Miksi sukupuolimarkkinoilla aktiivisesti toimivat niin panomiehet kuin heidän käyttämänsä naisetkin haluavat niin kiivaasti leimata näiltä sukupuolimarkkinoilta syystä tai toisesta syrjäytyneet tai syrjään vetäytyneet miehet kaikin puloin kelvottomiksi miehiksi, ja ennen kaikkea kelvottomiksi koskaan enää näille sukupuolimarkkinoille mukaan tulemaan siksi kun kerran niiltä syrjään ovat jääneet.
Ahdasmielisyyttäkö vain
tuskin pelkästään
15346
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
"panomiesten käyttämät naiset". Millä vuosisadalla oikein elät? Ehkäpä juuri tuon asenteen vuoksi.
"panomiesten käyttämät naiset".
No minusta nimenomaan panomies kirjaimellisesti käyttää naisia hyväkseen kun hän ei kerran naisiensa palveluista mitään maksa. Panomiehet kuluttavat yksittäistä naista sillä tavoin että he käyttävät tätä juurikin niin kauan kuin tässä naisessa nuoruuden kauneutta on ja tämä panoalustana heille toimii ja sitten jättävät tämän naisen. Nämä yksittäiset panomiesten näin kuluttamat ja jättämät naisiet taas muodostavat oman joukkonsa.
Tasokkaat ammattilaisnaiset vihaavat tällaista vain amatööripanomarkkinoilla pyörinyttä peruspanomiestä juurikin siksi kun tällainen mies usein pyrkii ja luulee saavansa ilmaiseksi myös ammattilaiselta. Hän voi vaikka luulla hurmaavansa ammattilaisen mikä ei kyllä onnistu kuin harvoilta tosifiksuilta ja komeilta miehiltä, ja heilläkin fiksuun käytökseen kuuluu nimenomaan myös maksaa ja vielä yli sen mitä nainen pyytää. Tämän sortin panomiehen käytös on ammattilaisen näkökulmasta se kaikkein raivostuttavin piirrre ja siis täydellinen turn-off.
Maksamalla ammattilaisnaiselle enemmän kuin mitä hän pyytää mies osoittaa tosissaan pitävänsä naisesta, ja tätä ammattilainenkin arvostaa. Mutta se on ymmärrettävä asia että ammattilainen kiinnittää myös ulkonäköön huomiota(siis erityisesti mahdollisessa ihastumistapauksessa) siksi kun tasokkaalle ammattilaiselle itselleenkin ulkonäkö on niin keskeisen tärkeä juttu.
No totta hitossa arvostaa jos saa enemmän rahaa ja "tippiä" asiakaspalvelutyöstään. Ja kai maksullinen nainenkin on mielellään fiksun ja viehättävän miehen kanssa kuin jonkun peräkammarin pojan kanssa jolla ei ole mitään tietoa mitä sängyssä tehdään. Tai jonkun muun möllin kanssa, joka ei saa naista eikä huolehdi hygienistakaan. Onhan kyse kuitenkin aika intiimistä puuhasta.
Eivät naiset seurustele panomiesten kanssa tosissaan. Seksin kanssa tällaisen miehen kanssa ollaan. Se on molemminpuolista hyväksikäyttöä, tai miten sen nyt kukakin haluaa ajatella.
Jos panomies on huono sängyssä, hänellä ei ole mitään virkaa eikä häntä maksa vaivaa alkaa opettaa, koska usein hän on omahyväinen ja luulee tietävänsä mitä pitää tehdä eikä ota oppeja vastaan.
Minä jätin viimeksi panomiehen. Ystävänikin jätti panomiehen. Ei sitä pitkään jaksa. Vain hullu aloittaa seurustelun panomiehen kanssa, tai silloin kannattaa ainakin sopia vapaasta suhteesta.
Eli höpö höpöt hyväksikäytölle. Minulla on hyväksikäytölle paljon "vakavammat" määritelmät kuin kahden aikuisen vapaasta OMASTA tahdosta tapahtuva seksi.
"No totta hitossa arvostaa jos saa enemmän rahaa ja "tippiä" asiakaspalvelutyöstään. Ja kai maksullinen nainenkin on mielellään fiksun ja viehättävän miehen kanssa kuin jonkun peräkammarin pojan kanssa jolla ei ole mitään tietoa mitä sängyssä tehdään. Tai jonkun muun möllin kanssa, joka ei saa naista eikä huolehdi hygienistakaan. Onhan kyse kuitenkin aika intiimistä puuhasta."
