Julma-Henristä

Billy_Ray_Curys

Oikeasti, nyt kello kohta aamu 5, ahdistuksen takia mahdoton nukkua. Rahatonna, kaikki kusee niskaan, mielenterveysongelmia vitusti. Olin kuukauden hoidossa mielenterveysongelmien vuoksi ja meni 300 euroa 400 tuloistani siihen, eikä sossu suostu maksamaan. satasella kuukausi siis kituutettava. Kohti itsemurhaa menen jatkuvasti kun ei kiinnostais yhtään kituuttaa enää, lapsuudessa oli jo tarpeeksi köyhyyttä. Onneksi tilanteessa voi kuunnella Julma-Henriä. Ahdistuksesta kumpuavat biitit, mielenterveysongelmista kertovat sanoitukset ja ahdistava tunnelma. Tuntuu kuin joku ymmärtäiis miltä tuntuu.

Vituttaa kun Julma-Henri on itselleni varsin henkilökohtaisesti tärkeä artisti. Kukaan muu ei osaa pukea musiikiksi mielenterveysongelmia. Sitten jotkut teiniräppärit kuuntelee Julmista ja irc-galleriassa kuuluvat miehen yhteisöön, siis ihmisiä joiden lippois maksoi enemmän kuin minun koko vaatekaapin sisältö. Vitutus on suunnaton kun vanhempiensa pilalle paapomat pellet kuuntelevat myös minun Julmistani. Siis ihmiset joilla on ystäviä, kaunis seurustelukumppani, terveys, rahaa ja opiskelu soljuu, sitten kuuntelevat minun Henriäni, musiikkia joka on tarkoitettu meille luusereille ja epäonnistujille.

No turhasta valitan. Ja jos jotakuta viestini ärsytti niin ei syytä huoleen. Nykyistä menoa oikeasti ajudun itsemurhaan ja vedän itseni lähiaikoina kiikkuun. Ei tarvitse turhaa vineämistäni kestää.

7

717

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • sinun julmis

      Otan osaa

      • AQF

        No onks redii vetää julmis messii sit tohon ittesä tappamisee hei??? REILU KAVERI!


      • 0909090
        AQF kirjoitti:

        No onks redii vetää julmis messii sit tohon ittesä tappamisee hei??? REILU KAVERI!

        Julma-Henrin musiikki on ihan hirveetä paskaa, jota kuuntelee just nää samanlaiset tyypit jotka kuunteli mun nuoruudessa Nirvanaa ja viilteli itseään. Ei se ole sitäpaitsi mikään "sun" juttus, AQF levy tuli muistaakseni 06 ja silloin sä sitä tuskin kuuntelit kun se levy tuli.


      • dwacx
        0909090 kirjoitti:

        Julma-Henrin musiikki on ihan hirveetä paskaa, jota kuuntelee just nää samanlaiset tyypit jotka kuunteli mun nuoruudessa Nirvanaa ja viilteli itseään. Ei se ole sitäpaitsi mikään "sun" juttus, AQF levy tuli muistaakseni 06 ja silloin sä sitä tuskin kuuntelit kun se levy tuli.

        cheekkihän se vasta on kova eiks niin? oikeeta suomiräpin aatelia. ei voi kun sanoa että hävettää olla suomalainen


      • 0909090
        dwacx kirjoitti:

        cheekkihän se vasta on kova eiks niin? oikeeta suomiräpin aatelia. ei voi kun sanoa että hävettää olla suomalainen

        Mullekko vastasit? Sori jos tää tulee yllätyksenä, mut Suomessa tosiaan on muitakin rap-artisteja kuin JH ja Cheek. Ja se ei automaattisesti tarkoita sitä, jos ei ensin mainittu uppoa, että pitäisi Cheekista. Ehkä säkin sen opit iän myötä.


    • Anonyymi

      🐘💩

    • Anonyymi

      🫏💩

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!

      "IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its
      Maailman menoa
      385
      8458
    2. Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa

      Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.
      Maailman menoa
      173
      2810
    3. Kuka pistetty kylmäksi

      Ketähän joutunu puukkohipan uhriksi? Tietääkö kukkaan?
      Kajaani
      13
      1152
    4. Oletko samaa mieltä

      Että on parempi olla erillään?
      Ikävä
      76
      998
    5. Sylikkäin.

      Sylikkäin, suudellen. Milloin haluaisit näin nainen tehdä ? Vain häntä ajatellen 😘. Tietenkin jos häntä asia kiinnosta
      Ikävä
      61
      903
    6. Postilaatikoista

      Tuntuu kaikki tietävän tekijän/tekijät, mutta miksi nimiä ei julkaista???
      Kihniö
      25
      896
    7. Nainen arvaa kuka

      En ikävä kyllä elä enää pitkään
      Ikävä
      55
      863
    8. Sano nyt kiertääkö

      Huhut meistä tai jostain muusta?
      Ikävä
      64
      832
    9. Mietin että

      Onko tarinallamme vielä luvussa tilaa kohtaamiselle vai jääkö se tähän.
      Ikävä
      46
      806
    10. Eemeli Peltosen viimeinen postaus Facebookissa!

      "Olen ollut kevätistuntokauden viimeisillä viikoilla paljon poissa eduskuntatyöstä. Sain toukokuussa hyvää hoitoa HUSiss
      Maailman menoa
      72
      792
    Aihe