mitä kuuluu?
Hei palstalaiset,
Kunhan kyselen
29181
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 29
Vanhimmat
Mulle ainaski kuulus hyvää =o)
Halloweenijuhlat tiiossa viikonloppuna ja sitä rataa =o)
*spot*
Pthyi!
Kiitos, tuntematon, kysymästä!
Ihan kohtalaisen hyvää kuuluu.
Minä en vietä halloweenia, vaan huomenna pyhäinpäivää. Käymme isän kanssa haudalla ja syömässä äitini luona.
Tulehduksen kourissa ollut silmäkin on parantunut, joten en voi valittaa.
Mukavaa viikonloppua toivottaen,
K. Horo
Kunhan kyselet? Minkätyyppisen tyhmän ainoa anti julkisille keskustelupalstoille on esimerkiksi "youtubetella" tai vaihtaa parin rivin komppilauseita keskustelupalstan ulkopuolisestikin tuntemiensa ihmisten kanssa taikka kysellä näiden kuulumisia? Mitä sellasen röyhkeän elämänasenteen omaksuminen ihmiseltä edellyttää, että jos siis jostakin ihmisestä tulee sellainen, että ainoastaan oma persaus merkitsee siten, ettei muka julkisissakaan asiayhteyksissä tarvitsisi ajatella yhtään, miten toimii?
Tai: Minkätyyppinen ihminen menee heti ns. "asiaansa", eli tuntemattomille lukijoille itseään esittelemättä tai edes keskustelunavauksensa motiiveja erittelemättä tai selventelemättä, heti kyselee tuntemattomilta tyyliin, että hei mitä te puhutte sängys, kun seksiiseksiiseksii niinq?
Tai: Minkätyyppinen ihminen mouruaa ja kehtaa jatkuvasti jauhaa joistakin yksityiselämänsä _toisiin keskustelupalstalla käyviin_ ( jessus!) liittyvistä henkilökohtaisista välien selvittelyistään lukijalle kiusallisella tavalla julkisella keskustelupalstalla siten, että täyttää tyyliin melkein yks neljäsosapalstaa "asiallaan"?
Ja bonarina vielä yksi kysymys: Minkälainen ihminen KEHTAA puhutella esimerkiksi ulkomaalaisia vaikkapa "villi-ihmisiksi" tai jorisee jatkuvasti joitakin sotajuttuja julkisella keskustelupalstalla?
Minä vaan _kysyn_...
paskaapaskaapaskaapaskaa ja paskaa ja ripaskaa ja paskaa!
Tää ois ainaski lähös ottaa lärvit tilipäivä kunniaks. Et sillee ois meininki yksinäisel poikamiehel hähä:D
Makkarapötköki ois hyvä olla varuks jääkaapis ko tulee yöl tyhjää himaa ja hiukasee hähä:D Mäyristä ja makkaraa hähä:D
olis ollu meitsi ehkä jokune vuos sitte :)
mut tää olis rauhottunu. et sillei.
muute varakundiselt iha kohtalaine suoritus :) hähä
(sillä menis noi hymiöt ja hähähäät viä nurinperin)
vihreä peukalo :D
Me luetaan nyt suomenkuvalehteä eikä ehditä vastaamaan. Tai siis me ei osata lukea niin selataan kuvat.
Katselin aamulla tv:tä ja uutislähetyksessä tapahtui sellainen harvinaisuus, että uutistenlukija aivasti suorassa lähetyksessä. Se oli tuossa 8.30 uutisissa.
sillä on sitte sikalunssa ja kohta kaikilla muillakin on
oksentanut, kuten se yksi ruotsalainen naisjuontaja.
kuin aivastuksia :D
http://www.youtube.com/watch?v=Hiu3jkZSTio
tuo on hauska pätkä
se voi iskeä yllättävissä käänteissä
Uskotko rakkauteen ensi silmäyksellä?
mä olen possu. mulla on tihrustavat silmät vaikka hyvänäköiset. saattaa olla, että nim. om. yllättävissä käänteissä.
http://www.youtube.com/watch?v=aO5fsMjOnMc&feature=related
ja muuta riemua vielä: http://www.youtube.com/watch?v=hBKJ_sFjuww&feature=related
eritoten jälkeinen oli maukasta. melkein vittuilua faneille. "ystävänpäivä lemmenbotskilla"
selvästikin valoa ja iloista mieltä! Kukapa niihin ei voisi olla rakastumatta.
porsuilla ne pirskeet on kohta piloilla, joten parasta ottaa elonpäivistä ilo irti näin pyhien kunniaks! aina se lämmittää, kun saa aiheettomia kehuja. possukasta iltapäivää!
Ilo on minun puolellani.
*suutelen kättänne*
http://www.mtv3.fi/viihde/uutiset/televisio.shtml/986203?alm_siira_kirsi
että pitäis mennä valamaan koiratarhan perustukset ennenkuin maa kunnolla jäätyy. Muttaku ei yhtää huvittais.
Tulin juuri torilta, ihmisiä paljon liikkeellä ja kaupoissa pitkät kassajonot.
Jalat hyytelöä päivän juoksemisen jälkeen, ei ihme, että väsyttää... mutta hyvillä mielin rojahdin sohvan pohjalle.. ja aion nauttia kahdesta alkaneesta vapaasta.. ;)
Paskaakos tässä.
iha äskö tultii kotii..=o)
..masu on pulleena sapuskasta ja kylässä juoduista kahveista..=o)
ei täs mitää sen kummempaa.
Kiitos siis kysymästä, talviloma alkoi tänään.
Nyt pitäis keksiä jotain tekemistä viideksi kuukaudeksi.
kuuluu, kiitos kysymästä.