sikaflunssarokoteesta...

ota selvää,älä luule

mielipiteeni on,että jos joku ei sitä ota, omapahan on asiansa, ja jää toisille tarvitseville sekin rokote,itseään voi sitten syyttää jos sairastuu....... sitäpaitsi näyttää siltä,että hurja määrä n,s luulotautisia kirjoittelee näille palstoille ihan joutavista asioista,ja ihan huvikseen.

3

168

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ohoh..

      Aika onneton viesti Sinulta. Eiköhän anneta jokaisen päättää omista asioistaan itse? Mikäs tarve Sinulla on tyrkkiä toisia?

    • Joutavia asioita? Mikä sikainfluenssa sitten on!

      Media saanut koko kansan hysteeriseksi pelkän influenssan takia, normaaliinkin influenssaan voi kuolla.
      Miksi en itseota rokotetta? Kuka oieasti on voinut tutkia rokotteen pitkiä sivuvaikutuksia kun sitä ei edes ole ollut. Koko ajan ilmenee uutta, jotkin lääkkeet heikentävät tehoa, pieni riski saada vaarallinen hermostosairaus. Miksiköhän USA luovutti rokotteensa ilmaiseksi afrikaan, noh testatakseen sivuvaikutuksia.

      Rokotteet tulivat myöhässä, jos nyt ottaa tai on saanut sen teho on minimaalinen jos sairastuu alle kahdenviikon päästä.

      Kuollaan sitten jos kuollaan se on luonnon tapa vähentää kansaa liika kansoittumiselta.:)

      • Moneenko virusperäiseen sairauteen on 100% rokote, vastaus ei mihinkään! Miksi siis tämän ottaisi, lieventäisi se, EHKÄ oireita mutta ei se elinikäistä turvaa anna.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä teidän jutussa on ongelmana?

      Missä meni pieleen?
      Ikävä
      138
      1279
    2. Kauhavan häiriköijistä

      Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä
      Kauhava
      34
      811
    3. Tehdäänkö tänään toiveista totta?

      Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..
      Ikävä
      46
      587
    4. Auto ajoi päälle?

      Ja pakeni luin iltapäivälehdestä. ! Ken on kuski joka tuollee teki
      Kuusankoski
      14
      580
    5. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      27
      556
    6. Miksi Lapset kiusaa yöllä

      Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä
      Kauhava
      26
      538
    7. Ajatteletko ollenkaan minua

      Naiselle, jonka kanssa vahva tunne yhteydestä. Jota kipeästi kaipaan, mutta jota ei juuri näe. Onko siitä jo kolme vuott
      Ikävä
      30
      526
    8. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      24
      501
    9. Viimeinen lankafest

      Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .
      Puolanka
      15
      472
    10. Sama ransetti taas!

      Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver
      Hyrynsalmi
      14
      471
    Aihe