhimmat
keräämään marjat jo ennen auringonnousua.
Valitettavasti en ole ennättänyt lentokenttää vielä rakentamaan mökkini läheisyyteen.
Jk. Haluatko tarkat koordinaatit karpalosuostani?
Se on huomenna töihin suunnistettava taas kukonlaulun aikaan.. ja sunnuntai vietetään sitten taas työporukan parissa. :)
Hyvää yötä.
Työt on tehtävä ensisijaisesti. Näinhän se menee.
Jk. Hyvää yötä sinullekin.
olis pikkase muuta juttuu..=o)
http://www.youtube.com/watch?v=y0plKD-ITp0
mut leeviä..
Ne ennätät tehdä myöhemminkin. Kumpparit jalkaan vain ja suolle:
http://www.youtube.com/watch?v=y08eys2zN7Y
toisen kerran sitten..leeviä..pihlajankukka..=o)
http://www.youtube.com/watch?v=eThjb5Ajcys
=o7
En enää linkitä musaa. Ei kuulu tapoihini. Tuon edellisenkin linkitin vain sen tähden, että venevalkamaani karpaloon tulijat oikeasta ilmansuunnasta osaisivat etsiskellä.
mä jaksan linkitellä..ei ole paljon muutakaan mitä rallatella..=o}
kutsu koskea minua! Hieno juttuhan se oilisi ollut se sinun paljon kehumasi mökkikin katsastaa ja saunan löylyt testata, mutta jääköön jotain seuraavaankin elämään koettavaksi.
Mökille ootte siis menossa, mukavaa viikonloppua ja paljon karpaloita!
Asan ohi:tulin äsken tilaisuudesta, jossa puhui Anne Pohtamo. Että voi yli viiskymppinen nainen olla kaunis. Ja ihan se puhuikin hyvin ja käytökseltäänhän se on niin hillitty ja hallittu, että meikäläinen on kateudesta vihreenä. Muistin, että eikös tuo Anne ole sun yksi kauneusihanteesi. En voi olla tietysti varma vaikka olisit ollut itse paikalla??? Ootko nähnyt koskaan Annea livenä?
JK:Olen ollut hiirijahdissa koko päivän.Ollessani tilaisuudessa oli ansa lauennut! Ihanaa - saa nukkua yön rauhassa!
hiirtä pyydystit?
Luojan kiitos vain yhden! Se oli aivan sekopää,juoksi ympäri asuntoa ja pitkin sohvaa,pöytiä ja hyllyjä.Jossain vaiheessa sain sen vessaan.Siellä se piiloutui tietysti pyykkikoneen alle ja vaikka hain Tokmannilta neljä loukasta ei se erehtynyt menemään niihin kuin vasta nyt illalla.Oli tosi kiva, kun se aina vilahti jossain, kun kävi vessassa. Kauhea peto!Oisko ollut 4 senttinen maatessaan raatona loukkaassa.
Koskee kaikkia palstalaisia. Myös sinua. Mökille olen menossa yksin. Ei tule muita, ellei sitten palstalaiset innostu tulemaan suurin joukoin karpaloon. Tiedän Pohtamon. Kaunis nainen. Taidat nyt muistella ex ystävääni galleriastani, joka muistutti häntä kasvonpiirteiltään. Toki oli kauniimpi kuin itse Pohtamo. Sitäkö tarkoitit?
Jk. Toivottavasti hiiret jättävät sinut rauhaan.
vessaan pääsi? Piditkö ovia auki?
Meillä oli kerran kellarissa 6 hiirtä, söivät omenia, porkkanoita ja perunoita. Ihmettelimme että missä se on kun ei näkynyt (luulimme että oli vain yksi). Loppujen lopuksi niitä löytyi 6, eikä kissakaan reagoinut niihin mitenkään, piti pyytää loukuilla. Ei ole enempiä näkynyt.
Nautihan luonnonrauhasta!
No, jo on kaunis nainen , kun miss universumin voittaa. Muistin vain,että olet jotain Pohtamosta puhunut!
Aika iso osa tuon Annen kauneutta on hänen kaunis käytöksensä.Ei tainnut se ystäväsi olla ihan 53v. niinkuin Pohtamo, vai jos olikin.
JK: No, ei kai se sentään kummittelemaan ala - siis se hiiri.
Muistimmehan pettää. Kauneus on katsojan silmässä. Ei ollut oli 10 v. nuorempi.
että oikeastaan "ohjasin" sen sinne, että ei asettunut ainakaan makuuhuoneeseen.Kuvittelin,että saan sen vessasta helposti satimeen, mutta melkoinen työ sen jahtaamisessa oli.
Mulla ei ole miestä, jonka laittaisin tällaisiin jahtihommiin.Melki rupes mietityttämään,että sellainen vois olla ihan kiva. Karmeeta se raadon ulosvientikin, mutta pakko oli vetää kintaat käteen ja heitin sen pöheikköön loukkaineen kaikkineen.
Varmaan näen ensiyönä painajaisia jostain tappajahiirestä!
saat sydärin moisista painajaisista. Ota Nitrot ainakin yöpöydällesi varmuuden vuoksi.
Mulla on kyllä aika vahva sydän eikä niitä nitrojakaan ole jemmassa. Ja unet on kuitenkin vain unia!Öitä!
Toissavuotisetkin on vielä syömättä. Vaatii pikkupakkaset.
Tarkoititko sitä, että pitää tulla pikkupakkaset, ennen kuin pääset syömään niitä toissavuotisia karpaloitasi?
nautinto siellä karpalossa on ihanampi, kunon pikkuiset pakkaset samalla. Rapsakka keli junou.
Nythän ymmärsin. Pikkupakkanen ja karpalosuo. Ihanaa, sanon minäkin. Toisaalta kun sulla on entisetkin vielä syömättä. Mitäs sinä uusillakaan tekisit.
ollut menossakaan... eikä ole pakkasta.
tämä on Miehen logiikka palsta, eikä mikään marijanpoimijan palsta.
Tämähän vain on lämmittelyä kaikki tyynni. Mökillä sitten miehet pääsevät logiikkaansa julistamaan.
TÄLLÄ :D)))
http://www.youtube.com/watch?v=RQ9-lJ1HdsE
ei ehi suolle :(
*huolehdithan kaimat kasaan*
Tekosyitä, sanon minä.
rauhotteleen puolestani sen hullun, lähden ilomielin suolle.