Julma-Henristä

Billy_Ray_Curys

Oikeasti, nyt kello kohta aamu 5, ahdistuksen takia mahdoton nukkua. Rahatonna, kaikki kusee niskaan, mielenterveysongelmia vitusti. Olin kuukauden hoidossa mielenterveysongelmien vuoksi ja meni 300 euroa 400 tuloistani siihen, eikä sossu suostu maksamaan. satasella kuukausi siis kituutettava. Kohti itsemurhaa menen jatkuvasti kun ei kiinnostais yhtään kituuttaa enää, lapsuudessa oli jo tarpeeksi köyhyyttä. Onneksi tilanteessa voi kuunnella Julma-Henriä. Ahdistuksesta kumpuavat biitit, mielenterveysongelmista kertovat sanoitukset ja ahdistava tunnelma. Tuntuu kuin joku ymmärtäiis miltä tuntuu.

Vituttaa kun Julma-Henri on itselleni varsin henkilökohtaisesti tärkeä artisti. Kukaan muu ei osaa pukea musiikiksi mielenterveysongelmia. Sitten jotkut teiniräppärit kuuntelee Julmista ja irc-galleriassa kuuluvat miehen yhteisöön, siis ihmisiä joiden lippois maksoi enemmän kuin minun koko vaatekaapin sisältö. Vitutus on suunnaton kun vanhempiensa pilalle paapomat pellet kuuntelevat myös minun Julmistani. Siis ihmiset joilla on ystäviä, kaunis seurustelukumppani, terveys, rahaa ja opiskelu soljuu, sitten kuuntelevat minun Henriäni, musiikkia joka on tarkoitettu meille luusereille ja epäonnistujille.

No turhasta valitan. Ja jos jotakuta viestini ärsytti niin ei syytä huoleen. Nykyistä menoa oikeasti ajudun itsemurhaan ja vedän itseni lähiaikoina kiikkuun. Ei tarvitse turhaa vineämistäni kestää.

7

678

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • sinun julmis

      Otan osaa

      • AQF

        No onks redii vetää julmis messii sit tohon ittesä tappamisee hei??? REILU KAVERI!


      • 0909090
        AQF kirjoitti:

        No onks redii vetää julmis messii sit tohon ittesä tappamisee hei??? REILU KAVERI!

        Julma-Henrin musiikki on ihan hirveetä paskaa, jota kuuntelee just nää samanlaiset tyypit jotka kuunteli mun nuoruudessa Nirvanaa ja viilteli itseään. Ei se ole sitäpaitsi mikään "sun" juttus, AQF levy tuli muistaakseni 06 ja silloin sä sitä tuskin kuuntelit kun se levy tuli.


      • dwacx
        0909090 kirjoitti:

        Julma-Henrin musiikki on ihan hirveetä paskaa, jota kuuntelee just nää samanlaiset tyypit jotka kuunteli mun nuoruudessa Nirvanaa ja viilteli itseään. Ei se ole sitäpaitsi mikään "sun" juttus, AQF levy tuli muistaakseni 06 ja silloin sä sitä tuskin kuuntelit kun se levy tuli.

        cheekkihän se vasta on kova eiks niin? oikeeta suomiräpin aatelia. ei voi kun sanoa että hävettää olla suomalainen


      • 0909090
        dwacx kirjoitti:

        cheekkihän se vasta on kova eiks niin? oikeeta suomiräpin aatelia. ei voi kun sanoa että hävettää olla suomalainen

        Mullekko vastasit? Sori jos tää tulee yllätyksenä, mut Suomessa tosiaan on muitakin rap-artisteja kuin JH ja Cheek. Ja se ei automaattisesti tarkoita sitä, jos ei ensin mainittu uppoa, että pitäisi Cheekista. Ehkä säkin sen opit iän myötä.


    • Anonyymi

      🐘💩

    • Anonyymi

      🫏💩

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suuri tulipalo

      Missä mikä palaa?
      Kiuruvesi
      20
      3764
    2. Muistatko vielä viime kesän "sutinat"?

      Kohtalo vai mikä lie järjesti, että törmäiltii jatkuvasti toisiimme. Ihan uskomatonta, koska eihän me mitään ikinä sovit
      Ikävä
      24
      3139
    3. En tullut, koska käytit päätäsi.

      Ja koska ihmiset pilaavat sillä mahdollisuudet, kaikki mikä toimii vaatii oman lähestymistapani. Kun levittää punaisia m
      Ikävä
      32
      2355
    4. Yksi "sometähti" vähemmän

      Ei tunnu missään.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      92
      2139
    5. Mies! Lupaatko

      enskerral kertoo mis mennään..? :D <3
      Ikävä
      19
      1976
    6. Tuliko ikävä

      Vai miksi laitoit viestin? Soittamalla voisi saada kiinni. Mutta et sä uskalla
      Ikävä
      26
      1632
    7. Kulta, sovitetaanko joku ilta avainta lukkoon?

      Musta tuntuu että me ollaan pari. Olisi ihana saada asialle sinetöinti viemällä suhde päätyyn asti. ❤️ Rakastan sua ikui
      Ikävä
      41
      1611
    8. Saitko ne viestit

      Silloin viime kuussa? Vai etkö lukemut niitä.
      Ikävä
      32
      1512
    9. Päivi Räsänen eroaa todennäköisesti kirkosta

      Päivi Räsänen kertoo järkyttyneensä evankelis-luterilaisen kirkon homolinjauksesta. Räsänen sanoo todennäköisesti eroava
      Luterilaisuus
      502
      1463
    10. Miten lasketaan?

      Ompa ollut valtava ihmismassa taas Folkkaajia liikenteessä. Miten noin 2200 lipunostaneesta muodostuu 11000 kävijää?.
      Haapavesi
      9
      1414
    Aihe