Pitäisikö luovuttaa?

Olen parin viimeisen vuoden aikana ollut kiinnostunut muutamasta tytöstä. Kahdelta on tullut tylyt rukkaset ja toinen sanoi vain haluavansa olla kaveri. Olen mukava, hauska, rento, fiksu ja omaan hyvät käytöstavat. Tämä joka sanoi haluavansa olla vain kaveri on yksi niistä, jotka ovat antaneet minulle kehuja näistä asioista.
MInussa on vain yksi vika. En ole machoilija, enkä omaa mallin ulkonäköä. En myöskään ole lihaskimppu. Hiuksista olen saanut kehuja. Onko oikeasti, niin että ulkonäkö on ainoa asia, joka ratkaisee? Eikö muulla ole mitään väliä. Tuntuu siltä, että ulkonäkö vain ratkaisee ja olisi parempi tyytyä kohtaloonsa ja sopeutua elämään yksin loppuelämänsä.

Alotin uuden harrastuksen ja siellä on yksi söpö tyttö. En tunne häntä ja muutaman sanan yleistä löpinää olen jutellut hänen kanssaan. Voisi olla kiinnostava tapaus, mutta mielessä on vain se, että hänkin torjuu, jos lähestyn. En tiedä miten lähestyä ja enkä myöskään sitä, että haluanko enää edes yrittää lähestyä romanttisessa mielessä. Kuitenkin myös hän torjuu minut. Tyttö on ujo, mutta sain minä ainakin kerran hänet nauramaan. Ei hän minulle oma-aloitteisesti ole jutellut kuin kerran ja silloinkin vähän.
7517
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

"Olen parin viimeisen vuoden aikana ollut kiinnostunut muutamasta tytöstä. Kahdelta on tullut tylyt rukkaset ja toinen sanoi vain haluavansa olla kaveri."

Amatööri.
Kymmeniä rukkasia samassa ajassa ja en edes käy baareissa vaan kaikki valittu huolella.

"Olen mukava, hauska, rento, fiksu ja omaan hyvät käytöstavat. Tämä joka sanoi haluavansa olla vain kaveri on yksi niistä, jotka ovat antaneet minulle kehuja näistä asioista."

Oikea unelmapoika kaveriksi. Ei siis poikakaveriksi vaan kaveriksi joka sattuu olemaan poika.

"En ole machoilija, enkä omaa mallin ulkonäköä. En myöskään ole lihaskimppu. Hiuksista olen saanut kehuja. Onko oikeasti, niin että ulkonäkö on ainoa asia, joka ratkaisee? Eikö muulla ole mitään väliä."

Ulkonäkö ei ratkaise miehillä vaan olemus. Olemus sisältää myös miehen käyttäytymisen ja niitä luonteenpiirteitä jotka näkyvät ulospäin.

Kaipaat selvästi miehekkyyttä jollakin tapaa lisää sekä myös sellaista seksuaalista itsevarmuutta että uskallat olla naisten kanssa ja heruttaa heitä että he kiinnostuvat sinusta seksuaalisesti.

Muuten jäät vain kaveriksi.

"Tuntuu siltä, että ulkonäkö vain ratkaisee ja olisi parempi tyytyä kohtaloonsa ja sopeutua elämään yksin loppuelämänsä. "

Tee parhaasi ja yritä lisää mutta sopeudu tuohon ajatukseen myös. Se on hyvin mahdollista.

"Alotin uuden harrastuksen ja siellä on yksi söpö tyttö. En tunne häntä ja muutaman sanan yleistä löpinää olen jutellut hänen kanssaan. Voisi olla kiinnostava tapaus, mutta mielessä on vain se, että hänkin torjuu, jos lähestyn. En tiedä miten lähestyä ja enkä myöskään sitä, että haluanko enää edes yrittää lähestyä romanttisessa mielessä. Kuitenkin myös hän torjuu minut. Tyttö on ujo, mutta sain minä ainakin kerran hänet nauramaan."

Ilman yritystä ei varmasti onnistu.
Jos torjuu niin lopputuloshan on sama kuin jos et yritä, eikös niin?

