Tapasin netissä kivan naisen jonka kanssa ajatukset synkkaa hyvin yhteen ja nyt on edessä treffit loppuviikosta. Ongelmana on vain se että olen kokematon ja naisella on kuitenkin takana pari vakavaa suhdettta joten minua jännittää että miten hän suhtautuu minuun vai pitääkö hän minua ihan nössönä. Ite oon n.30 ja nainen 25. Onko kellään kokemuksia tällaisista tilanteista? Olen kyllä vihjaillut hänelle tilanteestani..
Ongelmana kokemattomuus
Renne
72487
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Tuskin kumppaniehdokkaasi asiaa kavahtaa. Itse menetin poikuuteni vasta 37-vuotiaana. On turha ottaa paineita.
Varaudu kysymysryöppyyn. Sinulta halutaan tietää miksi sinulla ei ole ollut parisuhdetta? Sinusta haetaan jatkúvasti jotain vikaa sillä onhan se normaalista poikkeavaan jos on ehtinyt kolmenkympin ikään ilman kokemusta naisista..Nämä kysymykset tulevat ennemmin tai myöhemmin eteen. Mieti miten vastaat.
Nimimerkillä: kokemusta on
Sulle ei oo juurtunu mitään mielikuvaa siitä, että mikä tuntuu naisesta hyvältä. Se voi kertoa sulle, että mikä just hänestä tuntuu kivalta.
Tuli vaan exä mieleen "älä ala mua neuvoon miten otetaan suihin, koska oon ottanu nii paljo suihin..."
Joo sehän varmaan tietää sen paremmin kuin minä.
Sitten kokematon 20v teki saman asian ja piti oikeen kysyä, että missäs on tommoset opittu? Vastaus oli että ihan eka kerta, mutta kyllä sen näkee susta ja munasta, että mikä tuntuu hyvälle.
Kyseletkö tosissasi tuommoista jos olet jo 30 vuotias? Voi hellanlettas, jos tuo on vakavin ongelmasi olet päässyt vähällä...
sanon tän vaan kerran ja ainoostaan kerran ETTÄ VEDÄ TUMPPUUN ÄLÄKÄ MENE SANOMAAN TUOLLASTA KELLEKKÄÄN ....
On totta, että naiset, joill ao n parikin pitkää suhdetta, tietävät seksistä, paljon. Osaavat todennäköisesti enemmän kuin arvaatkaan.
Vihjeenä sanoisi, älä ota mallia pornoleffoista, oikeasti naiset ei niin välitä tuntikausien hydrauliikasta.
Älä kysy rakastelun jälkeen : Saitko?
Jos nainen on rehellinen, vastaus ei välttämättä miellytä sinua. Ja naiset inhoaa tätä kysymystä.
Äläkä missään tapauksessa räplää. Hyväile, mutta älä räplää. Niskan suutelu/hyväily on ihanaa.
Älä myöskään aloita kesken kaiken keskustelua. Nautiskele, mutta älä puhu.
No, nää on vaan mun juttuja, ole vaan oma itsesi.
Olen nainen 24v. ja kokematon seurustelussa. Nyt löysin netistä ihan ok miehen ja uskon, että olisin trefeillä ihan paniikissa. En ole ujo, mutta ihan kokemattomuutta en saisi sanaakaan suusta ja mies saisi tällöin minusta aivan väärän kuvan. Pitäs vain ajtella, et ei ole mitään menetettävää.