Kokemuksia vammasta ja sen hoidosta?
Hypääjän polvi
Hyppääjä
51703
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Minulle laitettiin muutama vuosi sitten kortisonipiikki polveen. Viikkoon ei saanut tehdä mitään, mutta sillä se parani eikä ole enää vaivannut.
Kortisonista myös varoiteltu...'väärin' pistetty voi viedä polven vielä huonommaksi....muilla kortsisonikokemuksia?
Mikäli vamma rupeaa haittaamaan kovinkin paljon nin lekuriin suoraan.Itselläni vamma todettiin magneettikuvilla ja tiedoilla.Kävin yksityisellä ja ohjeet olivat simppelit.Lepoa hyppimiseen vähintään kuukausi ja mobic lääkettä päälle.Tauon aikana on hyvä vahvistaa jalkaa jossa vamma on koska se on heikentynyt.Yleensä tällä pääsee pitkälle,mutta mikäli kivut palaavat, kannattaa leikkausta harkita mikäli jänteessä on muutoksia.
Osta kunnon kengät missä on kunnon vaimennukset .
Ei vanha enää jousta alastulossa niinkuin ennen nuorena .
minullakin taitaa olla hyppääjän polvi...ainakin oikean polven yläosa on kipeenä..mutta ei se niin kipeä ole että haittaisi paljon pelaamista.auttaisiko lepo siihen vai mikä??