Yritä jutella hänen kanssaan, huumori on tärkeää ja hieman selvitä etukäteen olisiko ehkä hän kiinnostunut. Sitten vain keräät vähän rohkeutta ja pyydät häntä kahville. Niin yksinkertaista.

Kaduttaa jälkeenpäin varmasti jos et tee mitään ja jos saat pakit niin sitten jatkat eteenpäin. Muista toimia kuitenkin ajoissa, on kokemusta siitä että nopeat syövät hitaat ja joku toinen nappaa tuon ujon tytön itselleen jos et kykene toimimaan.

Äänestä
  • mielestä se että oot fiksu, mukava, hyväkäytöksinen jne jne, on toivottavia ominaisuuksia ja varmasti parantaa sun mahkuja naisten kanssa. Mutta. Ne ei yksistään riitä. Jos sussa on pelkästään noita ominaisuuksia eikä mitään persoonallisuutta, särmää, you know...Oon edellisen vastaajan kanssa samaa mieltä siitä että tietynlainen miehekkyys, itsevarmuus on tarpeen. On tyylikästä kun itsevarma jätkä ottaa naisensa huomioon. Tätä ei pidä sekottaa hännystelyyn tai mielistelyyn.

    Ja se että nainen kehuu sua fiksuks, rennoks ym ym ja antaa sit pakit, ei tarkota sitä että niiden asioiden takia se ei kokis vetoa suhun. Kylhän sitä itekin tietää että on paljon helpompi antaa pakit siten että siihen lisää vähän kehuja. "Sä oot mukava nainen mutta, mua ei nyt oikeen...". Paljon vaikeampaa on sanoa niinkun asia oikeasti on. Jotkut naiset vaan ei oo kiinnostuneita susta, se ei tarkota sitä että sun pitäis alkaa muuttaa noita asioita itessäs. Moni täysin ok nainen ei vaan nappaa ku ei kemiat jostain syystä kohtaa.

    Äänestä

  • Mitä meinaat tolla "uskallat heruttaa naista että se kiinnostuu susta seksuaalisesti". Mulla on naisen kanssa olemiseen tarvittavaa itsevarmuutta mutta yleensä oon antanu tulla mitä tulee ja kattonu että homma menee omalla painollaan. Yleensä se on mennykin. Mut voisit sä kertoa mitä meinaat tolla, miten naisen saa kiinnostumaan susta seksuaalisesti? Jotkut naiset nimittäin pelästyy ja on liian rohkee esim pussailun kanssa.

    Äänestä

  • Boi_- kirjoitti:

    Mitä meinaat tolla "uskallat heruttaa naista että se kiinnostuu susta seksuaalisesti". Mulla on naisen kanssa olemiseen tarvittavaa itsevarmuutta mutta yleensä oon antanu tulla mitä tulee ja kattonu että homma menee omalla painollaan. Yleensä se on mennykin. Mut voisit sä kertoa mitä meinaat tolla, miten naisen saa kiinnostumaan susta seksuaalisesti? Jotkut naiset nimittäin pelästyy ja on liian rohkee esim pussailun kanssa.

    piti sanoo et naiset pelästyy välillä jos mies on liian rohkee esim pussailun kanssa.

    Äänestä

luovuta. Eihän pari pakkia paris vuodes nyt oo yhtään mitään. Ulkonäkö ei ratkase, tiedän vitun rumia ja läskejä jotka saa pesää kauniilta naisilta. Se, mitä sun pään sisällä on ratkasee. Sussa voi olla vaikka kaikki naiset toivomat asiat mutta jos sussa ei oo mitään persoonaa, sä oot aika vitun tylsä tyyppi. Onks sul omia mielipiteitä, pidätkö niistä kiinni vai myötäiletkö aina naisia? Kukaan ei rakasta ihmistä joka yrittää miellyttää kaikkia, tasapaksuus on myrkkyä. Käytöstavat on tottakai hyvä juttu mutta jos matelet naisen edessä, ei oo hyvä. Nainen pitää ottaa huomioon mut sä et saa olla hiiri. Selvenskö yhtään?

