mistä vaalea meikkivoide?

Kertokaas!
6329
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Lumenelta saa tosi vaaleita sävyjä.

Äänestä

Natural Code, tai jos budjetti sallii niin Clarins Truly Matte tai MAC Studio Sculpt, Chanelilla myös joku...

Äänestä

Ite käytän näin talvella Make Up Storen vaaleaa meikkivoidetta Vanilla tais olla tuon nimi. Toki heiltä löytyy vielä valkoisempaakin mutta tuo on meikäläiselle ainakin sopivan vaalea :)

Äänestä

Itselle vaaleita löytyy L`Orealin Infallible: 15 Porcelain ja Max Factorin Lasting Performance: 100 Fair.

Äänestä

Ehdottomasti Nivean Ideal Finish meikkivoide!

Äänestä

nivean natural matt, vaalein sävy(taisi olla vanilla?)on ainakin vaaleampi, kuin tuo infalliblen vaalein ja myös vaaleampi kuin ideal finishin vaalein. olen kokeillut noita kaikkia:) natural codellakin varmaan on, ainakin voisin puuterinsävyistä päätellä niin..

Äänestä

Kommentoi aloitusta


minnevi kirjoitti:

Kertokaas!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu