Julma-Henristä

Billy_Ray_Curys

Oikeasti, nyt kello kohta aamu 5, ahdistuksen takia mahdoton nukkua. Rahatonna, kaikki kusee niskaan, mielenterveysongelmia vitusti. Olin kuukauden hoidossa mielenterveysongelmien vuoksi ja meni 300 euroa 400 tuloistani siihen, eikä sossu suostu maksamaan. satasella kuukausi siis kituutettava. Kohti itsemurhaa menen jatkuvasti kun ei kiinnostais yhtään kituuttaa enää, lapsuudessa oli jo tarpeeksi köyhyyttä. Onneksi tilanteessa voi kuunnella Julma-Henriä. Ahdistuksesta kumpuavat biitit, mielenterveysongelmista kertovat sanoitukset ja ahdistava tunnelma. Tuntuu kuin joku ymmärtäiis miltä tuntuu.

Vituttaa kun Julma-Henri on itselleni varsin henkilökohtaisesti tärkeä artisti. Kukaan muu ei osaa pukea musiikiksi mielenterveysongelmia. Sitten jotkut teiniräppärit kuuntelee Julmista ja irc-galleriassa kuuluvat miehen yhteisöön, siis ihmisiä joiden lippois maksoi enemmän kuin minun koko vaatekaapin sisältö. Vitutus on suunnaton kun vanhempiensa pilalle paapomat pellet kuuntelevat myös minun Julmistani. Siis ihmiset joilla on ystäviä, kaunis seurustelukumppani, terveys, rahaa ja opiskelu soljuu, sitten kuuntelevat minun Henriäni, musiikkia joka on tarkoitettu meille luusereille ja epäonnistujille.

No turhasta valitan. Ja jos jotakuta viestini ärsytti niin ei syytä huoleen. Nykyistä menoa oikeasti ajudun itsemurhaan ja vedän itseni lähiaikoina kiikkuun. Ei tarvitse turhaa vineämistäni kestää.

7

788

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • sinun julmis

      Otan osaa

      • AQF

        No onks redii vetää julmis messii sit tohon ittesä tappamisee hei??? REILU KAVERI!


      • 0909090
        AQF kirjoitti:

        No onks redii vetää julmis messii sit tohon ittesä tappamisee hei??? REILU KAVERI!

        Julma-Henrin musiikki on ihan hirveetä paskaa, jota kuuntelee just nää samanlaiset tyypit jotka kuunteli mun nuoruudessa Nirvanaa ja viilteli itseään. Ei se ole sitäpaitsi mikään "sun" juttus, AQF levy tuli muistaakseni 06 ja silloin sä sitä tuskin kuuntelit kun se levy tuli.


      • dwacx
        0909090 kirjoitti:

        Julma-Henrin musiikki on ihan hirveetä paskaa, jota kuuntelee just nää samanlaiset tyypit jotka kuunteli mun nuoruudessa Nirvanaa ja viilteli itseään. Ei se ole sitäpaitsi mikään "sun" juttus, AQF levy tuli muistaakseni 06 ja silloin sä sitä tuskin kuuntelit kun se levy tuli.

        cheekkihän se vasta on kova eiks niin? oikeeta suomiräpin aatelia. ei voi kun sanoa että hävettää olla suomalainen


      • 0909090
        dwacx kirjoitti:

        cheekkihän se vasta on kova eiks niin? oikeeta suomiräpin aatelia. ei voi kun sanoa että hävettää olla suomalainen

        Mullekko vastasit? Sori jos tää tulee yllätyksenä, mut Suomessa tosiaan on muitakin rap-artisteja kuin JH ja Cheek. Ja se ei automaattisesti tarkoita sitä, jos ei ensin mainittu uppoa, että pitäisi Cheekista. Ehkä säkin sen opit iän myötä.


    • Anonyymi

      🐘💩

    • Anonyymi

      🫏💩

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi

      Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit
      Maailman menoa
      98
      6128
    2. KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!

      STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
      Maailman menoa
      349
      5587
    3. Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?

      On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei
      Maailman menoa
      52
      2639
    4. Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta

      Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-2000011780852
      Maailman menoa
      104
      2046
    5. Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti

      Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT
      Maailman menoa
      107
      1768
    6. Onko kaivattusi

      liian vetovoimainen seksuaalisesti?
      Ikävä
      121
      1667
    7. Puolen vuoden koeaika

      Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro
      Ikävä
      19
      1603
    8. Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan

      Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju
      Kotimaiset julkkisjuorut
      180
      1267
    9. On todella hassua

      Ajatella että pitäisit erityisen kuumana tai seksikkäänä?
      Ikävä
      73
      1177
    10. Nuoret hakevat eläkkeelle, vaikka eivät ole olleet vielä töissäkään

      hyvin menee. Pieni vastoinkäyminen elämässä, ja heti masennutaan. Monet alle 30-vuotiaat hakevat työkyvyttömyyseläkettä
      Maailman menoa
      188
      998
    Aihe