Tiedä sitten onko niitä peräkamarin poikia koskaankaan niin paljon muualla ollut kuin mitä jossain sosialidemokraattien puheissa, mutta olkoon tämä asia niinkuin on.
Miksi jätitkin sen tuosta pois, että maksulliset naiset voivat olla aivan upean fiksuja ihmisiä ja he voivat olla perillä monista muistakin asioista kuin mitä vain itse näistä panojutuista. Seksuaalisuuteen liittyvistä asioista erityisesti tällaisten naisten kansaan on mukava puhella, he ymmärtävät myös miesten parisuhde/seksuaalisuus-juttuihin liittyvistä ongelmista(mukaan lukien kulttuurisista syistä johtuvat ongelmat), ja tietenkin heidän kanssaan voi puhua seksuaalifantasioista fetisheistä j.n.e. Tällaisista asioista ei pelkän yksinkertaisen perusnussittavan ämmän kanssa voi keskustella, vaikka sellaisen ämmän jostain itselleen pyydystettyä saisi sillä ei tällainen ämmä ymmärrä muusta kuin että mulkkua sisään.
panomiehet tuntevat itsensä voimakkaiksi ja käytetyt naiset itsensä käytetyksi ATM:n kanssa. Siksi naiset kysyvät aina onko miehellä paljon seurustelukokemuksia (seksikokemuksia). Jos nainen on käytetty naisen mielestä miehen olla panomies ettei nainen tuntisi itseään huoraksi.
Parisuhdemarkkinoilta pudonneelle naureskellaan säälivästi selän takana. Sellainen mies tai nainen ei kiinnosta ketään, ikävä kyllä. Kaikilla ei ole mahdollisuutta edes palata takaisin markkinoille, syystä tai toisesta.
Seksikumppanien määrä ja suhteen laatu kiinnostaa siksi, että se kertoo ihmisestä jotain. Ei minua ainakaan kiinnosta seurustella miehen kanssa joka on lumpustanut ympäriinsä. Toisia se ei häiritse yhtään. Tosin ihmiset voivat valehdella kumppanien määrästäkin.
vaan siksi että ovat lihavia (atn) tai nörttejä (atm).
Paska ja epätosi läppä että jokainen atm on joku mikrotukipointdexter.
Ihminen ei halua tunnustaa omia vikojaan - panomiesten ei tarvi koska he ovat tyytyväisiä - mutta jotenkin niiden naisten tulee selittää että miksi he eivät kelpaa. Siksi siis kielletään koko "hyvän miehen" olemassaolo ja keskitytään odottaan sitä että jostain panomiehestä tulee pillua antamalla mystistesti se hyvä mies.
Mitähän helvettiä? Myös moni sinkkunainen haluaa satunnaista seuraa, kun ei ole vielä löytänyt sitä oikeaa kumppania ja helpointahan silloin siihen hetken huumaan on valita osaava panomies hiljaisen hissukan sijasta.
"Ja kai maksullinen nainenkin on mielellään fiksun ja viehättävän miehen kanssa kuin jonkun peräkammarin pojan kanssa jolla ei ole mitään tietoa mitä sängyssä tehdään. Tai jonkun muun möllin kanssa, joka ei saa naista eikä huolehdi hygienistakaan. Onhan kyse kuitenkin aika intiimistä puuhasta."
Tässä on vähän enemmästä kyse kuin sen naisen hyvästä ulkonäöstä ja haluamasta nautinnosta sen ansiosta. Nämä möllit/kammarilaiset ovat ihmisiä joilla on tarpeita, mutta jokin tökkii tiesi tai ei. Jokaisessa on varmasti hyviä puolia. Aitoja, todellisia henkilöitä ilman verukkeita. Maksulliselle se yksi paska seksi kerta voi olla vain yksi paska seksi kerta mutta se voi pelastaa möllin elämän. Epäsuoraan helpostikkin.
Kun empatiaa ei juuri löydy, älä yritä luulla että jotain soskupillua tässä tarkoitetaan. Pointtia voi olla jos ihan pultsareita tässä kaivetaan vertailuryhmään, tavismiehellä on jonkinlainen taso, taso on vaikka se ei häävi ehkä olekkaan.
