Mulla on monia tavoitteita ja yks niistä on timmi vatsa, muita on notkeampi keho ja ja koordinaatiotaitojen parantaminen. Ajattelin tietenkin myös ruokavaliota hieman parannella mutta en mitään nälkäkuuria aio pitää enkä kyllä luovu pastastakaan :) kohtuudella tietenkin!
Mutta onnistuisikohan pilateksen (kerran viikossa) ja vesijuoksun (2kertaa viikossa) ?
Olisi ihana pitää pitsihepeneitä ensi kesänä mistä voisi vähän vilahdella masukin eikä tarttis häpeillä :P
timmi vatsa!!
8
6637
Vastaukset
- merij
tuottaa jonkunlaista tulosta, mutta oletko varma ettei sinulla olisi aikaa esimerkiksi päivittäiseen tai ainakin 5 krt viikossa tapahtuvaan omaan pieneen pilatessessioon. 15 minuuttiakin riittä! Kannattaa jostain halpakaupasta ostaa pilatespallo (saa alle 10€) ja netistä etsiä kivoja pilatespallon kanssa tehtäviä liikkeitä. Esimerkiksi pelkkä pallon päällä istueltaan pomppiminen ilman tukea, hyvässä ryhdissä ja 30% keskivartalon lihaksista jännitettyinä tekee todella hyvää lantipohjan lihaksille ja syville vatsalihaksille että pomppiminen on kivaa! :) Tuota voi sitten tehdä vaikka tv:tä katsellessa.
Tsemppiä! :)- vatsa!!
voishan tuotaki harkita, mulla on niin paljon parempi itsekuri jos joudun menemään tunnille ku tekemään jotain itsekseni kotona :) Ja pallokin on vaikea saada piiloon :P Mutta pistän harkintaan! kiitos vinkistä!
- kajasalina
Juu, Pilates tekee kyllä keskivartalosta timmin kun jaksat jumpata säännöllisesti. Hommaa itsellesi matto ja pallo ja vaikka jotkut pienet painot: http://kauneuden.nettikauppaa.fi/pilates.aspx niin kyllä se siitä lähtee.
- tiffany99
Suosittelen ainakin 2 krt viikossa body balance tunteja.
(pilates,yoga,thi chi tyyppinen tunti,jossa myöskin tehdään vatsalihaksia)
TOIMII !!!!!!- kotikuntoilija
Ostin FysNet verkkokaupasta itselleni jooga-pilates setin. Olen tyytyväinen hankintaani, kiva on treenata kotona ja nimenomaan silloin, kun omaan aikatauluuni käy sopivasti. Treeni on mielestäni monipuolista ja mielekästä, koska settiin kuuluu useampi väline (mm. jumppapallo, joogamatto ja pilates-nauha). Treeni käy tehokkaasti mm. keskivartalon alueelle. Settiin kuuluu myös 3 kpl harjoitus DVD:tä, jossa saa kivan opastuksen harjoitteluun.
Voin laittaa tähän alle linkin jooga-pilates settiin FysNet verkkokaupan sivuille. Kantsii käydä katsomassa tuotetta ja ostaa itselleen setti kotitreeniin. Ja sitten eikun iloisin, pirtein mielin treenaamaan. Suosittelen.
http://www.fysnet.fi/6_osainen_yoga_pilates_setti__3_kpl_dvd_62001_g.html - tavoittelija1234
kotikuntoilija kirjoitti:
Ostin FysNet verkkokaupasta itselleni jooga-pilates setin. Olen tyytyväinen hankintaani, kiva on treenata kotona ja nimenomaan silloin, kun omaan aikatauluuni käy sopivasti. Treeni on mielestäni monipuolista ja mielekästä, koska settiin kuuluu useampi väline (mm. jumppapallo, joogamatto ja pilates-nauha). Treeni käy tehokkaasti mm. keskivartalon alueelle. Settiin kuuluu myös 3 kpl harjoitus DVD:tä, jossa saa kivan opastuksen harjoitteluun.
Voin laittaa tähän alle linkin jooga-pilates settiin FysNet verkkokaupan sivuille. Kantsii käydä katsomassa tuotetta ja ostaa itselleen setti kotitreeniin. Ja sitten eikun iloisin, pirtein mielin treenaamaan. Suosittelen.
http://www.fysnet.fi/6_osainen_yoga_pilates_setti__3_kpl_dvd_62001_g.htmlOnks se fysnet luotettava ja miten maksoit tai siis millä maksutaval?
- jejej
Itse käyn kerran viikossa pilateksessa, kerran viikossa zumbassa, 1-2 kertaa lenkillä, sekä 1-2 kertaa salilla.
Ja ei muuten tarvitse katsoa YHTÄÄN mitä suuhunsa laittaa, ja paino vaan tippuu ja kiinteytyy!! - emili-a
Vaihdoin treenit vähäksi aikaa joogaan ja pilatekseen ja sanottava, että kyllä tuntuu. Ranka vahvistuu ja hapenotto paranee. Ihan erilainen olo.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Toiko Helen laivalastillisen vieraslajeja Suomeen?
Loviisan satamaan tuotiin laivalastillinen pähkinänkuoria Norsunluurannikolta Loviisan satamaan kiinnittyi vapun al1292646Elikkä Riikka Purra ei kannusta Suomea edes euroviisuissa
Sellaista on persujen "isänmaallisuus", oma kansa viimeiseksi ja ulkomaalaiset ensimmäisiksi. https://www.iltalehti.fi/612042Koulujen kesälomien siirto
Koulujen kesälomaa voitaisiin siirtää viikon verran. Se voisi olla hyvä kompromissi. Pääsiäsiseen voitaisiin lisätä muut1341770Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin
Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee201649- 1171597
- 1381298
Victoria-tytär, 16, vertaa Martina Aitolehteä ja Esko Eerikäistä: "Iskä on enemmän..."
Martina Aitolehti ja Esko Eerikäinen ovat ex-pari ja heillä on yksi yhteinen tytär, Victoria. Eerikäinen oli Huomenta Su881054Nainen, mistä johtuu että joskus et vain ymmärrä?
Älä sitä, älä tätä. Ei niitä varoituksia turhaan sanota. Älä laita sormeasi sirkkeliin. Älä hengaile sen murhaaja poruka1441025"UKRAINA HYÖKKÄÄ LATVIAN ÖLJYVARASTOON JA JUNAAN"!!!
"MATKUSTAJAJUNA SAI UKRAINALAISLENNOKEISTA VAKAVIA VAURIOITA"!!!48972Yhä pyörit mielessä,
ja tällä kertaa huomasin yhden asian: Sinusta välittyi sellaista lempeyttä ja välittämisen tunnetta, jota ei voi unohtaa29917