Mulla on monia tavoitteita ja yks niistä on timmi vatsa, muita on notkeampi keho ja ja koordinaatiotaitojen parantaminen. Ajattelin tietenkin myös ruokavaliota hieman parannella mutta en mitään nälkäkuuria aio pitää enkä kyllä luovu pastastakaan :) kohtuudella tietenkin!
Mutta onnistuisikohan pilateksen (kerran viikossa) ja vesijuoksun (2kertaa viikossa) ?
Olisi ihana pitää pitsihepeneitä ensi kesänä mistä voisi vähän vilahdella masukin eikä tarttis häpeillä :P
timmi vatsa!!
8
6632
Vastaukset
- merij
tuottaa jonkunlaista tulosta, mutta oletko varma ettei sinulla olisi aikaa esimerkiksi päivittäiseen tai ainakin 5 krt viikossa tapahtuvaan omaan pieneen pilatessessioon. 15 minuuttiakin riittä! Kannattaa jostain halpakaupasta ostaa pilatespallo (saa alle 10€) ja netistä etsiä kivoja pilatespallon kanssa tehtäviä liikkeitä. Esimerkiksi pelkkä pallon päällä istueltaan pomppiminen ilman tukea, hyvässä ryhdissä ja 30% keskivartalon lihaksista jännitettyinä tekee todella hyvää lantipohjan lihaksille ja syville vatsalihaksille että pomppiminen on kivaa! :) Tuota voi sitten tehdä vaikka tv:tä katsellessa.
Tsemppiä! :)- vatsa!!
voishan tuotaki harkita, mulla on niin paljon parempi itsekuri jos joudun menemään tunnille ku tekemään jotain itsekseni kotona :) Ja pallokin on vaikea saada piiloon :P Mutta pistän harkintaan! kiitos vinkistä!
- kajasalina
Juu, Pilates tekee kyllä keskivartalosta timmin kun jaksat jumpata säännöllisesti. Hommaa itsellesi matto ja pallo ja vaikka jotkut pienet painot: http://kauneuden.nettikauppaa.fi/pilates.aspx niin kyllä se siitä lähtee.
- tiffany99
Suosittelen ainakin 2 krt viikossa body balance tunteja.
(pilates,yoga,thi chi tyyppinen tunti,jossa myöskin tehdään vatsalihaksia)
TOIMII !!!!!!- kotikuntoilija
Ostin FysNet verkkokaupasta itselleni jooga-pilates setin. Olen tyytyväinen hankintaani, kiva on treenata kotona ja nimenomaan silloin, kun omaan aikatauluuni käy sopivasti. Treeni on mielestäni monipuolista ja mielekästä, koska settiin kuuluu useampi väline (mm. jumppapallo, joogamatto ja pilates-nauha). Treeni käy tehokkaasti mm. keskivartalon alueelle. Settiin kuuluu myös 3 kpl harjoitus DVD:tä, jossa saa kivan opastuksen harjoitteluun.
Voin laittaa tähän alle linkin jooga-pilates settiin FysNet verkkokaupan sivuille. Kantsii käydä katsomassa tuotetta ja ostaa itselleen setti kotitreeniin. Ja sitten eikun iloisin, pirtein mielin treenaamaan. Suosittelen.
http://www.fysnet.fi/6_osainen_yoga_pilates_setti__3_kpl_dvd_62001_g.html - tavoittelija1234
kotikuntoilija kirjoitti:
Ostin FysNet verkkokaupasta itselleni jooga-pilates setin. Olen tyytyväinen hankintaani, kiva on treenata kotona ja nimenomaan silloin, kun omaan aikatauluuni käy sopivasti. Treeni on mielestäni monipuolista ja mielekästä, koska settiin kuuluu useampi väline (mm. jumppapallo, joogamatto ja pilates-nauha). Treeni käy tehokkaasti mm. keskivartalon alueelle. Settiin kuuluu myös 3 kpl harjoitus DVD:tä, jossa saa kivan opastuksen harjoitteluun.
Voin laittaa tähän alle linkin jooga-pilates settiin FysNet verkkokaupan sivuille. Kantsii käydä katsomassa tuotetta ja ostaa itselleen setti kotitreeniin. Ja sitten eikun iloisin, pirtein mielin treenaamaan. Suosittelen.
http://www.fysnet.fi/6_osainen_yoga_pilates_setti__3_kpl_dvd_62001_g.htmlOnks se fysnet luotettava ja miten maksoit tai siis millä maksutaval?
- jejej
Itse käyn kerran viikossa pilateksessa, kerran viikossa zumbassa, 1-2 kertaa lenkillä, sekä 1-2 kertaa salilla.
Ja ei muuten tarvitse katsoa YHTÄÄN mitä suuhunsa laittaa, ja paino vaan tippuu ja kiinteytyy!! - emili-a
Vaihdoin treenit vähäksi aikaa joogaan ja pilatekseen ja sanottava, että kyllä tuntuu. Ranka vahvistuu ja hapenotto paranee. Ihan erilainen olo.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kansalla on oikeus tietää miksi persut pettävät
Koko kulunut hallituskausi on kysytty persuilta, minkä vuoksi he ovat pettäneet käytännössä jokaisen vaalilupauksen, ain35710254Kunnissa - siis myös kaupungeissa - viihtyvät ovat kommunisteja
Nehän ovat osa yhteiskunnan tuottamia instansseja, joista on vain haittaa veronmaksajille ja yrittäjlle, kuten ollaan ve112922Ammattiliitto 900 euroa/vuosi - Työttömyyskassa 72 euroa/vuosi
Ammattiliitosta eroamalla voi säästää jopa 800 euroa vuodessa. Mitä enemmän tienaat, sitä enemmän maksat liitolle. Esim2852316Kansalla on oikeus tietää mikä on SDP:n talousohjelma jolla maan talous
saadaan nousuun? Miksi puolue piilottelee sitä, vai eikö sitä ole? Tähän asti olemme vaan saaneet kuulla hallituksen ha1262101Järkevä ehdotus: reilun 8 miljardin euron veronkorotukset
Nykyinen hallitus on päästänyt valtion tulopuolen rappeutumaan, vaikka varallisuutta on Suomessa enemmän kuin koskaan. U381873SDP todellisuudessa pahin pettäjä koskaan - se syyllistyi valtiopetokseen 1918
kun aloittivat kapinan maan laillista valtiojärjestystä vastaan. Punaiset saivat tukea Neuvosto-Venäjän bolsevikeilta,1011673Iski taas katumus kun en jutellut sun kanssa
Silloin kun halusit. Mutta en enää voi sille mitään, en saa muutettua sitä hetkeä..1411653- 1471567
Miksi vasemmisto ei vastusta ulkomaisen halpatyövoiman maahantuontia
joka heikentää suomalaisten duunarien työmarkkina-asemaa ja rasittaa Suomen julkista taloutta? Vasemmistolla ideologin731398Kyriake=Kirkko
Kirkko, Kyriake Kirkko-sana tulee kreikankielen sanasta Kyriake=Herran omat, Kristuksen omaksi kastettujen suuri joukko931056