"moni sinkkunainen haluaa satunnaista seuraa, kun ei ole vielä löytänyt sitä oikeaa kumppania"
aivan, kolutaan panomiehiä läpi että jospa joskus tärppäisi. Panomies on korkeatasoinen joten vain sen saavutus on merkityksellinen, ja näin varmistetaan omakin taso ja sen pysyvyys. Muutkin naiset ovat todistaneet että panomies on haluttu, joten se tekee myös naisen entistä halutummaksi. Toivotte että voitte "kääntää" sen panomiehen unelma aviomieheksi ?
"ja ennen kaikkea kelvottomiksi koskaan enää näille sukupuolimarkkinoille mukaan tulemaan siksi kun kerran niiltä syrjään ovat jääneet."
*Jos halu aitoon parisuhteeseen tavismiehellä on huono ominaisuus, niin näin ajattelevaa naista en halua tavatakkaan.
Kant totesi aikoinaan, että "ihmiskunnan kierosta puusta ei voida oikein mitään suoraa saada aikaan".
seksuaalisuutta tai sellaiseen edes epäsuorasti palautettavissa, puhumattakaan siitä että kakkki inhimillinen olisi pelkkää panoaktia tai sellaiseen edes epäsuorasti palautettavissa. Ja onhan meillä jo näitä miesten perversioitakin kaikenlaisia ja niillä on suuri merkitys, naisilla luonteeltaan primitiivisempinä perversioita on paljon vähemmän.
"Tässä on vähän enemmästä kyse kuin sen naisen hyvästä ulkonäöstä ja haluamasta nautinnosta sen ansiosta. Nämä möllit/kammarilaiset ovat ihmisiä joilla on tarpeita, mutta jokin tökkii tiesi tai ei. Jokaisessa on varmasti hyviä puolia. Aitoja, todellisia henkilöitä ilman verukkeita. Maksulliselle se yksi paska seksi kerta voi olla vain yksi paska seksi kerta mutta se voi pelastaa möllin elämän. Epäsuoraan helpostikkin.
Kun empatiaa ei juuri löydy, älä yritä luulla että jotain soskupillua tässä tarkoitetaan. Pointtia voi olla jos ihan pultsareita tässä kaivetaan vertailuryhmään, tavismiehellä on jonkinlainen taso, taso on vaikka se ei häävi ehkä olekkaan."
Peräkaamareissa asuvia poikia ei ole juurikaan ollut olemassa enää moniin vuosikymmeniin muuta kuin sosialidemokraattien poliittisissa puheisssa.
Sitävastoin näiltä sukupuoli/parisuhdemarkkinoilta eri syistä enemmän tai vähemmän syrjäytyneitä tai syrjään joskus vetäytyneitä miehiä meillä on. Monilla tällaisilla miehillä on ilmeisesti ongelmia sukupuoliselämänsä kanssa ainakin jos asiaa arvioidaan panomarkkinoilla aktiivisesti pyörivien näkökulmasta. Näillä miehillä voi olla ja on mahdollisten estojen lisäksi myös kaikenlaisia seksuaalifantasioita ja fetisheitä j.n.e. ihan siinä mitä tällaisia vastaavia juttuja on sukupuolimarkkinoilla aktiivisestikkin pyörivillä. Vain fiksujen maksullisten naisten kanssa juuri tälaisistakin asioista voi puhua, se paskapano(Miksi muuten sen panon täytyy välttämättä olla paskaa, ei kaikki mehet edes halua varsinkaan näitä paskassa rypemisiä harrastaa ollenkaan) siinä voidaan jättää vaikka tekemättä kokonaan tai seuraavaan kertaan.
Minä otan tähän yhden esimerkin.
Itselleni naisten rinnat ovat olleet yleensä turn-off. Itse asiassa usein niin paha turn-off, että viimeistään siinä vaiheessa kun nainen on rintaliivinssä poistanut on minulla lakannut seisomasta(tätä en titenkään ole iljennyt naisille sanoa).
Vasta oikeastaan viime aikoina minulle on selvinnyt se asia, että ei naisen rinnat olekkaan minulle turn-off noin yleisesti, sillä tietyn näköiset ja malliset naisen rinnat voivat olla minulle jopa turn-on.Tällaisia rintoja ei , ikävä kyllä, juuri ole kuin aniharvoilla naisilla. En ole seksipsykologi, mutta itse olen ajatellut tämän jutun saattavan johtua siitäkin kun nuorena maatilalla paljon joutui katselemaan lehmien utareita, eli tämän ei välttämättä tarvitse olla synnynnäinen ominaisuus.
Tyypillisesti juuri esim. tämä suosittu Penthousen tämän kuukauden petti Yumi on sellainen suuriutareinen jolla nämä utareet vielä ovat vähän pallomaisetkin ja ne eivät edes leviä kunnolla koko ylärinnan alueelle. Minulle tällaiset utareet ovat täydellinen turn-off, ja niin on kyllä sellaiset pienet rumat pampulatkin.
Muuten se kun tuossa tyhmiksi ja hölmöiksi luokittelet miehet sen perusteella missä jamassa heidän parisuhde/pano-asiansa on kertoo sinusta paljon. En usko että olet provo sillä tiedän kaltaisiasi miehiä olevan ja tyypillisesti tällaisille mieheille on hyvinkin tärkeä asia päästä patsastelemaan parempana panomiehenä ja sitä kautta pyrkiä osoittamaan että on parempi mies ylipäätänsäkin.
"Tässä on vähän enemmästä kyse kuin sen naisen hyvästä ulkonäöstä ja haluamasta nautinnosta sen ansiosta. Nämä möllit/kammarilaiset ovat ihmisiä joilla on tarpeita, mutta jokin tökkii tiesi tai ei. Jokaisessa on varmasti hyviä puolia. Aitoja, todellisia henkilöitä ilman verukkeita. Maksulliselle se yksi paska seksi kerta voi olla vain yksi paska seksi kerta mutta se voi pelastaa möllin elämän. Epäsuoraan helpostikkin."
Miksi oletat, että kaikkien ihmisten elämä olisi automaattisesti pelastamisen arvoinen?
"se paskapano(Miksi muuten sen panon täytyy välttämättä olla paskaa, ei kaikki mehet edes halua varsinkaan näitä paskassa rypemisiä harrastaa ollenkaan)"
Hulvatonta riemua, ajattelin sanaa adjektiivina anti-panomiehen taidoille enkä substantiivina.
"Muuten se kun tuossa tyhmiksi ja hölmöiksi luokittelet miehet sen perusteella missä jamassa heidän parisuhde/pano-asiansa on kertoo sinusta paljon"
Sähän se vasta takerrut yksittäiseen komponenttiin, joka määrittää naiskokemuksen :)
Itse kyllä olen huonossa jamassa tässä asiassa, ollut sitä koko ikäni. Hölmö ja tyhmä näissä asioissa, samoin. Näinhän se on selostettu moneen kertaan foorumilla: jäät atm:äksi ja peli selvä, nousu vaatii suuria ponnisteluja.
"Miksi oletat, että kaikkien ihmisten elämä olisi automaattisesti pelastamisen arvoinen? "
En väitäkkään että jonkun kosmisen balanssin takia sillan alla asuvan pultsarin pitäisi saada se seiska-tyttö koska näin voi haluta seka tavoitella vailla mitään realismia. Olettaisin kuitenkin että on helpompi antaa naisen pakit vaikka 43:lle turn-off miehelle kuin alkaa sellaisen kanssa.
Niin, kuka on sitten "pelastettavissa" jos ei ole itse sitä saanut aikaan elämälleen? Alistuakko kohtaloon ja odottaa että kuolee sydäriin yksin siellä yksiössään.
pitkälti näiden vanhojen mallien mukaan ihan koko yhteiskuntarakennetta ajatellen. Ei meillä jätetä jo elähtäneitä naisiakaan ja heidän äpäröitään kuolemaan oman onnensa nojaan saati että heitä aktiivisesti eliminoitaisiin.
"Miksi oletat, että kaikkien ihmisten elämä olisi automaattisesti pelastamisen arvoinen?"
Huomaa että se taisi olla miehen kommentti ja meissä miehissä on kaiken maailman haihattelijoita romantikkoja ja perverssejä. Mutta ei sillä ole tässä juurikaan merkitystä sen asian suhteen mitä minä alunperin tällaisten fiksujen seksialan ammattilaisten kanssa tekemisissä olemisella tarkoitin.
Näillä ammattilaisilla kyllä on omat rajansa heilläkin eivätkä he nyt ihan mitä tahansa orveltäjäsikaa voi hekään sietää, ja mitä fiksummasta ammattilaisesta on kyse sitä korkeammalla tuo rima yleensä on vaikka tietenkin raha kyllä aina puhuu jos sitä oikein paljon on tarjota. Harvemmin kuitenkaan mistään ujosta arasta miehestä kenellekkään ammattilaiselle ainakaan mitään ylimääräistä riesaa on saati vaaraa, kyllä ne miehet ovat ihan toisenlaisia joilta tällaista on odotettavissa.