Apua kuulokkeiden valintaan

jumputus

Osaisiko joku tälle vuosituhannelle siirtynyt neuvoa "kannettava cd-soitin -aikakaudelle" juuttuneelle tädille, mistä saisi kuulokkeet, joissa kuuluu basso.
Ympäröivät äänet eivät saisi pilata musiikkinautintoa, eikä musiikin tarvitsisi kuulua ympäristöön. Käyttäisin kuulokkeita lähinnä ulkona ja bussilla kulkiessani.
Sellaiset lappukuulokkeet mp3-soittimelle... Kun napit eivät pysy korvissa, eikä niissä kuulu yhtään bassoakaan...
Hintamaksimi olisi vähän vajaa 100 eurossa...

5

285

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
      • jumputus

        ymmärsinkö oikein, vai onko noissa kolmemetrinen kaapeli? ehkä vähän liikaa narua kaulan ympärillä ...
        Muuten kyllä vaikuttais hyvältä :)


      • jumputus kirjoitti:

        ymmärsinkö oikein, vai onko noissa kolmemetrinen kaapeli? ehkä vähän liikaa narua kaulan ympärillä ...
        Muuten kyllä vaikuttais hyvältä :)

        Kyllähän sen piuhan voi laittaa rullalle ja nippusiteellä pakettiin myös.. Tietysti voit katsella jotain muita malleja Sennheiseriltä mutta tuo olisi vaan sellainen missä ei ulkopuolinen melu häiritse, on laadukas ja toistaa matalalle eikä myöskään ole pahan hintainen.


      • .......

    • 4+12

      Mene pörssiin tai eks-perttiin tai sika-anttiin tai veikon oneeseen ota ensimmäiset nappikuulokket, joissa on kumipäällysteinen piuha ja hinta plusmiinus kakskyt egee. Satasella tai viissatasella saat merkkiä, mut et yhtään sen enempää toistoo ja pahimmassa tapaukssa kumipäälystämättömät piuhat, jotka ovat käyttötarkoituksessasi kelvottomat rautalangat. Huomaat kyllä, kun yrität kääntää semmoiset korvilla alle plus kahdessakymmenessäs kelisiuksessa päätäsi.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kysymys muille miehille

      Onko teille varattu nainen ongelma? Mikään muu naisessa ei töki kun se että hän on varattu. Kamppailen houkutuksen kanss
      Ikävä
      84
      5890
    2. Kohta katson sun kuvaasi

      ja päästän ajatukseni liitämään. Jo kuvasi näkeminen rauhoittaa, ja pistää hyrräämään vähän muutakin. Ihanan kaunista sa
      Ikävä
      24
      3517
    3. VOI TÄTÄ ILON

      JA ONNEN PÄIVÄÄ 😂
      Tuusniemi
      157
      2037
    4. Ahneus iski Fazeriin, suklaalevy kutistuu 180 grammaan

      Kun mikään ei riitä. Shrinkflaatio. Mitä isot (Marabou) edellä, sitä pienet (Fazer) perässä. Pienikin voi siis olla a
      Maailman menoa
      227
      1969
    5. Jos kaivattusi on perääntynyt lähestyessäsi

      jossain tilanteessa, ymmärrätkö miksi hän saattoi tehdä sen?
      Ikävä
      174
      1731
    6. Martinan bisnekset rajusti tappiolla

      Seiska 28.7: nousukiito katkesi, yritykset C-luokkaa.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      282
      1485
    7. Voiko olla, onko se tosiaan niin että

      Kumpikin rakastetaan toisiamme. Nyt pitää sukeltaa pakastimeen ❤️🥵
      Ikävä
      57
      1021
    8. Tiedätkö mitä kaivattusi harrastaa?

      Minä en tiedä.
      Ikävä
      67
      1001
    9. Metsa Man Extra kanava toimii hyvin

      ja sieltä voipi kahta vanhoja vitejoita pahimpaan puutteeseen. Peukalot ylös.
      Tuusniemi
      21
      990
    10. Mitkä yleiset huonot tavat ihmisillä ärsyttävät sinua ?

      Aloitukseen saa vapaasti purkaa tuntojaan. Itseäni hiukan kiusaa, kun saman talon asukkaat eivät vastaa tervehdykseen.
      80 plus
      109
      927
    Aihe