Oikeasti, nyt kello kohta aamu 5, ahdistuksen takia mahdoton nukkua. Rahatonna, kaikki kusee niskaan, mielenterveysongelmia vitusti. Olin kuukauden hoidossa mielenterveysongelmien vuoksi ja meni 300 euroa 400 tuloistani siihen, eikä sossu suostu maksamaan. satasella kuukausi siis kituutettava. Kohti itsemurhaa menen jatkuvasti kun ei kiinnostais yhtään kituuttaa enää, lapsuudessa oli jo tarpeeksi köyhyyttä. Onneksi tilanteessa voi kuunnella Julma-Henriä. Ahdistuksesta kumpuavat biitit, mielenterveysongelmista kertovat sanoitukset ja ahdistava tunnelma. Tuntuu kuin joku ymmärtäiis miltä tuntuu.
Vituttaa kun Julma-Henri on itselleni varsin henkilökohtaisesti tärkeä artisti. Kukaan muu ei osaa pukea musiikiksi mielenterveysongelmia. Sitten jotkut teiniräppärit kuuntelee Julmista ja irc-galleriassa kuuluvat miehen yhteisöön, siis ihmisiä joiden lippois maksoi enemmän kuin minun koko vaatekaapin sisältö. Vitutus on suunnaton kun vanhempiensa pilalle paapomat pellet kuuntelevat myös minun Julmistani. Siis ihmiset joilla on ystäviä, kaunis seurustelukumppani, terveys, rahaa ja opiskelu soljuu, sitten kuuntelevat minun Henriäni, musiikkia joka on tarkoitettu meille luusereille ja epäonnistujille.
No turhasta valitan. Ja jos jotakuta viestini ärsytti niin ei syytä huoleen. Nykyistä menoa oikeasti ajudun itsemurhaan ja vedän itseni lähiaikoina kiikkuun. Ei tarvitse turhaa vineämistäni kestää.
Julma-Henristä
7
604
Vastaukset
- sinun julmis
Otan osaa
- AQF
No onks redii vetää julmis messii sit tohon ittesä tappamisee hei??? REILU KAVERI!
- 0909090
AQF kirjoitti:
No onks redii vetää julmis messii sit tohon ittesä tappamisee hei??? REILU KAVERI!
Julma-Henrin musiikki on ihan hirveetä paskaa, jota kuuntelee just nää samanlaiset tyypit jotka kuunteli mun nuoruudessa Nirvanaa ja viilteli itseään. Ei se ole sitäpaitsi mikään "sun" juttus, AQF levy tuli muistaakseni 06 ja silloin sä sitä tuskin kuuntelit kun se levy tuli.
- dwacx
0909090 kirjoitti:
Julma-Henrin musiikki on ihan hirveetä paskaa, jota kuuntelee just nää samanlaiset tyypit jotka kuunteli mun nuoruudessa Nirvanaa ja viilteli itseään. Ei se ole sitäpaitsi mikään "sun" juttus, AQF levy tuli muistaakseni 06 ja silloin sä sitä tuskin kuuntelit kun se levy tuli.
cheekkihän se vasta on kova eiks niin? oikeeta suomiräpin aatelia. ei voi kun sanoa että hävettää olla suomalainen
- 0909090
dwacx kirjoitti:
cheekkihän se vasta on kova eiks niin? oikeeta suomiräpin aatelia. ei voi kun sanoa että hävettää olla suomalainen
Mullekko vastasit? Sori jos tää tulee yllätyksenä, mut Suomessa tosiaan on muitakin rap-artisteja kuin JH ja Cheek. Ja se ei automaattisesti tarkoita sitä, jos ei ensin mainittu uppoa, että pitäisi Cheekista. Ehkä säkin sen opit iän myötä.
- Anonyymi
🐘💩
- Anonyymi
🫏💩
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sairaammaksi menee: Musk alkaa sensuroida Zelenskyin viestintää X:ssä
IL: Musk puuttuu Zelenskyin viestintään – X:ään tulossa muutoksia "Elon Musk sanoo korjaavansa X:n, jotta käyttäjät voi4403758Mihin sinussa haluan koskea
Tilanne, että pääsisin tutustumaan eri kohtiin sinussa, mitä haluaisin kokeilla. Käsiin haluaisin tutustua, hieroa niitä742996- 1301903
- 1211647
Toisen ihmisen sydämellä
leikkiminen on äärettömän moraalitonta. Antaa turhiaa toiveita ja sitten olla kuin mitään ei olisi tapahtunut. Kuinka vo1461440Oho! Toivo Sukari paljastaa erikoisista iltatoimista Nadja-vaimon kanssa: "Hän aina putsaa mun..."
Oho! Onpa iltatoimet tällä pariskunnalla. Toivo Sukari ja Nadja Sukari menivät naimisiin v. 2019. Lue lisää: https://311407PAM:in mainos, älä mene tänään ruokakauppaan
kannatan kovasti kaupan työntekijöille lisää liksa. MUTTA lakossa on huonoa, nyt kauppiaat näkevät kuinka vähällä henki1601327- 831244
- 751235
Yleltä tiukka nootti Sohvaperunat-sarjan tyypeistä: "Halutessaan ja tapauskohtaisesti harkiten..."
Näin "Sohvis-julkkiksia" suojellaan! Toisaalta ovathan nämä ihmiset itse lähteneet mukaan reality-ohjelmaan. Että mitä m181165