SDP haluaa pitää ihmisiä köyhinä, jotta

se saisi enemmän kannattajia. Mutta nyt tilanne on muuttunut, ihmiset tietävät tämän ja äänestävät muita puolueita.

Itse äänestän perusuomalaisia, koska se puolue vastustaa orjatyötä. Orjatöitä tekemällä pysyy köyhänä. Orjatyölaki on Filatovin (SDP) luomus.
4203
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

MIELISAIRAUS!! Kysykää vaikka Paavo Lippoiselta ja Tarvja Filatoovilta tai vaikka itse Maori Pekkariselta.

Äänestä
  • molopää hei!pekkarinen ei liene demari.kaks ensin mainittua kommareita.

    Äänestä

Tuo on todella väärin koska työantaja vie ilmaiseksi työntekijän työstä saatavan hyödyn. Oikeastaan verottaja tulisi puuttua tälläiseen joissa yritykset käyttävät työharjoittelijoita hyväkseen eli verottajan tulisikin arvioida työharjoittelijoiden tms tekemän työnarvo/hyöty yrityksille

Äänestä

Onneksi kokoomus heti lakkautti valtaan päästyään orjatyöt eikä perustanut TEM-orjatyökeskusta.

Eikus mitenkäs toi nyt menikään...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Se aito Sorbus kirjoitti:

se saisi enemmän kannattajia. Mutta nyt tilanne on muuttunut, ihmiset tietävät tämän ja äänestävät muita puolueita.

Itse äänestän perusuomalaisia, koska se puolue vastustaa orjatyötä. Orjatöitä tekemällä pysyy köyhänä. Orjatyölaki on Filatovin (SDP) luomus.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu