siitä kenellä on minkäkinlainen mies, kenen mies pettää vähiten tai ylipäätään niin negatiiviseen sävyyn kaikesta? Minulla on ystäviä joilla ulkomaalainen mies, aivan sama mulle kuka tykkää kenestäkin, kyllä tänne pallolle mahtuu tallaamaan. Itse antaisin paljon jos tapaisin kunnollisen hyvän suomalaisen miehen ja tiedän niitä oleven paljon, mutta en myöskään tuomitse niitä jotka ovat päättäneet rakentaa elämäänsä muun kuin suomalaisen miehen kanssa.
miksi riitelette täällä
kaikille löytyy oma
2111
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
suomalaismiehet jotka kertomansa mukaan ovat löytäneet ihanan ja kauniin aasialaisnaisen. Seurauksella kuitenkin että jotain puuttuu kun on tarvetta tulla palstalle haukkumaan ja huorittelemaan itselleen tuntemattomia suominaisia. Kiinnostais tietää että mitä puuttuu sieltä ilon, nautinnon ja onnen keskeltä kun pitää päivittäin vaivautua haukkumaan. Oikeastaan nuo miehet paljastavatkin perusluonteensa, ilkeä ja väkivaltainen.
tullut siihen johtopäätökseen että ei täällä todella aikaansa kuluta ne jotka elää oikeata onnellista tavallista arkea miehensä kanssa, olkoonkin ulkomaalainen. Tänne on pesiytynyt todella rasistiset ja katkeroituneet miehet ja huonossa suhteessa hyväksikäytetyksi tulleet naiset. Hei elämä jatkuu, vaikka olisitkin ollut huonossa ja epäonnisessa suhteessa niin ei se nyt herranjumala maailmanloppu ole, senkun vain virheistä viisastuneena kohti uutta ja onnellisempaa elämää.