Kokonaista 800 euroa nettona! Jipii!
Palkkakuitti tuli
äo 122
14252
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
3366 euroa tuohon vielä lisää, niin sinulla on mahdollisuus saada yhteydenottoja naisilta Suomi24-treffeissä.
tekee töitä tohon hintaan, kun himassa istumalla saat saman rahan.
Saakin tuon 2 * kuukaudessa? Se onkin jo vähän vajaat meiken netto, jokan on aika paska palkka myöskin.
Kyllä se 800 on kuukausiansio.
Asutko sitten kotona? Jos ei mitään laskuja mene, niin tuohan on ihan ok palkka? Mulla menee laskuihin heti se 600-800 euroa ja käteen jää 800-1000e.
Tässä paskamaassa ei kannata tehdä paskatöitä niska limassa. Maksamillanne veroilla elätetään yh-äidit äpärineen ja mahdollistetaan sosiaalipummineekereiden, elämäntapatyöttömien, alkoholistien, narkkarien ja muiden loiselämä. Käteen ei jää kuin rippeet oman työn hedelmistä.
Neekereiden kaikki tuet voisi samantien lakkauttaa ja hurrien etuoikeudet myös niin yhteiskunnalta säästyisi pitkä penni.
valitsee alansa itse.
Harmi vaan kun olen niin kelvoton matematiikassa, fysiikassa yms. niin jää kaikki rahakkaat alat ulottumattomiin.
Mitä helvettiä sinä oikein valitat?
Sekä naisen saaminen että palkkasi on vain ja ainoastaan sinun saamattomuudestasi kiinni
Kyllähän sen palkan saisi suht helposti sinne 1300-1600 e bruttona kuukaudessa. Mutta veroprossan nousu söisi osan hyödystä.
ainakaan
Ja mä tykkään nykyisestä työstäni. Eli en halua kassalle istumaan tai varastolle samaan työpaikkaan amisten kanssa.
Oon tehnyt tuolla palkkaluokalla, jopa allekkin, markka-aikaan duunia, saattaa olla varsin karu nakki nykyään? Hienoa suomi, nöyränä töihin, toivotalkoot ja kassaan kilisee veroeget.
Voihan sitä ammattiaan vaihtaa, koulussa näkee paremmin naisiakin.