Turun Salon seudulta tatuointi liikkeitä???

Voisitteko ihmiset suositella hinta-laatu suhteeltaan hyviä tatuointi liikkeitä Turun ja Salon seudulta sellasia mihin ei ois mitää ihan törkeetä jonotusaikaa.. Nyt ku saan tän muksun ulos mahasta niin täytyis mennä korjaamaan yhtä kuvaa..
6337
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Tatuointia ei suositella raskaana oleville tai imettäville.

Äänestä
  • juu siks mä en oo sitä vielä ottanukkaan ku on ollu kuva jo vuoden vailla korjausta.. ja kohta ois taas mahdollisuus mennä..

    Äänestä

Ei ole sääntö, muttei poikkeuskaan, että hyvän kuvan saa liikkeestä joka on kallis ja jonne on pitkä jono.

Äänestä

Sjöroosin ajat vuodelle 2010 meni jo joten...

www.jokertattoo.fi on hyvä ja monipuolinen mitä voin suositella lämpimästi.

Äänestä
  • Aika absurdia jo toi Lassen jonotus meininki. Ajathan meni siis vuosien 2010-2011 osalta ja osittain 2012 puolelle, eli siltä saa aikaa vasta 2012... Samassa liikkeessä toinenkin hyvä tekijä ja kyllä kait rouva Sjörooskin perusjutut tekee.

    Äänestä

  • Tkutat2 kirjoitti:

    Aika absurdia jo toi Lassen jonotus meininki. Ajathan meni siis vuosien 2010-2011 osalta ja osittain 2012 puolelle, eli siltä saa aikaa vasta 2012... Samassa liikkeessä toinenkin hyvä tekijä ja kyllä kait rouva Sjörooskin perusjutut tekee.

    Lasselle jonotetaan tuo yksi päivä vuodessa, muut kai ottaa jatkuvasti varauksia.

    On se hassua, tosin turha on sinne jonottaa jos kyseessä on joku tribaali tai horoskooppimerkki mihin niin monet muut pystyy. Muotokuville (etenkin värillisissä) jne. ei taida Suomesta löytyä Lassea parempi tekijää.

    Tuo kallis pulju hyvä tulos ei tosiaan ole sääntö. Halpoja puljuja ei ole, kalliita ne on kaikki. Jotkut puljut Turussa ovat jopa individualia kalliimpia, vaikka tulos ei ole sen mukainen. Portfolio ja tatskaajan asenne hommaan on se joka ratkaisee, olipa jonot 1kk vai 10 vuotta. Joidenkin puljujen jonot ovat mm. sijainnin takia pitempiä. Pitää tietää *mitä* jonotetaan.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Hanska kirjoitti:

Voisitteko ihmiset suositella hinta-laatu suhteeltaan hyviä tatuointi liikkeitä Turun ja Salon seudulta sellasia mihin ei ois mitää ihan törkeetä jonotusaikaa.. Nyt ku saan tän muksun ulos mahasta niin täytyis mennä korjaamaan yhtä kuvaa..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu