3G verkko

Onko kellään kokemusta 3G verkosta Muonion kirkonkylän alueella? Kenen operaattorin? Ja ennen kaikkea: toimiiko se?
4296
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Ei toimi täällä.

Äänestä

Toimii .

Äänestä

3G verkossa toimiva Elisan mobiililaajkaista on ainakin toiminut erittäin hyvin. 3G aluehan ei ole Muonion kohdalla kovin laaja, mutta jos kirkonkylässä on, niin toimii.

Äänestä
  • Mutta 14 millin muikkuverkko kyllä toimii !

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


werhe kirjoitti:

Onko kellään kokemusta 3G verkosta Muonion kirkonkylän alueella? Kenen operaattorin? Ja ennen kaikkea: toimiiko se?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu