Monivuotinen tyttöystäväni kertoi että oli nuorempana ollut niin ihastunut kahteen eri poikaan että olisi halunnut olla molempien kanssa ja suostunut mihin vain, jotta olisi saanut olla heidän kanssaan, vaikka ryhmäseksiin. Näin ei kuitenkaan tapahtunut koska toinen näistä pojista oli hänen poikaystävänsä eikä hän halunnut ehdottaa tätä hänelle. Tämä tuli minulle täytenä yllätyksenä, koska ainakin nykyisin on sanonut ettei ole kiinnostunut ryhmäseksistä. En silti olisi voinut uskoa tällaista hänestä. Haluaisinkin kysyä naisilta, onko niin että jossain tilanteessa (kova ihastus/kokeilunhalu/fantasiat) nainen on halukas/suostuvainen mihin vaan, eli tässä tapauksessa ryhmäseksiin?
Naisen paljastus
M ä
8563
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Saahan sitä fantasioida vaikka mistä, en näe mitä ihmeellistä tuossa on kun sitä ei edes tapahtunut. Ottiko tuo asia noin älän päälle, miten pystyt elää naisesi kanssa enään?
Ihastumisia tulee ja menee, vaikka seurustelisi tai olisi naimisissa. Ei niille mitään voi. Viisas jättää ne ajatuksiksi ja ne haihtuvat itsekseen. Fantasioitakin on kaikilla. Useimmat ovat sellaisia, ettei oikeasti edes haluaisi niitä toteuttaa.
Ajatukset ovat jokaisen oma asia. Kun nainen avautui sinulle nuoruuden fantasioistaan, hän osoitti luottamusta. Osoita sinä olevasi luottamuksen arvoinen äläkä vatvo juttua enempää. Kun oikein tarkoin mietit, saattaa omistakin muistoistasi löytyä jokin haave tai toteutunut kokeilu, joka tuntuu nykyään melko nololta tai höpsöltä.
Kaikkea pitää kokeilla, eiks vaan? Oon kokeillut ryhmäseksiä kahden miehen kanssa kun siihen tuli tilaisuus ja kivaa oli! Voisin kokeilla uudestaan, mutta en kyllä niin, että toinen osapuoli olisi poikaystäväni. Omalla kohdallani ainakin tuo kokeilunhalu ja omat fantasiat saisi kokeilemaan eri asioita, ei kuitenkaan ihastuminen. Jos olisin ihastunut kahteen samanaikaisesti en kuitenkaan haluaisi seksiä heidän kanssaan samanaikaisesti!
Siis vastauksena kysymykseesi: onko niin että jossain tilanteissa nainen on halukas/suostuvainen mihin vaan, eli tässä silanteessa ryhmäseksiin.
Älä nyt saa hepulia ja ala kuvitella siitäkään ihmisestä mitään sen kummempaa, kuin että se luotti sulle tuollaisenkin fantasiansa. Se oli siltä neitoselta ehkä jopa kiitettävä suoritus, joten ole vaan iloinen, että suhun luotetaan. (Sitten kun selviät shokistasi...)
Olen ollut muutaman kerran parin miehen kanssa putkeen. Vähän sottaista touhua mutta aika ihanaa oli...
Oli kyseessä kuka tahansa mies, en koskaan suosutuisi ryhmäseksiin, en missään tapauksessa!!!!
Miksi suostuisin??? Omalla kohdallani menee niin, että harrastan seksiä ainoastaan miesystäväni kanssa jota rakastan, joillakin seksi on yhteydessä tunteisiin ja minun kohdallani se pätee.
Jokaisen oma asia kuitenkin mitä tekee elämällään, minä en asiasta innostu ja piste..
Itse kannatin ennen vapaata suhdetta. Nykyistä en haluaisi jakaa kenenkään kanssa, enkä itsekään muita halua. Menneet on menneitä ja mieli voi ihan oikeasti muuttua.
Jos olisin ihastunut yhtä aikaa kahteen mieheen, niin enemmänkin riutuisin tilanteesta kuin haaveilisin ryhmäseksin kaltaisesta pakokeinosta. Kyllä se ajatus, että seksi on kahden ihmisen välinen asia, voittaa tuollaisen "ratkaisun".