Äänestä

Se että saat pakit, ei tarkoita että olisit toiminut väärin. Jos siltä vain tuntuu kannattaa yrittää, harvemmin ihastumisetkaan täysin yksipuolisia on. Siihen miksi olet saanut pakit aiemmin on ulkopuolisena aika vaikea sanoa mitään, syitä voi olla paljon, eikä ole mitään syytä olettaa että torjunnat olisivat johtuneet siitä että sinä olisit niin hirveä ihminen.

Äänestä

Moikkelis.

Luin läpi sun tarinan. Tekstin perusteella veikkaan sun ja tän kiikaris olevan beiben iäksi noin 20wee.

Mut laitampa sulle vähän kokeneempa setänä hieman mun ajatuksia. Lue myös tarkaan tuo "vähän".

Älä ole ja ajattele kuten minä tein noin 20weenä. Olet aikas radikaali, noh niin olin minä tossa iässä.
Jos sillä on mitään väliä, tämä setä on 30 .

Naikkosia riittää sun elämäs varrelle mutta jokaisen on mun mielestä nykyisessä maailmassa maksettava oppirahat. Tarkoitan tällä sitä, että olet tavannut ja tulet tapaamaan kaikenlaisia naikkosia.

Niistä kokemuksista opit paljon ja mieti myös myöhemmin... "mikä meni pieleen". Mäkin viimeksi tänä iltana opin itsestäni ja edellistiä suhteista uutta.... mikä muka meni pieleen......

Joo, se jännittää ja pelottaa, että saa rukkaset. Onhan se isku itsetunnolle ja etc. Kuule, on sitä muutkin saanut ihan tarpeeks rukkasia ja pettymyksiä naikkosten osalta.

Muista myös se, kun ihastut johonkin tätiin, niin älä luo liian pitkälle hänestä jotain "unelmien kerttu" -ajatusmaailmaa. Sitten tulet pettymään, joku päivä, jos teidän jutska etenee....
Elä jalat maassa ja katso teidän tarinaa kriittisesti.

Ihmiset ovat nykyään aikas raadollisia ja hillojen perään olevia, so jos sulla on massia = menekkiä.

Toi nyt on varmaan joku vitsi "sul on hyvät hiukset, naiset ovat sanoneet". Varmasti olet huippu tyyppi ja muista myös sinäkin, että se tärkein ja kantava voima parisuhteessa löytyy kumppanien korvien välistä. Ei siinä sitten hiukset merkkaa... Tais vaan olla se kyssäri, että miten sais suhteen alkuun...

Jos se beibe hymyilee sulle ja hakeutuu sun seuraan... siitä vaan sit pyydät kahville... ja vähät veisaat, jos tulee rukkaset. Uutta naista kiikariin vain =)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


sisäinen sankari kirjoitti:

Olen parin viimeisen vuoden aikana ollut kiinnostunut muutamasta tytöstä. Kahdelta on tullut tylyt rukkaset ja toinen sanoi vain haluavansa olla kaveri. Olen mukava, hauska, rento, fiksu ja omaan hyvät käytöstavat. Tämä joka sanoi haluavansa olla vain kaveri on yksi niistä, jotka ovat antaneet minulle kehuja näistä asioista.
MInussa on vain yksi vika. En ole machoilija, enkä omaa mallin ulkonäköä. En myöskään ole lihaskimppu. Hiuksista olen saanut kehuja. Onko oikeasti, niin että ulkonäkö on ainoa asia, joka ratkaisee? Eikö muulla ole mitään väliä. Tuntuu siltä, että ulkonäkö vain ratkaisee ja olisi parempi tyytyä kohtaloonsa ja sopeutua elämään yksin loppuelämänsä.

Alotin uuden harrastuksen ja siellä on yksi söpö tyttö. En tunne häntä ja muutaman sanan yleistä löpinää olen jutellut hänen kanssaan. Voisi olla kiinnostava tapaus, mutta mielessä on vain se, että hänkin torjuu, jos lähestyn. En tiedä miten lähestyä ja enkä myöskään sitä, että haluanko enää edes yrittää lähestyä romanttisessa mielessä. Kuitenkin myös hän torjuu minut. Tyttö on ujo, mutta sain minä ainakin kerran hänet nauramaan. Ei hän minulle oma-aloitteisesti ole jutellut kuin kerran ja silloinkin vähän.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu