Suni nousi raivoonsa jälleen

8+16

Suni:"Saatana ja kaikki sen pahat Henget uskovat tunnustavat, että neitsyt Mariasta
syntynyt Poika oli Jeesus Kristus, luvattu Messias. Kuten Jeesuksen veli Jaakob,
tämän ilmoitti:"

Näytäppä Raamatunkohta väitteesi tueksi Teuvo.

7

141

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • on opettanut, vaan eihän Suomessa ole heitä kuin vajaa 10 tuhatta ja muut kristityt on Suomessa lähellä nykyaikaa syntyneitä lahkoja.

      • kITOOS

        näytä Raamatusta


    • Luukkaan mukaan

      Luuk. 8:28
      "Kun hän näki Jeesuksen, parkaisi hän ja lankesi maahan hänen eteensä ja huusi suurella äänellä: "Mitä sinulla on minun kanssani tekemistä, Jeesus, Jumalan, Korkeimman, Poika? Minä rukoilen sinua: älä minua vaivaa."

      • On valehtelusi Teuvo..


    • vai naineko olet?

      Ei sen todistamiseen Raamattua tarvita. Käy kierroksellasi kaikissa lähettyvilläsi olevissa jumalanhuoneissa
      ja kysy niiden palvelijoilta:

      Tunnustatko sinä, että neitsyt Mariasta syntynyt Poika oli Jeesus Kristus, luvattu Messias?

      Kerro sitten tutkimustuloksesi meille kaikille

      • Olet näemmä keksinyt taas jonkin litanian:

        Suni:"Tunnustatko sinä, että neitsyt Mariasta syntynyt Poika oli Jeesus Kristus, luvattu Messias?"

        Mistä tuollaisen harhautuslitanian sieppasit? Minä en ainakaan tuollaista tunnustaisi, koska se on torso, jotakin puuttuu.


        Kysyn sinulta Teuvo, että voitko kysyä saatanaltasi seuraavalla tavalla? Tuo "lihaan tulleeksi" on tärkeä kohta jonka omatekemästäsi litaniasta pois jätät, miksi?

        "Tästä te tunnette Jumalan Hengen; jokainen henki joka tunnustaa Jeesuksen Kristukseksi, lihaan tulleeksi, on Jumalasta."


      • Devoit kirjoitti:

        Olet näemmä keksinyt taas jonkin litanian:

        Suni:"Tunnustatko sinä, että neitsyt Mariasta syntynyt Poika oli Jeesus Kristus, luvattu Messias?"

        Mistä tuollaisen harhautuslitanian sieppasit? Minä en ainakaan tuollaista tunnustaisi, koska se on torso, jotakin puuttuu.


        Kysyn sinulta Teuvo, että voitko kysyä saatanaltasi seuraavalla tavalla? Tuo "lihaan tulleeksi" on tärkeä kohta jonka omatekemästäsi litaniasta pois jätät, miksi?

        "Tästä te tunnette Jumalan Hengen; jokainen henki joka tunnustaa Jeesuksen Kristukseksi, lihaan tulleeksi, on Jumalasta."

        käy kaikkien Siikajoen kunnan jumalanhuoneitten palvelijoilta kysymässä:

        Tunnustatko sinä Jeesuksen Kristuksen lihaan tulleeksi?

        Ja kerro sitten tutkimustuloksesi meille kaikille.

        Täällähän on luterilaisia, jehovalaisia, helluntailaisia, vanhoillislestadiolaisia, ja taitaapa olla joku mormoonikin.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Uskaltaako tässä luottaa siihen että

      Ehkä rakastetaan toisiamme?
      Ikävä
      107
      1153
    2. Tunnusmerkkejä Kaivatulle

      Jotain mistä toinen tunnistaa. Täällä vaalea nainen kaipaa miestä jolla vaaleat hiukset ja asuu maalla. Pelataanko kortt
      Ikävä
      62
      1113
    3. Miehen ja naisen ystävyys

      Mitä järkeä on miehen ja naisen ystävyydessä jos toinen ajattelee toisesta enemmän= on rakastunut ja toivoo yhdessä oloa
      Ikävä
      146
      846
    4. Oletko nainen enää täällä?

      En ole tunnistanut kirjoituksiasi hetkeen. Ainoastaan yhdessä neutraalissa ketjussa, missä ei ollut kyse tunteista. Hyv
      Ikävä
      61
      840
    5. Pidätkö itseäsi varattuna

      Kaivatullesi?
      Ikävä
      66
      723
    6. Naisten top-5 red flagit

      1. Feminismi: kertoo keskenkasvuisuudesta, välttää vastuuta tekemällä miehistä kestosyyllisen kaikkeen 2. Ylipaino: kiel
      Ikävä
      107
      639
    7. Pyydetään tiedonantoa "hyvinvointitalo"-hankkeen nykytilanteesta

      ja aikataulusta. Odotetaanko uutta hallinto-oikeuden päätöstä. Hallinto-oikeushan antoi teknisenlautakunnan lupajaosto
      Pyhäjärvi
      89
      591
    8. Rakastan sinua

      Anteeksi että epäilin sinua.. ❤️
      Ikävä
      54
      578
    9. 78
      561
    10. Mitähän meinaat

      Vai meinaatko mitään kohtaamisen suhteen?
      Ikävä
      39
      528
    Aihe